Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wodzisławski SPIN ze srebrnym i brązowym medalem w Wiedniu. Wśród konkurentów 30 ekip z całej Europy. To kolejny sukces za granicą ZDJĘCIA

OPRAC.: ireneusz stajer
Klub Tańca Towarzyskiego SPIN bierze udział w austriackich zawodach od wielu lat. W tym roku w konkursie brało udział 30 drużyn z całej Europy, od Polski, Węgier i Niemiec po Holandię i Anglię. Perchtoldsdorfer Dance-Cup jest konkursem o wysokiej randze ze względu na swój międzynarodowy charakter. Ten reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskie, jak i standardowe.
Klub Tańca Towarzyskiego SPIN bierze udział w austriackich zawodach od wielu lat. W tym roku w konkursie brało udział 30 drużyn z całej Europy, od Polski, Węgier i Niemiec po Holandię i Anglię. Perchtoldsdorfer Dance-Cup jest konkursem o wysokiej randze ze względu na swój międzynarodowy charakter. Ten reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskie, jak i standardowe. Materiały prasowe
Klub Tańca Towarzyskiego SPIN reprezentował Polskę i miasto Wodzisław Śląski na Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2023 w Wiedniu. To kolejny zespół taneczny z Wodzisławskiego Centrum Kultury odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Nasze trzy formacje wystąpiły w dwóch kategoriach. Turniej odbył się 2 grudnia.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN bierze udział w austriackich zawodach od wielu lat. W tym roku w konkursie brało udział 30 drużyn z całej Europy, od Polski, Węgier i Niemiec po Holandię i Anglię. Perchtoldsdorfer Dance-Cup jest konkursem o wysokiej randze ze względu na swój międzynarodowy charakter. Ten reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskie, jak i standardowe. Polskie formacje wykorzystują tutaj możliwość do zmierzenia się z zagraniczną konkurencją.

- Nasze trzy formacje wystąpiły w dwóch kategoriach. Formacja Carmen wystąpiła w kategorii Hobby League zajmując 3 miejsce w choreografii „Shivers”. Instruktorami i choreografami grupy są Paulina Adamczak-Fojcik, Artur Fojcik oraz Elżbieta Lasocka. Formacja Spin Ladies wystąpiła w kategorii Ladies Only zajmując wysokie 2 miejsce w choreografii „Renaissance”. Instruktorami i choreografami tej grupy są Sebastian Lasocki i Elżbieta Lasocka. Formacja Artemis wystąpiła w kategorii Ladies Only zajmując 7 miejsce w choreografii „Diamonds”. Instruktorami i choreografami są Paulina Adamczak-Fojcik i Artur Fojcik – relacjonują trenerzy Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN.

Wyżej wymienione nagrody wywalczyli następujący tancerze: Marszolik Milena, Szmuk Lilianna, Ucher Julia, Pająk Julia, Zniszczoł Emilia, Berger Eliza, Kacper Szopa, Skrobol Kamil, Sarek Alex, Płowaś Krzysztof, Kucharczyk Mateusz, Kocur Wiktoria, Bober Aleksandra, Roga Pulina, Noczenska Oliwia, Szłyk Emilia, Twardzik Klaudia, Toman Magdalena, Rejmer Wiktoria.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 40 lat. Reprezentuje miasto Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W kilku grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7, młodzież oraz dorośli. Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Artur i Paulina Fojcik.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera