Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tragiczny pożar w Czerwionce. Są ofiary. Płonął zabytkowy familok

Tomasz Breguła
Tomasz Breguła
Tragiczny pożar w Czerwionce. Płonie poddasze familoka
Tragiczny pożar w Czerwionce. Płonie poddasze familoka fot. GŁOS Czerwionki-Leszczyn i nie tylko (Facebook)
Tragiczny pożar w Czerwionce. W niedzielę wieczorem do PSP w Rybniku dotarło zgłoszenie o pożarze familoku przy ul. Słowackiego w miejscowości Czerwionka. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, okazało się, że pali się poddasze. Niestety sa ofiary pożaru. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, a druga została przewieziona do szpitala.

Pożar familoka w Czerwionce

Na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ul. Słowackiego w Czerwionce doszło do pożaru. Na miejsce skierowanych zostało 5 zastępów, z OSP Czerwionka, OSP Leszczyny i PSP Rybnik. Strażacy przyjęli zgłoszenie o godzinie 19:24.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Sytuacja jest opanowana, ale akcja nadal trwa. Pożar dotknął tylko jednego mieszkania. Niestety na ten moment wiemy już, że w wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a druga została przewieziona do szpitala - mówił w niedzielny wieczór mł. bryg. Bogusław Łabędzki, oficer prasowy PSP w Rybniku.

Ratownicy medyczni podjęli wobec poszkodowanej osoby akcję reanimacyjną. O zdarzeniu poinformowano także policję i centrum zarządzania kryzysowego.

Czerwionka-Leszczny: wyciągnęli spalone zwłoki mężczyzny z mieszkania. Jak doszło do pożaru familoka przy ul. Słowackiego?

Tragiczny pożar w Czerwionce. "Tam była libacja". Mężczyzna ...

To już kolejny pożar w familokach w Czerwionce. Ostatnio zatrzymany został podpalacz, który twierdził, że "lubi patrzeć na ogień". Z dymem poszło wiele mieszkań.

Osiedle familoków w Czerwionce-Leszczyny jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu kompleksów. Osiedle Patronackie kopalni „Dębieńsko” obejmuje ulice Szkolną, Wolności, Słowackiego, Mickiewicza, Hallera i Kombatantów. To też największy zachowany obszar familoków w całym województwie. Wszystko znajduje się bowiem na obszarze 15 ha.

Osiedle powiększało się wraz z rozwojem kopalni. Powstawało ono od 1898 do 1916. W jego skład wchodzi około 100 budynków. Obiekt jest chętnie odwiedzany przez turystów i osoby zainteresowane historią Śląska. Znajduje się tam m.in. Izba Tradycji, w której odwzorowano tradycyjne, śląskie mieszkanie robotnicze. W 1995 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera