MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Jastrzębiu-Zdroju wybierano prezydenta i radnych na lata 2024-2029. Głosowano także na radnych wojewódzkich. Lokale wyborcze zamknięte

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
W Jastrzębiu-Zdroju głosowanie odbywało się w 38 lokalach wyborczych.
W Jastrzębiu-Zdroju głosowanie odbywało się w 38 lokalach wyborczych. Piotr Chrobok
WYBORY 2024. Punktualnie o godz. 21:00 w całej Polsce zakończyły się wybory samorządowe. O tej samej porze zamknięte zostały lokale wyborcze w Jastrzębiu-Zdroju. Przypomnijmy, że w mieście było ich dokładnie 38. Jastrzębianie wybierali w nich 23 radnych miejskich, radnych wojewódzkich, a także prezydenta na lata 2024-2029.

Jastrzębie-Zdrój: Mieszkańcy wybierali prezydenta i radnych

Aktualizacja:

Kilkanaście minut po północy, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pierwsze wyniki z Jastrzębia-Zdroju. W komisji zlokalizowanej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w wyborach na prezydenta zwyciężyła Anna Hetman - 16 głosów. 8 głosów otrzymał Michał Urgoł, 4 - Damian Gałuszka i 1 Tomasz Maron.

W wyborach do Rady Miasta także zwyciężyła Koalicja Anny Hetman, która uzyskała 13 głosów. Prawo i Sprawiedliwość poparło 10 osób, Wspólnotę Samorządową 4, a Jastrzębie 2.0 - 1.

Jako drugie spłynęły głosy z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Tam także zwyciężyła urzędująca prezydent z poparciem 7 osób. Na Michała Urgoła i Damiana Gałuszkę oddano po 3 głosy. Nikt nie zagłosował na Tomasza Marona.

Wybory do Rady Miasta w ZOL też zwyciężyła Koalicja Anny Hetman z 5 głosami. Po 3 otrzymał PiS i Jastrzębie 2.0. Na Wspólnotę Samorządową zagłosowały 2 osoby.

Urzędująca prezydent wygrywa też w Domu Pomocy Społecznej, gdzie zagłosowało na nią 7 osób. Drugie miejsce zajął Damian Gałuszka - 5 osób. Kandydata PiS - Michała Urgoła poparły 4 osoby, Tomasza Marona - 2.

W DPS-ie, w wyborach do Rady Miasta wygrywa PiS - 9 głosów. Koalicja Anny Hetman i Wspólnota Samorządowa otrzymały po 3 głosy. Jastrzębie 2.0 - 2.

Wcześniej pisaliśmy:

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze, kto został wybrany, ale to tylko kwestia podliczenia głosów. W całym kraju - również w Jastrzębiu-Zdroju - zakończyły się odbywające się 7 kwietnia wybory samorządowe. Głosowanie odbywało się przez kilkanaście godzin.

Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7:00. Zamknięto je dokładnie 14 godzin później, o godz. 21:00. Tuż po zamknięciu lokali, komisje wyborcze rozpoczęły liczenie głosów. W Jastrzębiu są one zliczane w 38 obwodowych komisjach wyborczych.

To właśnie w nich, podzielonych cztery okręgi, spośród 131 kandydatów wybieranych było 23 radnych Rady Miasta w kadencji 2024-2029. Już bez podziału na okręgi wybierany był także na najbliższych pięć lat prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Ponadto Jastrzębie-Zdrój było także częścią okręgu numer trzy w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego. Wybierani byli w radni wojewódzcy. Z jastrzębskiego okręgu kandyduje 97 osób z 13 komitetów.

Na kilka godzin przed zamknięciem lokali wyborczych, frekwencja w Jastrzębiu wynosiła 32,77 proc.

Z danych przekazywanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że o godz. 17:00 frekwencja wyborcza w Jastrzębiu-Zdroju wyniosła 32,77 proc. Szczegółowe wyniki, a także dane dotyczące frekwencji już po zamknięciu lokali wyborczych będą spływały w najbliższym czasie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni