Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tour de Pologne jedzie przez Śląsk

Tomasz Kuczyński
Finisz przy Spodku jest jedną z największych atrakcji Tour de Pologne, ze względu na zawrotną szybkość jaką osiągają kolarze
Finisz przy Spodku jest jedną z największych atrakcji Tour de Pologne, ze względu na zawrotną szybkość jaką osiągają kolarze Marzena Bugała/Dziennik Zachodni
Michał Kwiatkowski zdecydował się nie jechać w Tour de France. Pojedzie w Polsce

Przedstawiciele miast naszego regionu spotkali się na terenie Muzeum Śląskiego, aby wraz z Czesławem Langiem i Lechem Piaseckim przedstawić trasę II etapu 73. Tour de Pologne. 13 lipca kolarze wystartują w Tarnowskich Górach, a meta będzie w Katowicach, tradycyjnie przy Spodku.

- Etap drugi tegorocznego Tour de Pologne startuje w Tarnowskich Górach - opisywał Lech Piasecki, który jest dyrektorem sportowym wyścigu. - Najpierw będzie trzykilometrową runda honorowa wokół miasta. Następnie jest start na rynku i 11-kilometrowa runda. Wyjeżdżamy w kierunku Miasteczka Śląskiego, przez Nowe Chechło, Świerklaniec, w kierunku Piekar Śląskich, wokół których będzie runda - przez Bobrowniki, Wojkowice. Wracamy do Piekar, gdzie mamy lotną premię. Potem peleton pojedzie do Bytomia, gdzie będzie premia specjalna. Z Bytomia przejeżdżamy do Chorzowa, gdzie jest długi przejazd ulicami miasta i kolejna lotna premia. Następnie udajemy się do Siemianowic Śląskich, tam również będzie runda wokół miasta i w tym mieście lotna premia. Wjeżdżamy do Katowic ulicą Telewizyjną. Linia mety jest przy Spodku, po Katowicach będzie pięć okrążeń po takiej samej rundzie jak rok temu. Etap ma 153 km. Jest bardzo interesujący z najszybszym finiszem na tego typu wyścigach.

Dobrą wiadomością dla fanów kolarstwa jest występ Michała Kwiatkowskiego, choć wcześniej nie był awizowany w Tour de Pologne.

- Życzę Michałowi, żeby na naszym wyścigu się odrodził, bo na początku sezonu popełnił jakiś błąd w treningach - mówił dyrektor imprezy Czesław Lang. - Właśnie ze względu na potrzebę odbudowania formy, zdecydował się nie pojechać w Tour de France, tylko w Tout de Pologne. Start przed własną publicznością będzie dla niego dodatkową motywacją. Myślę, że będziemy obserwowali jak ta forma Michała rośnie i będzie to dla niego fantastyczne przygotowanie do igrzysk w Rio de Janeiro.

Wprawdzie dyrektor Lang nie chciał zdradzić, ile miasta płacą za możliwość przejazdu kolarzy, ale wiadomo, że dla Katowic to wydatek 500 tys. zł. Bytom za swą premię specjalną zapłacił 25 tys. zł.

- Wyścig będzie transmitowany do 115 krajów i komentowany w 60 językach, więc dla nas to świetna promocja - nie krył Roman Badura pełnomocnik prezydenta Bytomia.

- Jeśli samorząd wkłada złotówkę w nasz wyścig, to w formie promocji i reklamy otrzymuje 15-20 złotych zwrotu - przekonywał dyrektor Lang.

Tor de Pologne 2016 potrwa od 12 do 18 lipca, ma siedem etapów. Pierwszy raz w historii będzie też wyścig kobiet, zaplanowany na 19-20 lipca.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726
*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!