Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, ZDJĘCIA Pięć bramek w Łodzi. Wicelider przełamał się po serii bez zwycięstwa

28.11.2021 r. Fortuna 1. Liga: Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
28.11.2021 r. Fortuna 1. Liga: Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Grzegorz Gałasiński
W niedzielę 28.11.2021 w meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Widzewem w Łodzi 2:3 (1:2). Obie bramki dla sosnowiczan zdobył Szymon Sobczak. W 66. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania Widzew - Zagłębie.

Kiedy nowym wiceprezesem Zagłębia został Arkadiusz Aleksander ogłosił, że cztery ostatnie mecze będą dla sosnowiczan jak finały Ligi Mistrzów. Po tych słowach drużyna trenera Artura Skowronka odczarowała Stadion Ludowy wygrywając z Arką Gdynia 1:0, a następnie pokonała Chrobrego Głogów 3:2. W niedzielę poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej, podczas meczu na stadionie wicelidera. Łodzianie mieli jednak serię pięciu spotkań bez wygranej.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Widzew - Zagłębie Sosnowiec, 27.11.2021 r.

Zagłębie zaczęło od mocnego uderzenia, ale przegrywało do przerwy

Sosnowiczanie zagrali w Łodzi bez pauzujących za kartki obrońców Dominika Jończego i Vedrana Dalicia.

Goście już w 2. minucie cieszyli się z prowadzenia. Szymon Sobczak zaskoczył Jakuba Wrąbla i łodzianie "na dzień dobry" musieli odrabiać straty.

Pół godziny później Widzew doprowadził do wyrównania. Zaczęło się od straty piłki na środku boiska przez Szymona Pawłowskiego. Dawid Gojny w polu karnym wybił piłkę spod nóg Fabio Nunesa, ale trafiła do Bartosza Guzka, który skierował ją do bramki Zagłębia. Sosnowiczanie stracili jeszcze gola „do szatni”, gdy Dani Villa główką z bliska pokonał Kamila Bielikowa.

Goście wyrównali, Widzew nie strzelił karnego

Zagłębie również drugą połowę zaczęło od mocnego uderzenia. Marek Hanousek sfaulował Sobczaka i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zdobył swoją dziesiątą bramkę w sezonie.

W 66. minucie Widzew miał wymarzoną okazję na ponowne prowadzenie, ale zmarnował karnego. Mateusz Michalski strzelił obok bramki.

Łodzianie dopięli swego w 79. minucie, kiedy Patryk Stępiński popisał się precyzyjnym strzałem z około 18 metrów.

Sosnowiczanie na ten cios już nie zdołali odpowiedzieć.

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Szymon Sobczak (2), 1:1 Bartosz Guzdek (32), 2:1 Dani Villa (42), 2:2 Szymon Sobczak (52-karny), 3:2 Patryk Stępiński (79)

Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna - Paweł Zieliński, Dominik Kun, Marek Hanousek, Karol Danielak (85. Przemysław Kita), Dani Villa (61. Paweł Tomczyk), Fabio Nunes (61. Mateusz Michalski) - Bartosz Guzdek (61. Radosław Gołębiowski).

Zagłębie: Kamil Bielikow - Maciej Ambrosiewicz, Lukas Duriska, Wojciech Kamiński (85. Alex Tanque) - Dawid Ryndak (63. Kacper Smoleń), Wojciech Szumilas, Joao Oliveira, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (77. Quentin Seedorf), Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski.

Żółte kartki: Dani Villa, Tanżyna, Hanousek - Ryndak, Ambrosiewicz.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)

Widzów: 13.884