MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Wyniki do Sejmiku Śląskiego w okręgu nr 3: powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz trzy miasta

Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego w okręgu nr 3. Kliknij w galerię i poznaj szczegółowe wyniki >>
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego w okręgu nr 3. Kliknij w galerię i poznaj szczegółowe wyniki >>Marzena Bugała-Astaszow
7 kwietnia wybraliśmy swoich reprezentantów do Sejmiku Województwa Śląskiego. W okręgu nr 3 – obejmującym powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory – o siedem mandatów starali się kandydaci z trzynastu komitetów. Wygrała Koalicja Obywatelska, która zdobyła 33,03 % procent głosów przed Prawem i Sprawiedliwością, które zgromadziło 27,97 % procent głosów.

Kto wygrał wybory samorządowe w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach? W okręgu numer 3, obejmującym powiaty powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, kandydaci z trzynastu list ubiegali się o siedem mandatów na czterdzieści pięć w całym sejmiku.

Mandaty radnych w okręgu nr 3 zdobyli:

  • KAŁUŻA Wojciech Jan (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • DWORNIK Łukasz (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • KLOC-KONDRACKA Julia Maria (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • KARASEK Bronisław (Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe)
  • WOLNIK Grzegorz Wojciech (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska)
  • GADOWSKA Barbara Bronisława (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska)
  • CHMIELORZ Ewa Danuta (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska)

Listy zarejestrowane w okręgu nr 3:

Lista numer 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Wojciech Jan Kałuża – miejscowość zamieszkania: Żory, wiek: 43 lata
  2. Łukasz Dwornik – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 47 lat
  3. Julia Maria Kloc-Kondracka – miejscowość zamieszkania: Kobiór, wiek: 34 lata
  4. Jarosław Zbigniew Szczęsny – miejscowość zamieszkania: Olza, wiek: 54 lata
  5. Paulina Matusiak – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 36 lat
  6. Jerzy Jan Labus – miejscowość zamieszkania: Świerklany, wiek: 86 lat
  7. Sylwia Maria Mura – miejscowość zamieszkania: Owsiszcze, wiek: 35 lat
  8. Bogumił Andrzej Wrona – miejscowość zamieszkania: Wodzisław Śląski, wiek: 69 lat
  9. Barbara Dorota Cygańczuk – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 71 lat

Lista numer 2 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy

  1. Hanna Dorota Boczek – miejscowość zamieszkania: Świerklany, wiek: 25 lat
  2. Marek Songin – miejscowość zamieszkania: Racibórz, wiek: 52 lata
  3. Jarosław Grabiec– miejscowość zamieszkania: Pszów, wiek: 29 lat
  4. Bogdan Jan Tkocz – miejscowość zamieszkania: Łaziska Górne, wiek: 50 lat
  5. Martyna Paulina Kasprus – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 30 lat
  6. Jerzy Michał Grzegoszczyk – miejscowość zamieszkania: Skrzyszów, wiek: 38 lat
  7. Weronika Hołowacz-Pyt – miejscowość zamieszkania: Rybnik Chwałowice, wiek: 37 lat
  8. Daria Adriana Łatkowska – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 35 lat
  9. Mateusz Mirosław Franke – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 34 lata

Lista numer 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Bronisław Karasek – miejscowość zamieszkania: Gałkowice, wiek: 64 lata
  2. Iwona Joanna Wolny – miejscowość zamieszkania: Racibórz, wiek: 31 lat, popierana przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. Anna Kuś – miejscowość zamieszkania: Wyry, wiek: 39 lat,
  4. Jolanta Anna Osubniak – miejscowość zamieszkania: Żory, wiek: 41 lat
  5. Sylwia Machnik – miejscowość zamieszkania: Turze, wiek: 67 lat,
  6. Katarzyna Joanna Dobrzańska – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 48 lat
  7. Waldemar Paweł Wollny – miejscowość zamieszkania: Rydułtowy, wiek: 61 lat
  8. Marcin Czesław Hulim – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 46 lat
  9. Mateusz Jan Kozielski – miejscowość zamieszkania: Świerklany, wiek: 30 lat

Lista numer 4 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

  1. Mirosław Tadeusz Ruszkiewicz – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 51 lat
  2. Iwona Agnieszka Spychała-Długosz – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 54 lata
  3. Jarosław Piotr Ligas – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 50 lat
  4. Ewelina Barbara Auguścik – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 37 lat
  5. Andrzej Kazimierz Bielawski – miejscowość zamieszkania: Żory, wiek: 74 lata
  6. Zdzisław Smoliński – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 29 lat
  7. Katarzyna Renata Gajda – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 39 lat
  8. Maria Teresa Waliszewska – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 66 lat
  9. Paweł Kołodziej – miejscowość zamieszkania: Pszów, wiek: 61 lat

Lista numer 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

  1. Grzegorz Wojciech Wolnik – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 59 lat
  2. Barbara Bronisława Gadowska – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 61 lat
  3. Ewa Danuta Chmielorz – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 50 lat
  4. Marian Antoni Uherek – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 69 lat,
  5. Sabina Krystyna Chroboczek-Wierzchowska – miejscowość zamieszkania: Kuźnia Raciborska, wiek: 47 lat
  6. Michał Tomasz Stokłosa – miejscowość zamieszkania: Bełk, wiek: 40 lat
  7. Mateusz Adam Porwoł – miejscowość zamieszkania: Jankowice, wiek: 31 lat
  8. Monika Bożena Marciniak – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 42 lata
  9. Ryszard Andrzej Ostrowski – miejscowość zamieszkania: Rybnik , wiek: 65 lat

Lista numer 6 – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”

  1. Przemysław Jan Otrzonsek – miejscowość zamieszkania: Żory, wiek: 45 lat
  2. Izabela Maria Morcińska – miejscowość zamieszkania: Łaziska Górne, wiek: 44 lata
  3. Jakub Bartosz Szymański – miejscowość zamieszkania: Pszów, wiek: 42 lata
  4. Jerzy Eugeniusz Skóra – miejscowość zamieszkania: Racibórz, wiek: 66 lat
  5. Maja Magdalena Szymańska – miejscowość zamieszkania: Pszów, wiek: 41 lat

Lista numer 7 – Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

  1. Kamil Szymon Bierza – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 35 lat
  2. Małgorzata Wiktoria Germel – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 44 lata
  3. Barbara Ewelina Zając – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 38 lat
  4. Anita Barbara Rutkowska – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 40 lat
  5. Maciej Czesław Baran – miejscowość zamieszkania: Skoczów, wiek: 45 lat
  6. Adrian Paweł Kistowski – miejscowość zamieszkania: Bytom, wiek: 39 lat
  7. Kamila Patrycja Skorupska – miejscowość zamieszkania: Bytom, wiek: 34 lata

Lista numer 8 – Komitet Wyborczy Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego

  1. Wojciech Hubert Konopka – miejscowość zamieszkania: Radzionków, wiek: 26 lat
  2. Aleksandra Smołuch – miejscowość zamieszkania: Miasteczko Śląskie, wiek: 35 lat
  3. Wojciech Marcin Rokicki – miejscowość zamieszkania: Sosnowiec, wiek: 44 lata
  4. Wojciech Jan Urbańczyk – miejscowość zamieszkania: Koszęcin, wiek: 42 lata
  5. Aneta Jadwiga Kielar – miejscowość zamieszkania: Tarnowskie Góry, wiek: 47 lat
  6. Katarzyna Opara – miejscowość zamieszkania: Nakło Śląskie, wiek: 41 lat

Lista numer 9 – Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Obrony Polski

  1. Bernadeta Maria Wilczek – miejscowość zamieszkania: Czernica, wiek: 48 lata
  2. Krzysztof Piotr Wilczek – miejscowość zamieszkania: Czernica, wiek: 48 lat
  3. Ewa Katarzyna Cybulska – miejscowość zamieszkania: Katowice, wiek: 66 lata
  4. Jakub Jan Słota – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 19 lat
  5. Wiktoria Aleksandra Wieczorek – miejscowość zamieszkania: Siemianowice Śląskie, wiek: 19 lat

Lista numer 10 – Komitet Wyborczy Koalicja Samorządowa OK Samorządowa

  1. Aneta Stefania Błachut – miejscowość zamieszkania: Czechowice-Dziedzice, wiek: 29 lat
  2. Krzysztof Franciszek Adamiec – miejscowość zamieszkania: Czechowice-Dziedzice, wiek: 62 lata
  3. Kamil Karol Kowieski – miejscowość zamieszkania: Czechowice-Dziedzice, wiek: 35 lat
  4. Bartłomiej Kajetan Lorenc – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 26 lat
  5. Iwona Beata Maj – miejscowość zamieszkania: Czechowice-Dziedzice, wiek: 47 lat
  6. Monika Alicja Jarczok – miejscowość zamieszkania: Czechowice-Dziedzice, wiek: 50 lat

Lista numer 11 – Komitet Wyborczy Ślonzoki Razem

  1. Adam Ferdynand Pustelnik – miejscowość zamieszkania: Pawłowice, wiek: 58 lat
  2. Mirosław Alfred Pindel – miejscowość zamieszkania: Stanowice, wiek: 66 lat
  3. Janusz Marian Wojaczek – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 66 lat
  4. Anna Stanisława Wiśniewska – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 63 lata
  5. Maria Jolanta Cerkowniak – miejscowość zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój, wiek: 57 lat
  6. Brygida Urszula Brzoska-Krawczyk – miejscowość zamieszkania: Zabrze, wiek: 66 lat
  7. Tomasz Robert Swaczyna – miejscowość zamieszkania: Ruda Śląska, wiek: 44 lata

Lista numer 12 – Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski

  1. Paweł Helis – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 80 lat
  2. Ewa Mirosława Kuś – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 54 lata
  3. Andrzej Piotr Klyszcz – miejscowość zamieszkania: Czernica, wiek: 70 lat
  4. Artur Rafał Oleksiński – miejscowość zamieszkania: Żory, wiek: 41 lat
  5. Adam Krzysztof Hanusek – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 47 lat
  6. Zenita Jakimczuk – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 59 lat
  7. Joanna Agnieszka Książek – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 51 lat

Lista numer 14 – Komitet Wyborczy Ruch Autonomii Śląska

  1. Jan Marek Fiałkowski – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 32 lata
  2. Janusz Stanisław Wita – miejscowość zamieszkania: Połomia, wiek: 55 lat
  3. Marcin Erhard Bartosz – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 32 lata
  4. Klaudia Aniela Mehlich – miejscowość zamieszkania: Ornontowice, wiek: 30 lat
  5. Krzysztof Marcin Gawliczek – miejscowość zamieszkania: Wodzisław Śląski, wiek: 38 lat
  6. Krystyna Maria Kotas – miejscowość zamieszkania: Chałupki, wiek: 61 lat
  7. Joanna Jadwiga Kos – miejscowość zamieszkania: Mikołów, wiek: 47 lat
  8. Aleksandra Sylwia Miguła – miejscowość zamieszkania: Orzesze, wiek: 37 lat
  9. Andrzej Duda – miejscowość zamieszkania: Rybnik, wiek: 32 lata

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera