Wyniki wyborów samorządowych 2018 do rady powiatu raciborskiego

RedakcjaZaktualizowano 
Wybory samorządowe 2018 WYNIKI: Lokale wyborcze 21 października są otwarte od godziny 7.00 do 21.00. Tutaj znajdą Państwo pierwsze wyniki wyborów samorządowych 2018. Na bieżąco będziemy aktualizować cząstkowe dane z lokali wyborczych. Oficjalne wyniki podamy od razu po ogłoszeniu ich przez PKW.

Poniżej skład nowej Rady Powiatu Raciborskiego

Razem dla Ziemi Raciborskiej (10 radnych)

  • Grzegorz Swoboda (Krzyżanowice)
  • Marek Kurpis (Racibórz) - 887 głosów
  • Adam Wajda (Pietrowice Wielkie)
  • Adrian Plura (Kuźnia Raciborska)
  • Ewa Widera (Krzyżanowice)
  • Ryszard Wolny (Racibórz)
  • Tomasz Cofała (Racibórz)
  • Andrzej Chroboczek (Nędza)
  • Eugeniusz Kura (Kornowac)
  • Józef Stukator (Kornowac)

Prawo i Sprawiedliwość (9 radnych)

  • Dawid Wacławczyk (Racibórz)
  • Katarzyna Dutkiewicz (Racibórz)
  • Franciszek Marcol (Nędza)
  • Dominik Konieczny (Racibórz)
  • Szymon Bolik (Pietrowice Wielkie)
  • Łukasz Mura (Krzyżanowice)
  • Sebastian Mikołajczyk (Rudnik)
  • Tomasz Kusy (Racibórz)
  • Roman Wałach (Racibórz)

Platforma Obywatelska (4 radnych):

  • Ewa Lewandowska (Racibórz)
  • Władysław Gumieniak (Kuźnia Raciborska)
  • Piotr Olender (Racibórz)
  • Artur Wierzbicki (Racibórz)

Frekwencja wyborcza w powiecie raciborskim na godzinę 17.00 wyniosła 34,87 proc.

Okręg 1
Gmina: Racibórz, ulice: Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Agaty, Agnieszki, Akacjowa, Aleksandra Fredry, Alojzego Nowary, Alojzego Segeta, Antoniego Kapuścika, Arcybiskupa Józefa Gawliny, Arki Bożka, Armii Krajowej, Babicka, Bankowa, Barbary, Bartka Lasoty, Bartosza Głowackiego, Basztowa, Bielska, Bitwy Olzańskiej, Boczna, Bogumińska, Bojanowska, Bolesława Prusa, Bosacka, Browarna, Brzeska, Brzozowa, Bydgoska, Cecylii, Cegielniana, Ciechowicka, Cieszyńska, Cygarowa, Cypriana Kamila Norwida, Cyryla Ratajskiego, Czekoladowa, Czynu Społecznego, Dębiczna, Dębniki, Długa, Dobra, Doktora Józefa Rostka, Doktora Juliusza Rogera, Drewniana, Działdowska, Elizy Orzeszkowej, Elżbiety, Emanuela Smółki, Emilii Plater, Fabryczna, Filmowa, Fiołkowa, Floriana, Franciszka Goduli, Franciszka Grzonki, Franciszka Siwonia, Fryderyka Chopina, Gajowa, Gamowska, Gdyńska, Generała Józefa Bema, Gimnazjalna, Gliniana, Gliwicka, Głubczycka, Gnieźnieńska, Gospodarcza, Górnośląska, Grabowa, Graniczna, Grobla, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka, Gwiaździsta, Handlowa, Henryka Jordana, Henryka Sienkiewicza, Hetmańska, Hulczyńska, Huzarska, Ignacego Fojcika, Jagielnia, Jagodowa, Jakuba Mandrysza, Jana, Jana Badury, Jana Karola Maćkowskiego, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki, Jana Wyglendy, Janusza Korczaka, Jasna, Jaśminowa, Jeziorowa, Josepha von Eichendorffa, Józefa Chudoby, Józefa Rymera, Juliana Ordona, Juliusza Ligonia, Kanałowa, Kapitana Serafina Myśliwca, Karola, Karola Szymanowskiego, Karola Tomali, Kaspra Adamczyka, Kasztanowa, Katarzyny, Kazimierza Malczewskiego, Klasztorna, Klonowa, Kobylska, Kolejowa, Kombatantów, Komunalna, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kornela Makuszyńskiego, Kosmonautów, Kosynierów, Kościelna, Kowalska, Kozielska, Kręta, Króla Bolesława Chrobrego, Króla Jana III Sobieskiego, Króla Kazimierza Wielkiego, Króla Stefana Batorego, Króla Władysława Łokietka, Królewska, Królowej Jadwigi, Krótka, ks. Józefa Londzina, ks. Piotra Skargi, ks. Stanisława Staszica, Książęca, Księcia Henryka Pobożnego, Księcia Leszka Raciborskiego, Księcia Przemysława, Księżycowa, Kwiatowa, Lecznicza, Lekarska, Leona Czogały, Leopolda Staffa, Letnia, Leśna, Lipowa, Lotnicza, Ludwika, Ludwika Waryńskiego, Lunonautów, Lwowska, Łąkowa, Łużycka, 1 - ego Maja, Malinowa, Marcina Kopca, Mariańska od nr 1 - 47 nieparzyste i od nr 2 - 78 parzyste, Marii Konopnickiej, Marii Rodziewiczówny, Marii Skłodowskiej-Curie, Markowicka, Marty, Michała Drzymały, Miechowska, Mieszka I Raciborskiego, Mikołaja, Mikołaja Kopernika, Mikołowska, Miodowa, Młyńska, Morawska, Myśliwska, Nad Koleją, Nad Potokiem, Nieboczowska, Nowa, Nowomiejska, Odpoczynkowa, Odrodzenia, Odrzańska, Ogrodowa, Olchowa, Olimpijczyka, Olszynkowa, Opawska do nr 87, Opolska, Ostrógska, Owocowa, Parkowa, Pawła, Piaskowa, Piastowska, Pionierów, Piotrowska, Piwna, Plac Dominikański, Plac Dworcowy, Plac Jana Długosza, Plac Konstytucji 3 Maja, Plac Króla Władysława Jagiełły, Plac Księżnej Olki Piastówny, Plac Mostowy, Plac Stefana Okrzei, Plac Targowy, Plac Wolności, Plac Zakopiański, Plac Zofii Nałkowskiej, Plebiscytowa, Pocztowa, Pod Lasem, Pod Lipami, Pod Widokiem, Podmiejska, Podwale, Pogodna, Pogrzebieńska, Pogwizdowska, Pomnikowa, Poprzeczna, Porzeczkowa, Powstańców Śląskich, Poziomkowa, Poznańska, Promenada, Przejazdowa, Rolna, Różana, Rudnicka, Rudzka, Rybna, Rybnicka, Rynek, Rzeczna, Rzemieślnicza, Rzeźnicza, Sadowa, Sejmowa, Słoneczna, Słoneczny Stok, Solna, Sosienkowa, Sosnowiecka, Spokojna, Społeczna, Spółdzielcza, Srebrna, Stalowa, Stanisława Moniuszki, Starowiejska od nr 1 - 67 nieparzyste i od nr 2 - 44 parzyste, Stawowa, Stefana Drzewieckiego, Stefanii Sempołowskiej, Strażacka, Studzienna, Sudecka, Szewska, Szkolna, Śląska, Śliska, Środkowa, Świerkowa, Tadeusza Kościuszki, Tarnowska, Tęczowa, Topolowa, Torowa, Toruńska, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół", Transportowa, Tulipanowa, Tunelowa, Urbana, Walentego Ciemięgi, Walentego Zająca, Wandy, Warzywna, Wawrzyńca, Wąska, Węglowa, Wiatrakowa, Widokowa, Wileńska, Willowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wodna, Wojciecha Korfantego, Wojnowicka, Wojska Polskiego, Wschodnia, Wrzosowa, Wybrzeżna, Wygonowa, Wysoka, Za Dębiczem, Zaciszna, Zakładowa, Zamkowa, Zborowa, Zielona, Złota, źródlana, Żurawia, Żwirki i Wigury.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Piotr Jan Olender
  • 2 Ewa Urszula Lewandowska
  • 3 Stanisław Kogut
  • 4 Edyta Ritta Dudek
  • 5 Marek Tadeusz Mądrzyński
  • 6 Maria Ewa Durka
  • 7 Piotr Józef Wieder
  • 8 Joanna Aleksandra Markiewka-Bania
  • 9 Zuzanna Gabriela Ortmanns

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Dawid Wacławczyk
  • 2 Dominik Marek Konieczny
  • 3 Teresa Wiktoria Frencel
  • 4 Justyna Kiedrowska
  • 5 Roman Konstanty Wałach
  • 6 Paweł Płonka
  • 7 Teresa Susła
  • 8 Małgorzata Magdalena Makulewicz
  • 9 Ryszard Arkadiusz Frączek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

  • 1 Bartłomiej Jerzy Adamski
  • 2 Dariusz Jan Grzeczny
  • 3 Marzena Beata Kopczewska
  • 4 Urszula Majewska
  • 5 Krystian Alfred Paletta
  • 6 Cezary Adam Raczek
  • 7 Daniela Maria Szarata-Kuklewicz
  • 8 Zbysław Olgierd Szczepański
  • 9 Anna Maria Szymańska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

  • 1 Lidia Jadwiga Bedryj
  • 2 Krzysztof Jan Ciszek
  • 3 Anna Maria Jambor
  • 4 Marek Piotr Kurpis
  • 5 Iwona Barbara Olszok
  • 6 Jerzy Parys
  • 7 Beata Anna Śmiałek
  • 8 Waldemar Wendelin Świerczek
  • 9 Ryszard Marcin Wolny

Okręg 2
Gmina: Racibórz, ulice: Aleja Ojca Johannesa Leppicha, Anny, Antoniego Pośpiecha, Bolesława Leśmiana, Bukowa, Bułgarska, Chłopska, Chorwacka, Chorzowska, Cmentarna, Czeska, Częstochowska, Dolna, Dworska, Folwarczna, Francuska, Gdańska, Generała Jarosława Dąbrowskiego, Górna, Gruntowa, Hetmana Jana Karola Chodkiewicza, Hetmana Jana Zamoyskiego, Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Hetmana Stefana Czarnieckiego, Hugo Kołłątaja, Jana Kasprowicza, Jana Pawła II, Józefa Chełmońskiego, Józefa Lompy, Juliana Tuwima, Juliusza Kossaka, Juliusza Słowackiego, Kamienna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Karola Miarki, Katowicka, Kazimierza Wierzyńskiego, Kolonialna, Koszalińska, ks. Prałata Bernarda Gadego, Litewska, Mała, Mariańska od nr 49 - 105 nieparzyste i od nr 80 - 168 parzyste, Mysłowicka, Norberta Bończyka, Nowy Zamek, Ocicka, Opawska od nr 88, Osiedleńcza, Pastora Franciszka Michejdy, Pawła Stalmacha, Plac Bohaterów Westerplatte, Polna, Pracy, Pszczyńska, Radosna, Senatorska, Słowacka, Stanisława Wyspiańskiego, Starowiejska od nr 46 - 152 parzyste i od nr 69 - 171 nieparzyste, Stefana Żeromskiego, Szczecińska, Szczęśliwa, Szwajcarska, Wałbrzyska, Warszawska, Wczasowa, Wesoła, Węgierska, Wiejska, Wiktora Różyckiego, Winna, Włoska, Wrocławska, Zakopiańska, Zbożowa, Żorska, Żwirowa.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Artur Jarosław Wierzbicki
  • 2 Grażyna Anna Janeczek-Dwornik
  • 3 Alan Mateusz Wolny
  • 4 Zenon Czesław Sochacki
  • 5 Izabela Irena Nowak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Katarzyna Maria Dutkiewicz
  • 2 Tomasz Bogumił Kusy
  • 3 Elżbieta Biskup
  • 4 Dariusz Łukoszek
  • 5 Wiesław Adam Smoleń
  • 6 Maria Danuta Frączek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

  • 1 Anna Katarzyna Delong
  • 2 Marcin Jakub Handziuk
  • 3 Bogumiła Małgorzata Jankowska
  • 4 Marta Anna Myśliwy
  • 5 Janusz Niżborski
  • 6 Jacek Tomasz Ostrowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

  • 1 Tomasz Zygmunt Cofała
  • 2 Teresa Wanda Ćwik
  • 3 Adam Stanisław Kurpis
  • 4 Janusz Edward Loch
  • 5 Małgorzata Krystyna Szczygielska
  • 6 Stanisława Danuta Lenczyk

Okręg 3
Gmina: Kuźnia Raciborska, Rudnik, Nędza

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Władysław Gumieniak
  • 2 Piotr Paweł Scholz
  • 3 Alicja Maria Kosel
  • 4 Zofia Anna Kurcz

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Franciszek Marcol
  • 2 Bernard Marek Kowol
  • 3 Sebastian Marcin Mikołajczyk
  • 4 Katarzyna Jolanta Machecka
  • 5 Dorota Sochiera
  • 6 Celina Anna Nowakowska
  • 7 Grzegorz Stanisław Tomasiak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

  • 1 Renata Joanna Falińska
  • 2 Stanisław Marian Janik
  • 3 Leszek Grzegorz Radaj

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

  • 1 Kinga Jolanta Apollo
  • 2 Jan Andrzej Badurczyk
  • 3 Andrzej Ernest Chroboczek
  • 4 Adrian Franciszek Plura
  • 5 Edyta Weronika Szajt
  • 6 Monika Sylwia Tomala
  • 7 Katarzyna Anna Wiśniewska

Okręg 4
Gmina: Krzyżanowice, Kornowac, Krzanowice, Pietrowice Wielkie

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Władysław Józef Niedźwiecki
  • 2 Dominika Anna Krajczy
  • 3 Zuzanna Maria Buban
  • 4 Gabriela Agnieszka Własiewicz
  • 5 Paweł Jan Lenartowicz

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Szymon Krystian Bolik
  • 2 Danuta Gałkowska
  • 3 Marian Józef Wasiczek
  • 4 Łukasz Franciszek Mura
  • 5 Grzegorz Adam Kleszczyński
  • 6 Ryszard Antoni Osadców
  • 7 Elżbieta Maria Misztal
  • 8 Czesława Klimkowska
  • 9 Elwira Katarzyna Polowy

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK.

  • 1 Adrian Józef Jendrysik
  • 2 Adam Grzegorz Kapias
  • 3 Małgorzata Maria Paletta

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „RAZEM DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ”

  • 1 Brygida Maria Abrahamczyk
  • 2 Irena Maria Duda
  • 3 Eugeniusz Wiktor Kura
  • 4 Adrian Paweł Niewiera
  • 5 Józef Teodor Stukator
  • 6 Grzegorz Mirosław Swoboda
  • 7 Adam Jerzy Wajda
  • 8 Ewa Lidia Widera

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Europejski Kongres MŚP Katowice - FLEXI FORM DAY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3