Wygrana Podbeskidzia z GKS Tychy przed wyjazdem do Turcji

W ostatnim meczu sparingowym przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali GKS Tychy 1:0. Jedyna bramkę w tym meczu zdobył w pierwszej połowie Mateusz Marzec.

Piłkarze z Bielska-Białej chcieli zatrzeć nienajlepsze wrażenie po bezbramkowym remisie z GKS-em Katowice. Bielszczanie zaczęli z impetem, atakowali bramkę Konrada Jałochy. Już w 4 min gospodarze stworzyli sobie dobra strzelecką okazję, ale bramkarz gości zatrzymał uderzenie Łukasza Sierpiny, a chwile później Adriana Rakowskiego.

Nie przegap

Bramkarz gości skapitulował jednak dopiero w 21 minucie. Po akcji Sierpiny i dośrodkowaniu Bartosz Jaroch akcje zamknął nabiegający Mateusz Marzec. Gospodarze nie zwalniali, dalej atakowali i bliski podwyższenia wyniku był w 35. minucie Filip Laskowski. Później szczęścia próbowali m.in. Sopoćko, Figiel, czy Marzec.

W drugiej połowie obaj trenerzy żonglowali składem, na boisku pojawili się nowi zawodnicy. Mimo kilku okazji z jednej i drugiej strony wynik już nie uległ zmianie.

Dla Podbeskidzia mecz kontrolny z Tychami był ostatnią potyczką przed wyjazdem na zgrupowanie w Turcji. W trakcie dwutygodniowego obozu trzeci zespół Fortuna 1 Liga zmierzy się z następującymi zespołami: FK Graficar Belgrad (Serbia,12.02), FK Kolos Kowaliwka (Ukraina, 15.02), FK Armavir (Rosja, 19.02), FK Ordobasy Szymkent (Kazachstan, 20.02). Po powrocie do Bielska-Białej Górale zainaugurują pierwszoligowe zmagania meczem z Wigrami Suwałki 1 marca.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 1:0 (1:0)
1:0 Mateusz Marzec (21)

Podbeskidzie Polacek (46. Leszczyński) - Jaroch (46. Mroczko), Osyra (46. Komor), Baszłaj, Gach (46. Modelski) - Sierpina (61. Gach), Sopoćko (46. Bieroński), Figiel (46. Hilbrycht), Rakowski (43. Rzuchowski), Laskowski (61. Sopoćko) - Marzec.

GKS Tychy Jałocha (46. Igaz) - Mańka (46. Połap), Biernat (46. Pańkowski), Kowalczyk (19. Sołowiej), Kallaste (46. Daniel) - Steblecki (46. K. Piątek), J. Piątek (46. Misztal), Biegański (46. Kristo), Szumilas (46. Biegański), Moneta (46.Kasprzyk) - Piątkowski (46. Lewicki).

Żółte kartki: Rzuchowski - Sołowiej, Igaz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani