Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TOP jaworznickich uczniów: biologia, hotelarstwo, ekonomia, technik programista, grafika i poligrafia cyfrowa. Miasto zwiększa limit miejsc

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Uczniowie do środy 26 lipca do godz. 8 rano mają czas na potwierdzenie chęci nauki w placówce do której zostali zakwalifikowani i złożenie w niej kompletu wymaganych dokumentów. Po tym terminie opublikowane zostaną listy uczniów przyjętych do szkół. Miasto postanowiło zwiększyć limit miejsc w niektórych szkołach średnich z uwagi na zainteresowanie popularnymi kierunkami.
Uczniowie do środy 26 lipca do godz. 8 rano mają czas na potwierdzenie chęci nauki w placówce do której zostali zakwalifikowani i złożenie w niej kompletu wymaganych dokumentów. Po tym terminie opublikowane zostaną listy uczniów przyjętych do szkół. Miasto postanowiło zwiększyć limit miejsc w niektórych szkołach średnich z uwagi na zainteresowanie popularnymi kierunkami. Aneta Kasprzyk
36 kierunków w dwunastu placówkach oświatowych, w tym do szkół branżowych I stopnia - taki wybór mieli absolwenci jaworznickich szkół podstawowych przy składaniu dokumentów do szkół średnich. Po wstępnych wynikach rekrutacji, miasto zdecydowało się na zwiększenie limitu przyjęć na kilku najpopularniejszych kierunkach. Dodatkowe oddziały lub zwiększenie liczebności już istniejących umożliwi uczniom kształcenie zgodne z zainteresowaniami. Limit miejsc w naborze uzupełniającym poszerzy się liceach nr I i II, Technikum nr 4 przy ZSP nr 4 oraz w dwóch technikach działających w ramach CKZiU w Jaworznie.

W Jaworznie są wstępne wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych. W poniedziałek, 17 lipca 2023 r., listy zakwalifikowanych uczniów zostały wywieszone w szkołach. Jaworzniccy absolwenci szkół podstawowych zostali poinformowani o wynikach naboru przez elektroniczny system rejestracji. W tegorocznym naborze do szkół średnich, młodzież miała możliwość wyboru 36 kierunków w dwunastu placówkach, w tym do szkół branżowych I stopnia. Po wstępnych wynikach naboru, miasto zwiększa limit miejsc w kilku szkołach średnich.

Absolwenci podstawówek do 26 lipca muszą ostatecznie zdecydować o wyborze szkoły średniej

Uczniowie do środy 26 lipca do godz. 8 rano mają czas na potwierdzenie chęci nauki w placówce do której zostali zakwalifikowani i złożenie w niej kompletu wymaganych dokumentów. Po tym terminie opublikowane zostaną listy uczniów przyjętych do szkół. Miasto postanowiło zwiększyć limit miejsc w niektórych szkołach średnich z uwagi na zainteresowanie popularnymi kierunkami.

- Młodzież do 26 lipca ma czas na przekazanie kompletu dokumentów do wybranych przez siebie szkół. Ze względu na duże zainteresowanie uczniów, tak jak w roku ubiegłym, postanowiliśmy zwiększyć ilość miejsc w kilku szkołach ponadpodstawowych – mówi Tomasz Jewuła pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami.

Kierunki biologiczne, hotelarstwo, ekonomia, technik programista, grafika i poligrafia cyfrowa - to TOP jaworznickich uczniów

Podobnie jak w ubiegłym roku, niektóre kierunki cieszyły się ogromną popularnością. Ilość chętnych, aby kształcić się na tych profilach, przekroczyła znacznie oferowane przez szkołę wolne miejsca na dany kierunek. Miasto postanowiło zwiększyć limity przyjęć na te oddziały lub utworzyć dodatkowe oddziały w niektórych placówkach.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów jaworznickich szkół podstawowych i możliwościom kadrowym placówek oświatowych Prezydent Miasta Paweł Silbert podjął decyzję o utworzeniu dodatkowych miejsc w pięciu szkołach średnich - informuje Jewuła.

Dodatkowe oddział o profilu biologiczno-chemicznym zostanie utworzony w I Liceum Ogólnokształcącym; dodatkowy oddział biologiczny- języki angielski zostanie uruchomiony w II Liceum Ogólnokształcącym. W Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 z pół oddziału do całego zostanie poszerzony profil w zawodzie technik ekonomista i technik hotelarstwa.
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zwiększy się limit przyjęć do działających w placówce Technikum nr 6 w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej – nastąpi zwiększenie liczebności oddziału oraz w Technikum Energetycznym w zawodzie technik programista – nastąpi zwiększenie liczebności oddziału.

Rekrutacja uzupełniająca do pierwszego dnia sierpnia

Począwszy od 27 lipca 2023 r., odbywał się będzie nabór uzupełniający na wolne miejsca, który potrwa do 1 sierpnia 2023 r. do godziny 15. Wtedy też uczniowie będą musieli złożyć wniosek w formie papierowej wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły w sekretariacie danej placówki. W tegorocznym naborze do szkół średnich, młodzież miała możliwość wyboru trzydziestu sześciu kierunków w dwunastu placówkach oświatowych, w tym w szkołach branżowych I stopnia.
Nabór 2023/2024

W jaworznickich szkołach ponadpodstawowych utworzone zostały następujące oddziały (informacja na 17 lipca 2023 r.):

 • I Liceum Ogólnokształcące – 5 oddziałów – (1 oddział – ogólny, 2 oddziały – biologiczno-chemiczny, 1 oddział matematyczno- fizyczny,1 oddział humanistyczny),
 • II Liceum Ogólnokształcące – 5 oddziałów – (1 oddział biologiczno-chemiczny, 1 oddział jęz. polski – jęz. angielski, 2 oddziały biologia – jęz. angielski, 1 oddział matematyczno-geograficzny),
 • III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących – 3 oddziały – (1 oddział ogólny, 1 oddział dwujęzyczny, 1 oddział Cyber-Mil)
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2:
  – Technikum nr 2 – 4 oddziały – (1 oddział technik logistyk, 1 oddział technik logistyk OPW, 1 oddział technik informatyk, 0,5 oddziału technik handlowiec, 0,5 oddziału tech. transportu kolejowego),
  – Branżowa Szkoła I st – 2 oddziały – (1 oddział wielozawodowy, 0,5 oddziału magazynier-logistyk, 0,5 oddziału mechanik-monter maszyn i urządzeń).
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3:
  – Technikum nr 1- 2 oddziały – (0,5 oddziału technik spawalnictwa, 0,5 oddziału technik usług fryzjerskich, 0,5 oddziału technik pojazdów samochodowych, 0,5 oddziału technik mechanik)
  – Branżowa Szkoła I st nr 1 – 3 odziały – (0,5 oddziału mechanik pojazdów samochodowych, 0,5 oddziału ślusarz, 0,5 oddziału fryzjer, 0,5 oddziału monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,1 oddział wielozawodowy).
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4:
  – Technikum nr 4 – 5 oddziałów – (1oddział technik ekonomista, 1 oddział technik hotelarstwa, 2 oddziały technik żywienia i usług gastronomicznych, 1 oddział technik organizacji turystyki)
  – Branżowa Szkoła I st nr 4 – 1 oddział – (0,5 oddziału kucharz, 0,5 oddziału pracownik obsługi hotelowej).
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego:
  – Technikum nr 5 – 2 oddziały – (1 oddział technik informatyk, 0,5 oddziału technik reklamy, 0,5 oddziału technik fotografii i multimediów),
  – Technikum nr 6 – 2,5 oddziału – (1 oddział technik logistyk, 1 oddział technik grafiki i poligrafii cyfrowej, 0,5 oddziału technik automatyk),
  – Technikum Energetyczne – 2,5 oddziału – (0,5 oddziału technik elektryk, 1 oddział technik programista, 1 technik mechatronik).

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera