Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To będzie największy w regionie park rekreacyjno-sportowy? Ma powstać przy pałacu w Baranowicach

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
W 2023 roku zakończyła się renowacja pałacu w Baranowicach
W 2023 roku zakończyła się renowacja pałacu w Baranowicach RL, UM Żory
Park o powierzchni 80 hektarów ma wkrótce powstać na obszarze wokół pałacu w Baranowicach. - Ten teren zyska nowe życie, idealnie uzupełniając pałac i park w Baranowicach, i tworząc wspaniałe miejsce do spędzania czasu wolnego dla każdego, niezależnie od wieku – mówi Waldemar Socha, prezydent miasta Żory. Obecnie miasto ubiega się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Największy w regionie park rekreacyjno-sportowy powstanie w Baranowicach?

Choć od zakończenia renowacji pałacu w Baranowicach nie minęło zbyt wiele czasu, miasto ma dalsze plany co do terenu wokół tego zabytkowego obiektu. Na terenach wokół pałacu, ma powstać największy w regionie parku rekreacyjno-sportowego, o powierzchni 80 hektarów. Obecnie miasto ubiega się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

- Celem tego projektu jest stworzenie dla mieszkańców Żor i całego regionu wyjątkowego miejsca wypoczynku i rozrywki w zgodzie z naturą. Ogromny kompleks rekreacyjno-sportowy przyczyni się do rewitalizacji terenów poprzemysłowych, między innymi terenu nasypu kolejowego. Ten teren zyska nowe życie, idealnie uzupełniając pałac i park w Baranowicach, i tworząc wspaniałe miejsce do spędzania czasu wolnego dla każdego, niezależnie od wieku – mówi Waldemar Socha, prezydent miasta Żory.

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu blisko 80 hektarów, na który mają znaleźć się między innymi: ścieżki piesze i rowerowe, platforma widokowa, scena plenerowa, duży plac zabaw, boiska sportowe i miejsca na piknik. W planach jest również powstanie infrastruktury do nauki gry w golfa, wyposażonej w strzelnicę golfową oraz mini pole golfowe.

- Ogromne zainteresowanie wzbudzi też z pewnością pełna atrakcji hala sportowo-rekreacyjna. Będzie tam można zagrać w kręgle, squasha czy skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. W hali znajdzie się też rodzinne centrum rozrywki ze strefą minigolfa - tłumaczą żorscy urzędnicy.

Inwestycja ma przewidywać również rekultywację drzewostanu i runa znajdujących się na zboczach oraz koronie nasypu kolejowego, a także nowe nasadzenia zieleni. Planowane jest między innymi stworzenie ogrodu japońskiego oraz zbiorników wodnych w ramach małej retencji wód opadowych. Czy projekt uda się zrealizować? Do tematu będziemy wracali.

 

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo