Sześciu Polaków w Falun. Stoch wciąż jest w olimpijskiej formie

Kamil Stoch nie musiał walczyć o awans do zawodów Pucharu Świata, ale i tak oddał podcza kwalifikacji w Falun najdłuższy skok.

Dwukrotny mistrz igrzysk z Soczi wręcz znokautował rywali skacząc wczoraj 129,5 m. To był zdecydowanie najdłuższy skok zarówno wśród zawodników walczących o dostanie się do dzisiejszego konkursu jak i czołowej dziesiątki Pucharu Świata zwolnionej z kwalifikacji.

Kamil Stoch potwierdził, że jest w olimpijskiej formie i liczymy dziś na 12 pucharowe zwycięstwo Polaka. Przypomnijmy, że skoczek z Zębu jest liderem PŚ mając 13 pkt przewagi nad Peterem Prevcem. Słoweniec skoczył wczoraj tylko 121 m, a Austriacy - Gregor Schlierenzauer i Thomas Diethart po 124 m. Trzeci w klasyfikacji PŚ Japończyk Noriaki Kasai tracący do Polaka 175 pkt wczoraj nie stanął na belce startowej.

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Jernej Damjan po skoku na odległość 122 m. Drugi był Fin Anssi Koivurant, a trzeci Maciej Kot - obaj skoczyli po 120,5 m. Dawid Kubacki zajął szóste miejsce (119,5 m), a Jan Ziobro - dziesiąte (116,5 m). Nieco bliżej skakali Piotr Żyła (113,5 m), który uplasował się na 22 pozycji i Klemens Murańka (111 m) - był 30. W dziesiejszym konkursie zobaczymy jednak wszystkich sześciu Polaków.

Zawody w Szwecji rozpoczną się o godz. 16.30 i transmitować je będzie TVP 1 oraz Eurosport. Do Falun przyjechała cała światowa czołówka oprócz Thomasa Morgensterna, który po igrzys-kach w Soczi zakończył sezon.