Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2:4. Obrońca Pucharu Polski z dużym trudem pokonał I rundę ZDJĘCIA

Raków nie bez trudu wyeliminował z Fortuna Pucharu Polski lidera II ligi    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków nie bez trudu wyeliminował z Fortuna Pucharu Polski lidera II ligi Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Paweł Dubiel
W meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski Stal Rzeszów przegrała z Rakowem Częstochowa 2:4. Obrońca trofeum dopiero w samej końcówce meczu strzelił dwa gole i przesądził o swoim awansie do kolejnej rundy. Zobaczcie zdjęcia z meczu Stal Rzeszów - Raków Częstochowa.

Raków kontynuuje swój Tour de Pologne po kraju. Po niedzielnej gładkiej wygranej ze Stalą w Mielcu w środę wieczorem częstochowianie zmierzyli się w stolicy Podkarpacia z liderem eWiner II ligi i mieli spore kłopoty z wyeliminowaniem z Fortuna Pucharu Polski Stali Rzeszów. W sobotę podopieczni trenera Marka Papszuna grają w Warszawie z Legią.

Pierwsza połowa meczu należała to obronców trofeum. Prowadzenie dla gości zdobył Mateusz Wdowiak. Obsłużony prostopadłym podaniem przez Andrzeja Niewulisa pomocnik Rakowa wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU STAL RZESZÓW - RAKÓW

Częstochowianie mogli podwyższyć wynik po strzałach głową Niewulisa i Alexandre Guedesa, ale piłkę do siatki udało się skierować kapitanowi przyjezdnych dopiero w doliczonym czasie gry I połowy.

Po zmianie stron Stal ruszyła do natarcia i w ciągu kilku minut odrobiła straty. Najpierw z biernej postawy rywali przed własnym polem karnym skorzystał Dominik Marczuk i ładnym uderzeniem z 15 m pokonał Kacpra Trelowskiego zastępującego w bramce kontuzjowanego Vladana Kovacevicia. Chwilę później po starciu Niewulisa z Bartłomiejem Poczobutem sędzia odgwizdał rzut karny, który wykorzystał Piotr Głowacki.

Trener Marek Papszun dokonał w II połowie aż pięciu zmian w składzie i jego zespół w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 23 m popisał się Ivi Lopez. W doliczonym czasie gry awans Rakowa przypieczętował Vladislavs Gutkovskis finalizując kontrę Ivi Lopeza i Wdowiaka.

Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2:4 (0:2)
0:1 Mateusz Wdowiak (13), 0:2 Andrzej Niewulis (45+1), 1:2 Dominik Marczuk (47), 2:2 Piotr Głowacki (51-karny), 2:3 Ivi Lopez(84-wolny), 2:4 Vladislavs Gutkovskis (90+2)