Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szarama o wyniku wyborów: Teraz jest czas na budowanie wspólnoty i dobrego państwa. To, co nas dzieli, to polityka, a nie wartości

Marcin Zasada
Marcin Zasada
Wojciech Szarama
Wojciech Szarama adam jankowski
Cieszę się z tego wyniku. Cieszę się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy, bo to był dobry prezydent i będzie dobrym prezydentem przez 5 kolejnych lat - dla Polski i Śląska. Mieliśmy wspaniałą frekwencję, również w województwie śląskim. Trzeba podziękować wszystkim wyborcom, niezależnie od tego, na kogo oddali swój głos - mówi Wojciech Szarama, poseł, jeden z liderów śląskiego PiS.

Prezydent Duda już w pierwszych słowach zwrócił się do wyborców Rafała Trzaskowskiego, doceniając ich zaangażowanie. Jasno powiedział, że musimy budować wspólnotę, że Polska musi być jednym krajem, jednym narodem, a różnice polityczne nie powinny nas dzielić. A zwłaszcza: by nastawiać nas wrogo wobec siebie. Cykl pięciu wyborów wywołał bardzo silną polaryzację i bardzo silne podziały w kraju. Teraz jest czas na budowanie dobrego państwa, na zasypywanie podziałów i na rozmowę ze sobą. Prezydent Duda jest na to otwarty.

Dowody? Już kilka minut po ogłoszeniu wyników zaprosił do Pałacu Prezydenckiego państwo Trzaskowskich. Jeszcze przed wyborami zapowiadał zaproszenie liderów innych partii, by rozmawiać o współpracy, żebyśmy różnili się między sobą nieco inaczej niż do tej pory.

Wyzwania prezydentury Andrzeja Dudy? Ten wynik i zwycięstwo Dudy przede wszystkim gwarantują dobrą współpracę z rządem PiS. W polskim systemie politycznym to większość parlamentarna i rząd mają najwięcej do powiedzenia i współpraca z prezydentem jest niezbędna dla stabilności kraju. Mam nadzieję, że czas epidemii niebawem się skończy, nie trzeba będzie podejmować nagłych i trudnych decyzji związanych z gospodarką, za które często nasz rząd był mocno krytykowany. Wrócimy do dobrego wzrostu gospodarczego.

Najważniejszym wyzwaniem drugiej kadencji Andrzeja Dudy będzie jednak zjednoczenie Polaków. Mam nadzieję, że zaufają dobremu programowi gospodarczemu rządu, którego ważną postacią będzie również prezydent. Liczę na przekonanie wyborców Rafała Trzaskowskiego, że to, co nas dzieli, to wyłącznie podział polityczny, a nie podział dotyczący wartości. Te nas przecież wszystkich łączą.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera