MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Monika Pohorecka walczy w drugiej turze wyborów w Częstochowie. Zorganizowała spotkanie z lokalnymi działaczami

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przed drugą turą wyborów samorządowych w Częstochowie trwa kampania wyborcza. Do drugiej tury przeszli Monika Pohorecka i Krzysztof Matyjaszczyk. Kandydatka PiS-u zorganizowała dyskusję o istotnych dla miasta kwestiach.

Monika Pohorecka w kawiarni Alternatywa 21 na Starym Rynku spotkała się z przedstawicielami lokalnych środowisk z różnych dziedzin życia miasta. Kandydatka PiS-u na prezydenta Częstochowy mówiła, że w swojej kampanii chce być otwarta na poszczególne grupy zawodowe i tak też działać już jako prezydent. W spotkaniu wzięli udział: Teresa Dzielska (aktorka, a także tegoroczna kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Rady Miasta Częstochowy), Joanna Chrapońska (SARP), Hubert Wąsek (SARP), Paweł Bilski (Fundacja Oczami Brata), Marek Domagała (przedsiębiorca, właściciel firmy Computer Center), Hubert Pietrzak (Częstochowski Alarm Smogowy), czy Stefan Rybicki (przedsiębiorca i Wiceprezes Zarządu Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości).

- Dyskutowaliśmy o najpilniejszych potrzebach miasta oraz działaniach, jakie należy podjąć już w najbliższym czasie. Była to okazja do przedstawienia priorytetowych potrzeb oraz rozwiązań korzystnych dla miasta. Wszyscy zgadzamy się co do tego, że potrzeba wielu zmian w sposobie zarządzania Częstochową, oraz że dialog i współpraca są podstawą skutecznych działań. Głos specjalistów i konsultowanie ważnych decyzji z ekspertami z danych dziedzin muszą stać się standardem w zarządzaniu Częstochową - przekonywała Monika Pohorecka, kandydatka PiS na prezydenta Częstochowy.

Kandydatka na prezydenta Częstochowy była pytana podczas spotkania o plany i pierwsze kroki po ewentualnym wyborze.

- Pytałem kandydatkę, jak będzie wyglądała nasza współpraca, jeśli chodzi o szkoły branżowe, bo to leży głównie nam na sercu, jako rzemiosłu częstochowskiemu - mówił Stefan Rybicki, wiceprezes Zarządu Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

O tym, kto zostanie prezydentem Częstochowy mieszkańcy zdecydują w najbliższą niedzielę 21 kwietnia.

Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?

Druga tura wyborów samorządowych odbywa się jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Jest przeprowadzana, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy głosów. W II turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy zdobyli najwięcej głosów i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może się również wydarzyć tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało taką liczbę głosów, która uprawnia do udziału w ponownym głosowaniu. Wtedy rozstrzygająca się większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.

Drugą turę wygrywa kandydat, który otrzyma większą liczbę głosów. Jeśli jednak będzie remis, to decydujące będzie, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż drugi kandydat.

Lista kandydatów na prezydenta w Częstochowie w drugiej turze wyborów samorządowych

Lista nazwisk kandydatów na prezydenta w Częstochowie:

  • MATYJASZCZYK Krzysztof Adam - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
  • POHORECKA Monika Sylwia - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera