Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2 ZDJĘCIA, RELACJA Piast wreszcie strzelił bramki, ale to Stal wygrała pierwszy mecz w sezonie

28.09.2020. Stal Mielec - Piast Gliwice
28.09.2020. Stal Mielec - Piast Gliwice fot krzysztof kapica
W poniedziałek 28.09.2020 r. w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał ze Stalą w Mielcu 2:3 (0:1). Bramki zdobyli: 1:0 Maciej Domański (21-karny), 1:1 Michał Żyro (49), 1:2 Dominik Steczyk (54), 2:2 Mateusz Mak (55), 3:2 Mateusz Mak (80). Beniaminek z Mielca wygrał pierwszy mecz w sezonie. Piast zdobył pierwsze bramki, ale pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Piast pojechał do Mielca bez bez trenera Waldemara Forna-lika, który nadal ma koronawirusa, co potwierdził kolejny test na obecność COVID-19. Kontuzjowani są Gerard Badia, Jakub Świerczok i Piotr Malarczyk. Piotr Parzyszek pojechał do Włoch, finalizować kontrakt z Frosinone Calcio.

O swoim stanie zdrowia Badia napisał na Twiterze:

Stal już w pierwszych sekundach mogła zaskoczyć gości, ale Andreja Prokić zawahał się w polu karnym i Jakub Czerwiński zażegnał niebezpieczeństwo.

Piast stracił gola po rzucie karnym - starcie Macieja Urbańczyka z Mikkelem Kirkeskovem w systemie VAR zobaczył sędzia Jarosław Przybył i wskazał na 11. metr. Maciej Domański pokonał Frantiska Placha. To nie był koniec nieszczęść gości. W 35. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Tomasz Jodłowiec. Wkrótce również uraz mięśniowy wykluczył Mateusza Żyrę ze Stali (brata Michała, który do Gliwic trafił właśnie z Mielca).

Gliwiczanie starali się odrobić stratę, mieli nawet przewagę, dużo strzelali (najczęściej niecelnie) i do szatni schodzili przegrywając jedną bramką.

Piast jeszcze podkręcił tempo po przerwie. W 49. minucie Michał Żyro celnie główkował po rzucie rożnym Jakuba Holubka i mieliśmy pierwszą bramkę gliwickiej drużyny w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Goście poszli za ciosem - po stracie piłki przez Stal Żyro zagrał do Dominika Steczyka, a ten z zimną krwią strzelił płasko w "długi" róg - 1:2. Piast tylko chwilę cieszył się z prowadzenia, bo do remisu doprowadził były zawodnik tej drużyny Michał Mak, wykorzystując sytuację sam nas sam z Plachem. W 60. minucie strzał Steczyka trafił w słupek. Działo się!

W 80. minucie Stal wróciła na prowadzenie, kiedy składną akcję sformalizował strzałem z bliska Mateusz Mak. Po tym golu drużyna gospodarzy zaprezentowała "kołyskę" - Makowi urodziła się córka.

Piast nie zdołał nic wskórać, a Stal po ostatnim gwizdku świętowała pierwszą wygraną w tym sezonie.

Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Domański (21-karny), 1:1 Michał Żyro (49), 1:2 Dominik Steczyk (54), 2:2 Mateusz Mak (55), 3:2 Mateusz Mak (80)

Stal: Strączek - Flis (73. Sus), Kościelny, Matras, Mateusz Żyro (41. Błyszko), Getinger - Mak, Urbańczyk, Tomasiewicz (81. Pawłowski), Domański (81. Dadok) - Prokić (73. Tomczyk).

Piast: Plach - Konczkowski (84. Rymaniak), Huk, Czerwiński, Kirkeskov, Holubek (84. Alves) - Lipski, Jodłowiec (35. Sokołowski), Vida - Michał Żyro, Steczyk (77. Pyrka).

Żółte kartki:Konczkowski, Sokołowski, Czerwiński

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)