Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tragiczny wypadek w Wełninie. Zginął komendant policji z Mikołowa, nadkom. Krzysztof Skowron. Ksiądz usłyszał wyrok sądu

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Do tragicznego wypadku doszło 8 lipca 2019 na drodze krajowej numer 79 w Wełninie koło Buska-Zdroju.
Do tragicznego wypadku doszło 8 lipca 2019 na drodze krajowej numer 79 w Wełninie koło Buska-Zdroju. Mat. policyjne
Komendant policji z Mikołowa, nadkom. Krzysztof Skowron, zginął w lipcu 2019 roku w tragicznym wypadku w Wełninie. Policjant zginął w wypadku motocyklowym na drodze krajowej numer 79. W tej sprawie zapadł właśnie wyrok sądu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, skazał 54-letniego księdza z Bochni. Jak podaje "Gazeta Krakowska" - rok pozbawienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywna oraz częściowe zadośćuczynienie - to kara, jaką wymierzył sąd duchownemu.

Komendant policji z Mikołowa zginął w wypadku. Sprawca, 54-letni ksiądz usłyszał wyrok

W lipcu 2019 roku, w tragicznym wypadku drogowym w Wełninie, zginął komendant policji z Mikołowa, nadkom. Krzysztof Skowron. Komendant z Mikołowa zginął w wypadku motocyklowym na drodze krajowej numer 79 w Wełninie koło Buska-Zdroju. Za spowodowanie tej tragedii odpowiedział 54-letni ksiądz z Bochni, który usłyszał w zeszłym roku prokuratorskie zarzuty. Teraz zapadł wyrok w tej sprawie.

Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Busku-Zdroju. Jak podaje "Gazeta Krakowska" Ks. Ryszard P., kierujący jedną z parafii na terenie Bochni, był na sali rozpraw i przyznał się do winy. Przypomnijmy, że do wypadku doszło 8 lipca 2019 roku. W kierującego motocyklem komendanta policji z Mikołowa uderzyła osobowa toyota kierowana przez 54-letniego księdza z Bochni z województwa małopolskiego.

Zobacz i zapamiętaj

Policjant przekoziołkował przez samochód i spadł na twardy asfalt. Mimo 50-minutowej reanimacji kierującego motocyklem Krzysztofa Skowrona nie udało się uratować. 54-letni duchowny usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W chwili wypadku duchowny był trzeźwy i jechał z dopuszczalną prędkością.

Więcej o tym wypadku przeczytasz tutaj:

Pisaliśmy

- W ocenie sądu, oskarżony nienależycie obserwował skrzyżowanie podczas skrętu w lewo i zajechał drogę prawidłowo jadącemu motocykliście. Obrażenia ciała były tak poważne, że skutkowały śmiercią - powiedział Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach dla "Gazety Krakowskiej".

Sąd Rejonowy w Busku Zdroju uznał duchownego za winnego i wymierzył mu karę:

  • roku pozbawienia w zawieszeniu na trzy lata,
  • karę grzywny
  • oraz częściowego zadośćuczynienie po 5 tys. zł dla dwóch bliskich zmarłego,
  • Sąd obciążył również duchownego kosztami procesowymi w wysokości 7200 zł
  • i zastosował wobec 54-latka także kuratora sądowego.
Nadkomisarz Krzysztof Skowron służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył kierunek prawo i administracja. Większość służby spędził w Gliwicach. Tam w 2013 roku został awansowany na stanowisko komendanta komisariatu w Pyskowicach.

W koszmarnym wypadku w Wełninie zginął komendant policji z M...

Jak podaje "Gazeta Krakowska" już od samego początku wszystko wskazywało na winę kierującego samochodem księdza. Duchowny miał wymusić pierwszeństwo na drodze. ksiądz był trzeźwy i jechał z dozwoloną prędkością. Według ustaleń biegłego, motocyklista "na pewien czas przed zderzeniem poruszał się w terenie niezabudowanym z prędkością 140 km/h".

Musisz to wiedzieć

Nadkomisarz Krzysztof Skowron pracował w policji od 1994 roku. Z garnizonem gliwickim związany był przez ponad 20 lat. Komendantem policji był także w komendzie w Strzelcach Opolskich, a także w Rybniku i następnie w mikołowskiej komendzie. Policjant został pochowany 13 lipca w Knurowie, a uroczystości pogrzebowe odbyły się wówczas w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Kapelanów Wojskowych 5.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera