MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Bobrowniki lubią biegać - II Rogoźnicki Bieg [ZDJĘCIA]

Sauer
Po sukcesie I Biegu Pod Pochodniami przyszedł czas na II Rogoźnicki Bieg na 5, a także na Półmaraton Leśny. Blisko 400 osób uczestniczyło dziś w kolejnej imprezie organizowanej przez fundację "Z pomocą przyjaciół". Mimo niesprzyjającej aury, profesjonalnie przygotowana trasa znów przyciągnęła ogromne grono biegaczy nie tylko z gminy Bobrowniki.

Cała impreza wystartowała przy amfiteatrze w Rogoźniku o godzinie 14.00 i rozpoczął ją II Rogoźnicki Bieg na 5kę. Trasa jak sama nazwa wskazuje liczyła 5,5 km i przebiegała przez pagórki, podbiegi, zbiegi, drogi leśne, szutrowe, kawałek asfaltowy, piasek w którym można ugrzęznąć, rów i strumyczek.

Tuż za biegaczami wystartował przemarsz grupy Nordic Walking pod okiem instruktorki Grażyny Zielińskiej. O 14:15 wystartował półmaraton leśny. Długość tego biegu wyniosła 21,1 km, a trasa prowadziła wokół zbiornika wodnego Rogoźnik II, przez Górę Buczyna, Górę Sroczą oraz po terenach leśnych Nadleśnictwa Świerklaniec. Około godziny 15.00 swoich sił w biegach próbowali mali biegacze, w kategoriach : Biegi dla dzieci – klasy 0-3 szkoły podstawowej, bieg dla dzieci – klasy 4-6 szkoły podstawowej, bieg dla młodzieży – klasy 1-3 gimnazjum i młodzież starsza do 18 roku życia. Każdy z uczestników tego sportowego wydarzenia dostał medal, a 3 pierwsze miejsca zostały nagrodzone nagrodami, w tym unikalnymi koszulkami zwycięzców ufundowanymi przez gminę Bobrowniki.

Podobnie jak w czerwcu tego roku, w rogoźnickim Biegu na 5kę, najlepszy okazał się Kamil Krawczyk – mieszkaniec Dobieszowic, który na metę wbiegł z czasem 19 minut i 44 sekundy , drugi był Paweł Wylęzek z Piekar Ślaskich osiągając czas - 20 minut i 51 sekund , trzeci na mecie Stanisław Odróbka z Siemanowic Śląskich pokonał dystans w 21 minut i 40 sekund. W grupie kobiet najlepsza okazała się być Mariola Lasota – Bujak z Czeladzi z czasem 27 minut i 1 sekunda, na drugim miejscu uplasowała się Mariola Kacprzyk z Sosnowca z czasem 27 minut i 29 sekund a trzecia na mecie Monika Maciaszek z Rudy Śląskiej, finiszowała po 29 minutach i 59 sekundach. Najlepszą „NordicWalkingowiczką” okazała się być Anna Malczyk z Sosnowca, która pokonała cała trasę w 40 minut i 5 sekund, druga na metę dotarła Violetta Gembala z Bełku, z czasem 41 minut i 4 sekundy, a trzecia była Irena Janoszka z Radzionkowa z wynikiem 41 minut i 50 sekund. W kategorii mężczyzn najlepiej z „kijkami” poradził sobie Eugeniusz Gembala z Bełku, któremu pokonanie trasy zajęło 34 minuty i 58 sekund. Drugi za nim był Piotr Fojcik z Rybnika, z czasem 37 minut i 55 sekund a trzeci na podium uplasował się Mirosław Królikowski z Tarnowskich Gór, któremu dogonienie kolegów zajęło 38 minut i 11 sekund. W Półmaratonie leśnym bezkonkurencyjny okazał się Adam Jagieła z Siemianowic Śląskich osiągając czas 1 godziny 28 minut i 26 sekund, drugi był Karol Ryszka z Katowic dobiegając do mety w 1 godzinę 30 minut i 46 sekund, a trzeci był Robert Czech z Krakowa z czasem 1 godziny 30 minut i 50 sekund. Jak widać o zwycięstwach decydowały sekundy. Wyniki w kategoriach dziecięcych podamy wkrótce.