Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie: Ryoyu Kobayashi na czele WYNIKI Stoch nie wygrał szósty raz z rzędu

od 16 lat
Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszy konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki był piąty. Kamil Stoch zajął ósme miejsce.

Po pierwszej serii było trzech Polaków w czołowej dziesiątce. Miejsce tuż za podium zajmował Piotr Żyła, dziewiąty był Kamil Stoch, a dziesiąty Dawid Kubacki. Do serii finałowej awansował też Jakub Wolny, zajmując 30. miejsce.

SPRAWDŹ KONIECZNIE
PROGRAM TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI 2018/2019

Kolejność po pierwszej serii 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 147,2 pkt, 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) - 144,5 pkt, 3. Andreas Stjernen (Norwegia) - 140,6 pkt, 4. Piotr Żyła - 139,3 pkt,... 9. Kamil Stoch - 134,7, 10. Dawid Kubacki - 132,3 pkt,... 30. Jakub Wolny - 110,1 pkt. Aleksander Zniszczoł (42) i Stefan Hula (43) nie awansowali do serii finałowej.

Sensacją był brak w serii finałowej srebrnego i złotego medalisty igrzysk olimpijskich Andreasa Wellingera. Niemiec zajął 39. miejsce.

W serii finałowej nieźle spisał się Wolny, który ostatecznie awansował na 26. miejsce. Dawid Kubacki poleciał na 133,5 m, co oznaczało, że może liczyć na awans w klasyfikacji. Ostatecznie zajął 5. miejsce i był najlepszy z Polaków. Kamil Stoch musiał czekać na progu, bo warunki pogodowe przeszkadzały w oddaniu skoku. Stoch zszedł na chwilę z belki. Gdy już skoczył, wylądował na 131 metrze. Wiadomo było, że nie wygra szósty raz z rzędu konkursu Turnieju Czterech Skoczni (skończył na ósmym miejscu). Największe polskie nadzieje dotyczyły Żyły, ale skok na 126,5 m oznaczał brak szans na podium.

Wskoczył na nie Stefan Kraft, choć po pierwszej serii był ósmy. Austriak zaliczył odległość 134,5 m i zajął trzecie miejsce. Wygrał Ryoyu Kobayashi z niewielką przewagą nad Niemcem Markusem Eisenbichler.

- Nie mam powodów do smutku. Atakowałem Kobayashiego i czołówkę, ale nie wyszło. Te skoki to nie jest to, co chciałbym osiągać. Jestem ósmy i cały czas utrzymuję dobry poziom. Wygrana Ryoyu mnie nie zaskoczyła - powiedział w rozmowie z Eurosportem kamil Stoch.

W poniedziałek skoczkowie rywalizować będą w Garmisch-Partenkirchen. Początek kwalifikacji o godz. 14. 1 stycznia odbędzie się drugi konkurs tej edycji TCS. Początek o godz. 14.