MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Piekarach Śląskich nie powstanie magazyn odpadów. Pojawiła się oficjalna decyzja województwa w tej sprawie

Szymon Bijak
Szymon Bijak
W Piekarach Śląskich nie powstanie parking dla pojazdów przewożących odpady.
W Piekarach Śląskich nie powstanie parking dla pojazdów przewożących odpady. UM Piekary Śląskie
Zarząd Województwa Śląskiego zmienił lokalizację miejsca spełniającego warunki magazynowania odpadów. Oficjalnie więc zrezygnowano ze stworzenia parkingu dla pojazdów przewożących śmieci w Piekarach Śląskich przy ul. Rozalki 1.

Na początku października 2019 informowaliśmy na naszych łamach o obawach władz Piekar Śląskich oraz mieszkańców w związku ze stworzeniem w Dąbrówce Wielkiej, a konkretnie na działce przy ul. Rozalki 1, miejsca do składowania nielegalnych odpadów z całego województwa.

- Tak poważnego zagrożenia dla Piekar Śląskich i miast ościennych jeszcze dotąd nie było. Zachęcam mieszkańców do wysyłania do Marszałka Województwa Śląskiego pism w tej sprawie i protestowania przeciw planom zaśmiecania Dąbrówki Wielkiej. Stworzymy petycję, będziemy zbierać podpisy. Jak trzeba będzie – pojedziemy protestować. Nie zgadzamy się na tę nieprzemyślaną i szkodliwą dla nas decyzję – w ten oto sposób całą sprawę komentował radny Łukasz Ściebiorowski w październiku ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że teren przy ul. Rozalki 1 należy do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach, a 80 procent udziałów ma w nim samorząd województwa.

Urząd Marszałkowski w Katowicach w swoim oficjalnym stanowisku zaprzeczał, że w Piekarach Śląskich powstanie miejsce stałego gromadzenia odpadów. - Miejsca te nie są składowiskami odpadów, lecz pełnić mają funkcje parkingowe, na które kierowane będą zatrzymane pojazdy przewożące odpady - wyjaśniała w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” Izabela Domogoła, członek zarządu województwa.

Musisz to wiedzieć

Wiadomo już jednak, że do tego nie dojdzie.

W Piekarach Śląskich nie będzie magazynu odpadów

8 czerwca Marszałek Województwa Śląskiego przekazał do Urzędu Miasta Piekary Śląskie aktualizację „Projektu planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022”.

- Zgodnie z powyższym projektem, wyznaczono miejsce spełniające warunki magazynowania odpadów dla zatrzymanych transportów odpadów w Sobuczynie przy ul. Konwaliowej 1, co oznacza rezygnację z lokalizacji takiego parkingu w Piekarach Śląskich przy ul. Rozalki 1 - informuje Wojciech Maćkowski, rzecznik piekarskiego magistratu.

- Najważniejsze, że w Dąbrówce Wielkiej nie będą składowane, żadne nielegalne transporty. Jest to wielki sukces mieszkańców i władz miasta. Dziękuję wszystkim Piekarzonom którzy poparli protest – dodał Ściebiorowski.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera