Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiślańska Karta Mieszkańca już działa. Dzięki niej mieszkańcy zapłacą mniej za parkingi i wejście na basen

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Tomasz Bujok, burmistrz Wisły z karta mieszkańca: - Chcemy, by wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy złożyli wniosek o kartę, mieli zagwarantowane zniżki oraz ułatwienia w postaci choćby tańszych parkingów, zniżek na bilety, czy też tańszych usług gastronomicznych - mówi
Tomasz Bujok, burmistrz Wisły z karta mieszkańca: - Chcemy, by wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy złożyli wniosek o kartę, mieli zagwarantowane zniżki oraz ułatwienia w postaci choćby tańszych parkingów, zniżek na bilety, czy też tańszych usług gastronomicznych - mówi materiały prasowe miasta Wisła
Od 1 lipca w Wiśle działa Wiślańska Karta Mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy miasta i osoby rozliczające tutaj podatki mogą liczyć na szereg zniżek i korzyści. Wnioski o wydanie karty można już składać.

Wiślańska Karta Mieszkańca już działa

Szczyrk ma swoją Kartę Górala, a w Wisła od 1 lipca Wiślańską Kartę Mieszkańca. Taka karta, jak tłumaczą wiślańscy urzędnicy, ma wzmocnić poczucie lokalnej tożsamości mieszkańców Wisły, poprawić jakość życia w miejscowości i łatwiejszy dostęp do obiektów kulturalnych, sportowych oraz różnych usług.

Dzięki karcie mieszkańcy Wisły będą mogli korzystać z szeregu zniżek i ułatwień, które przygotował wiślański samorząd w porozumieniu z licznymi partnerami.

- Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy złożyli wniosek o kartę, mieli zagwarantowane zniżki oraz ułatwienia w postaci choćby tańszych parkingów, zniżek na bilety, czy też tańszych usług gastronomicznych i wielu innych – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że życie w mieście turystycznym, prócz szeregu korzyści, niesie także za sobą pewne utrudnienia, dlatego chcemy wyjść temu naprzeciw i zagwarantować mieszkańcom specjalne korzyści – dodaje.

Kartę może otrzymać każda osoba zameldowana w Wiśle, na pobyt stały lub czasowy i rozliczająca w Wiśle podatek dochodowy od osób fizycznych. Samorząd przygotował także karty dla dzieci i młodzieży - osoby do 18 roku życia mogą otrzymać kartę, jeżeli choć jeden z rodziców lub opiekunów prawnych rozlicza podatek właśnie w Wiśle. Wiślańska Karta Mieszkańca jest spersonalizowana imieniem i nazwiskiem. Może się nią posługiwać wyłącznie jej posiadacz.

Wszyscy mieszkańcy, którzy odbiorą Wiślańską Kartę Mieszkańca będą mogli liczyć na zniżki i rabaty w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta i nie tylko. Do programu przystąpiły lokale gastronomiczne na terenie Wisły, które proponują rabaty do 20 procent, wyciągi, instytucje miejskie, a także atrakcje poza miejscowością.

Co ważne, mieszkańcy będą mogli korzystać też z tańszych parkingów. Za miejsce parkingowe przy Centrum Przesiadkowym, przy targowisku i na ul. 1 Maja, naprzeciwko Piekarni u Troszoka, właściciele Karty za trzygodzinny postój w dni robocze, poza wakacjami i feriami, zapłacą tylko 1 zł.

Nie przeocz

Wiślańska Karta Mieszkańca będzie także pełniła funkcję karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle. Największym bonusem są duże zniżki otwarty w tym sezonie Park Kąpielowy w Wiśle, które dla posiadaczy Karty wyniosą 50 procent.

- Chcemy ciągle rozwijać system zniżek i rabatów dla naszych mieszkańców, mam nadzieję, że już wkrótce w naszym systemie pojawią się kolejni partnerzy – zapowiada burmistrz Bujok.

Kartę można otrzymać w dwóch formach: aplikacji mobilnej oraz karty plastikowej. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek.

Aplikację mobilną Wiślańskiej Karty Mieszkańca można bezpłatnie pobrać z Google Play (smartfony z system Android) lub App Store (smartfony z systemem IOS). Po instalacji wystarczy podać swoje dane, które automatycznie zostaną wysłane do Urzędu Miejskiego, w celu potwierdzenia stałego zameldowania. Po pozytywnej weryfikacji aplikacja będzie aktywna.

W aplikacji widoczne są wszystkie zniżki posiadacza karty, a także informacje o aktualnych promocjach. Można również w aplikacji dopisać karty najbliższych członków rodziny, rodziców i dzieci, aby łatwiej korzystać z ulg rodzinnych
Osoby, które nie są zameldowane w Wiśle, ale rozliczają tu podatki, muszą dostarczyć do urzędu wypełniony wniosek oraz do wglądu pierwszą stronę aktualnego rozliczenia podatkowego.

Aby otrzymać kartę plastikową, należy złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Wiśle. Osoby niezameldowane w miejscowości oprócz samego wniosku będą musieli – podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnej – złożyć pierwszą stronę aktualnego rozliczenia podatkowego.

Karta wydawana jest bezpłatnie oraz bezterminowo, choć uprawnienia do posiadania zniżek są przyznawane na okres 2 lat od daty jej wydania, z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty