MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów samorządowych 2018: ŚLĄSKIE Gdzie będzie II tura wyborów

DRAPA, MZ
Wyniki wyborów samorządowych 2018 w województwie śląskim. Gdzie będzie II tura? Wstępne wyniki wskazują na to, że w wielu miastach i gminach naszego regionu, m.in. w Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Mysłowicach, Dąbrowie Górniczej, Żorach czy w Zawierciu.
Wyniki wyborów samorządowych 2018 w województwie śląskim. Gdzie będzie II tura? Wstępne wyniki wskazują na to, że w wielu miastach i gminach naszego regionu, m.in. w Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Mysłowicach, Dąbrowie Górniczej, Żorach czy w Zawierciu. ARC
Wyniki wyborów samorządowych 2018 w województwie śląskim. Gdzie będzie II tura? Wstępne wyniki wskazują na to, że w wielu miastach i gminach naszego regionu, m.in. w Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Mysłowicach, Dąbrowie Górniczej, Żorach czy w Zawierciu. Sytuacja zmienia się jednak bardzo dynamicznie. Komisje wyborcze wciąż pracują i liczą głosy. Wyniki będziemy aktualizować na bieżąco.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 ŚLĄSKIE

Rano odbyła się konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej.

- Na godzinę 6, jeśli chodzi o pracę obwodowych komisji wyborczych ds. ustalenia wyników głosowania, to komisje sporządziły już 79 tysięcy 647 protokołów na ogólną liczbę około 116 tysięcy. Komisje obwodowe ds. ustalenia wyników głosowania przekazują te protokoły komisjom wyższego szczebla, które muszę je zweryfikować i wprowadzić do systemu. Mamy już 23 tysiące 592 zweryfikowane protokoły - mówił Wiesław Kozielewicz, zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.

Jeśli chodzi o incydenty, to na godzinę 22 doszło do 17 przypadków niszczenia lub wyniesienia kart do głosowania. W Jarosławiu wyborca zgniótł taką kartę i zażądał nowej. Gdy jej nie otrzymał, to wyszedł ze zniszczoną kartą z lokalu.

Zgłoszono również 17 przypadków korupcji wyborczej - oferowania łapówek za oddanie głosu na konkretnych kandydatów. Dochodziło również do tzw. wojny plakatowej oraz agitacji.

To oczywiście dane ogólnokrajowe. Wiesław Kozielewicz podczas porannej konferencji prasowej przekazał, że zbiorczych wyników wyborów należy spodziewać się we wtorek lub środę. Najpóźniej w czwartek.

ZOBACZCIE TEŻ:
Wybory samorządowe 2018: Kto dostał się do rad miasta w woj. śląskim? NOWE RADY MIEJSKIE
Wybory samorządowe 2018: kto zasiądzie w radach powiatu w miastach woj. śląskiego?
- Te wyniki, w całej Polsce, będą jednak sukcesywnie podawane. Jeśli komisje na terenie gminy zakończyły prace, a komisja miejska lub gminna zweryfikowała te wyniki, to w danym mieście wyniki poznamy w poniedziałek przed południem - mówi Wiesław Kozielewicz.

Wyniki wyborów samorządowych. Gdzie II TURA WYBORÓW?

Jak wygląda sytuacja w województwie śląskim? Po podliczeniu maksymalnie kilkunastu procent obwodów, w największych miastach naszego regionu wstępne wyniki wyglądają następująco:

Bestwina:
Artur Beniowski wybrany na kolejną kadencję w gminie Bestwina. Był on jedynym kandydatem i otrzymał wymaganą większość głosów.

Będzin:
Łukasz Komoniewski - 65 proc. (pewna I tura)

Bieruń
Urzędujący burmistrz Krystian Grzesica zdobył 55 proc. głosów.

Bielsko-Biała:
W Bielsku-Białej w drugiej turze o urząd prezydenta miasta powalczą Jarosław Klimaszewski (Koalicja Obywatelska) i Przemysław Drabek (PiS).

Blachownia:
W drugiej turze wyborów wójta miasta i gminy zmierzą się obecna wójt Sylwia Szymańska (48,60 proc. głosów) i Anetta Ujma (17,41).

Bobrowniki
W pierwszej turze wygrywa Małgorzata Bednarek.

Bojszowy:
Będzie zmiana u steru gminy. Po 20 latach. Nowym wójtem został Adam Duczmal, dyrektor BOSiR-u.

Boronów:
Wygrał Krzysztof Bełkot, uzyskał 986 głosów poparcia, co stanowi 58.87% wszystkich oddanych w wyborach na wójta.

Buczkowice:
Józef Caputa wygrał wybory w gminie Buczkowice. Otrzymał 2 708 głosów (59,65 proc.). Jego kontrkandydatka Jadwiga Górna dostała 1 832 głosów (40,35 proc.).

Brenna:
Wybory wygrał Jerzy Pilch.

Bytom:
Możliwa druga tura, w której mają zmierzyć się Mariusz Wołosz i Damian Bartyla.

Cieszyn:
Prawdopodobnie dojdzie do drugiej tury pomiędzy Ryszardem Macurą (Akcja Samorządowa AS, urzędujący burmistrz), a Gabrielą Staszkiewicz

Chorzów:
Po podliczeniu głosów z 49 obwodowych komisji wyborczych Andrzej Kotala uzyskuje poparcie mieszkańców na poziomie ok. 63 procent.

Chybie:
Janusz Żydek pewnie wygrał pierwszą turę wyborów samorządowych.

Czechowice-Dziedzice:
W wyborach burmistrza Czechowic-Dziedzic zwyciężył dotychczasowy burmistrz Marian Błachut (KW Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa), który otrzymał 13 307 głosów (69,02 proc.) Drugi wynik uzyskał Radosław Hudziec (KWW Bezpartyjni Rodzina-Prawo-Wspólnota) - 2 784 głosy (14,44 proc.). Kolejni byli Wojciech Leśny (KW Prawo i Sprawiedliwość, 2506 głosów, 12,99 proc.) i Dariusz Piechaczek (KWW Twój Samorząd Niezależna Koalicja Obywatelska, 682 głosy, 3,54 proc.)

Czeladź:
Zbigniew Szaleniec - pod 80 proc. (I tura)

Czerwionka-Leszczyny
Wiesław Janiszewski zdobył 53 proc. głosów i zwyciężył w pierwszej turze wyborów na burmistrza.

Częstochowa:
Krzysztof Matyjaszczyk uzyskał w I turze 59 346 głosów i pokonał pięciu innych kontrkandydatów.

Dąbrowa Górnicza:
Według pierwszych, nieoficjalnych wyników z 13 miejskich komisji na razie prowadzi w walce o fotel prezydenta Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak (KKW SLD Lewica Razem). Zebrał 40 procent głosów. Na drugim miejscu znajduje się Robert Warwas (KW Prawo i Sprawiedliwość). W nowej Radzie Miejskiej Dąbrowy Górniczej znalazło się miejsce dla: 9 radnych SLD Lewicy Razem, 6 radnych PiS-u, 4 radnych Koalicji Obywatelskiej Platfoma.Nowoczesna, 3 radnych Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej, 2 radnych Razem dla Dąbrowy Górniczej i 1 radnego Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowa Zielona
Maria Włodarczyk nadal będzie wójtem gminy Dąbrowa Zielona. Zdobyła 64.12 proc. głosów.

Dębowiec:
Tomasz Branny został w pierwszej turze wójtem Dębowca.

Gaszowice:
W wyborach samorządowych w Gaszowicach nikt oprócz Pawla Bugdola nie poddał się ocenie wyborców. Wójtem pozostaje Paweł Bugdol.

Gliwice
Według pierwszych wyników Zygmunt Frankiewicz został prezydentem Gliwic w pierwszej turze. Jego wynik to ponad 70 proc.

Godów:
Na dotychczasowego wójta gminy Mariusza Adamczyka zagłosowało 60.18 proc. wyborców (3450 głosów).

Goleszów:
Nowym wójtem Goleszowa została Sylwia Cieślar, do tej pory radna Sejmiku Wojewódzkiego.

Gorzyce:
Bez zmian w Gorzycach. Daniel Jakubczyk wygrał, zdobywając 5 395 głosów (65.62 proc.).

Irządze:
Jan Molenda zanotował bardzo pewne zwycięstwo. Zdobył 1 251 głosów, czyli 80,66 proc. wszystkich oddanych głosów.

Istebna:
Henryk Gazurek i Łucja Michałek powalczą o stanowisko Wójta Istebnej w drugiej turze wyborów.

Janów
Wybory wójta rozstrzygną się w drugiej turze. Spotkają się w niej obecna wójt Joanna Ścigaj, która zdobyła 29,83 proc. głosów i Edward Moskalik - 39.20 proc.

Jasienica:
Janusz Pierzyna wybrany na kolejną kadencję w gminie Jasienicy. Był jedynym kandydatem i otrzymał wymaganą większość głosów.

Jastrzębie - Zdrój
Anna Hetman ma w tej chwili ponad 50 proc. głosów. Z nieoficjalnych informacji, po przeliczeniu głosów z niespełna połowy komisji, wyprzedziła Łukasza Kaszę.

Jaworze:
Radosław Ostałkiewicz był jedynym kandydatem na wójta gminy Jaworze. I otrzymał ogromne poparcie - spośród 3 480 głosujących w niedzielę aż 3 251 osób (93 proc.) postawiło krzyżyk w kratce przy jego imieniu i nazwisku z napisem "TAK".

Jaworzno:
Paweł Silbert (wygrana w I turze)

Kalety:
Jedynym kandydatem na burmistrza był Klaudiusz Kandzia. 90 proc. głosujących opowiedziało się za tym, żeby dalej piastował to stanowisko.

Kamienica Polska:
W Kamienicy Polskiej wybiorą wójta w drugiej turze. Zmierzą się w niej Iwona Lisek, które w pierwszej turze zdobyła 32.13 proc głosów i Adam Tajber, który zdobył 42.07 proc.

Katowice:
Są ostateczne wyniki wyborów prezydenta Katowic. Marcin Krupa wygrywa pierwszą turę ze znaczącą przewagą nad kontrkandydatami. Łącznie na urzędującego prezydenta zagłosowało 64 941 wyborców. Znamy też skład nowej Rady Miasta w Katowicach. 12 mandatów obejmą w niej kandydaci Koalicji Obywatelskiej, 11 kandydaci Forum Samorządowego, natomiast pozostałe pięć Prawa i Sprawiedliwości.

Kłobuck:
Z nieoficjalnych informacji wynika, że dotychczasowy burmistrz Jerzy Zakrzewski zwyciężył w pierwszej turze.

Kłomnice:
Piotr Juszczyk zdobył w pierwszej turze 70,41 proc. głosów i nadal będzie wójtem gminy Kłomnice.

Kochanowice:
Wybory na wójta gminy zakończyły się zwycięstwem obecnego włodarza Ireneusza Czecha. Zdobył 1541 głosów (64.61 %), a jego rywal Jacek Mokros 844 (35.39 %).

Koniecpol:
Wygrał Ryszard Suliga, zdobywając 68,82 proc. głosów.

Konopiska:
W Konopiskach w wyborach wójta będzie druga tura. Zmierzą się w niej obecny wójt Jerzy Żurek, który w pierwszej turze zdobył 45.03 proc. głosów i były wójt Jerzy Socha 32.37proc. w pierwszej turze.

Koszęcin:
Jedynym kandydatem na wójta był obecny włodarz Zbigniew Seniów. Poparły go 3953 osoby, głosów przeciwnych było 616.

Kornowac
W Kornowacu nikt nie stanął do walki z Grzegorzem Niestrojem. Pozostaje wójtem.

Kruszyna:
Jadwiga Zawadzka zdobyła 59,78 proc, głosów i została wójtem.

Krupski Młyn:
Franciszek Sufa trzema głosami pokonał Jana Murowskiego i to oni zmierzą się w drugiej turze. Sufa zdobył 41,23 procent głosów, Jan Murowski (obecny wójt) - 41,04 proc.

Krzanowice:
W Krzanowicach burmistrz Andrzej Strzedulla nie miał rywala. Pozostaje na stanowisku.

Krzyżanowice
Na dotychczasowego wójta Krzyżanowic Grzegorza Utrackiego zagłosowało 2643 osób (62.42 proc.).

Kuźnia Raciborska:
Paweł Macha wygrał wybory, ma 2 502 głosy (63.31 proc.).

Lipowa:
W gminie Lipowa wygrał dotychczasowy wójt Jan Góra.

Lelów:
Krzysztof Molenda był jedynym kandydatem. Pozostaje wójtem.

Lędziny:
Będzie druga tura, w której zmierzą się dotychczasowa burmistrz Krystyna Wróbel i Janusz Freitag.

Lubomia:
Bez zmiany na stanowisku wójta. Czesław Burek nie miał rywala.

Lubliniec:
Bez wyników z obwodu nr 10, Edward Maniura zgromadził 6900 głosów, czyli ok. 79%. Pozostanie burmistrzem.

Łazy
Wstępne wyniki: dotychczasowy burmistrz Maciej Kaczyński wygrał z kandydatem PiS Krzysztofem Furmanem.

Łękawica:
Tadeusz Tomiczek został ponownie wybrany wójtem gminy Łękawica.

Miasteczko Śląskie:
Będzie druga tura wyborów burmistrza. Krzysztof Nowak (obecny burmistrz) zdobył 30,91 proc. głosów, a Michał Skrzydło 20,17 proc.

Miedźno
Wybory wygrał Piotr Derejczyk, dotychczasowy wójt gminy Miedźno; zdobył 57 proc. głosów (1958 głosów).

Mikołów:
Wygrał dotychczasowy burmistrz, Stanisław Piechula, z wynikiem 69%.

Milówka:
Z ogromną przewagą wygrywa dotychczasowy wójt Robert Piętka.

Mstów
Wygrał obecny wójt Tomasz Gęsiarz zdobywając 85.18 proc. głosów.

Mszana:
Mirosław Szymanek pozostanie na stanowisku wójta gminy Mszana. Głosowało na niego 2 775 wyborców (79,90 proc). Jego rywal Piotr Kuczera zebrał 698 głosów (20,10 proc.).

Mykanów:
Wybory wygrał Dariusz Pomada, zdobywając 51.63 proc. głosów

Mysłowice: w II turze mają zmierzyć się Dariusz Wójtowicz (35 proc.) oraz Wojciech Król (32 proc.). Dotychczasowy prezydent Edward Lasok odejdzie ze stanowiska.

Myszków:
Według nieoficjalnych wyników, będzie II tura wyborów: Włodzimierz Żak zmierzy się z Urszulą Bauer.

Nędza:
Anna Iskała wygrała wybory. Głosowało na nią zagłosowało 1790 osób (72.76 proc.).

Olsztyn:
Wójtem został Tomasz Kucharski: zdobył 80,39 proc. głosów

Opatów:
Dotychczasowy wójt gminy Opatów, Bogdan Sośniak, zdobył 1726 głosów, co dało mu 60 proc. poparcie i zwycięstwo już w pierwszej turze.

Wyry
Barbara Prasoł została wójtem na kolejne 5 lat. Uzyskała 54 % głosów.

Panki:
Będzie II tura: 1125 głosów w wyścigu o fotel wójta gminy Panki ma dotychczasowa przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Bujak. Do drugiej tury wyborów wszedł razem z nią dotychczasowy wójt gminy Panki Bogdan Praski, który zdobył 728 głosów.

Pawonków:
Wójtem została Joanna Wons-Kleta, zdobyła 1424, czyli 54,1 proc. Henryk Swoboda miał 1208 głosów. Ustępuje po 28 latach!

Piekary Śląskie:
Sława Umińska-Duraj - 68 proc. po podliczeniu wyników z prawie połowy obwodów.

Pietrowice Wielkie:
Wójt wybrany w I turze. Na Andrzeja Wawrzynka oddano 1 828 głosów (72.54 proc.).

Pilica:
Wygrał Artur Janosik. Oddano na niego 3 397 głosów (78,07 proc.).

Poczesna:
W II turze wyborów spotkają się urzędujący wójt Krzysztof Ujma (49.62 proc. w pierwszej turze) i Robert Chądzyński. 30.44 proc.

Poraj:
Katarzyna Kaźmierczak zdobyła w pierwszej turze 2560 głosów i o 210 głosów pokonała Dorotę Służałek-Jaworską.

Poręba:
Ryszard Spyra pozostanie na stanowisku burmistrza na kolejną kadencję. Zdobył 2791 głosów (65,70 proc.).

Przyrów:
Robert Nowak nadal będzie wójtem gminy Przyrów. Robert Nowak zdobył 73.30 proc. głosów.

Przystajń
Henryk Mach pozostaje wójtem gminy Przystajń.

Psary
Wygrywa Tomasz Sadłoń z poparciem 81%.

Pszów:
Będzie druga tura: Czesław Krzystała ma 1751 głosów (32,13 proc.), a Ryszard Zawadzki 1490 gł. (27.34).

Racibórz:
Będzie druga tura. Pierwszą nieznacznie wygrał Dariusz Polowy (26,7 proc.) przed Mirosławem Lenkiem (26,5 proc.).

Radlin:
Na urzędzie burmistrza Radlina pozostaje Barbara Magiera: 58, 22 % (4059 głosów). Beata Klima: 41,78 % (2913 głosów).

Radzionków:
Z nieoficjalnych informacji wynika, że Gabriel Tobor ma 66% głosów.

Rajcza
W gminie Rajcza wygrał Tadeusz Paciorek. Zdobył ponad 61-procentowe poparcie (2 343 głosów). Jego konkurent Tadeusz Fujak uzyskał poparcie na poziomie 38,5 proc.(1 470 głosów).

Rędziny
Do drugiej tury wyborów wójta weszli, obecny wójt Paweł Militowski- 48.45. proc. w pierwszej turze i Mariusz Spiechowicz - 32.81 proc.

Ruda Śląska:
II tura to prawdopodobny pojedynek Grażyny Dziedzic z Markiem Wesołym lub Aleksandrą Skowronek.

Rudnik:
Na Piotra Rybkę głosowało 1461 osób (78,25 proc.).

Rybnik:
Piotr Kuczera, jak wynika z nieoficjalnych wyników, zdobył aż 61,65 proc. głosów mieszkańców Rybnika. To spora przewaga i pewne jest, że w mieście druga tura nie będzie miała miejsca.

Rydułtowy:
Marcin Połomski uzyskał 4 388 głosów (52.01 proc.) i w pierwszej turze zapewnił sobie zwycięstwo w wyborach na burmistrza.

Siemianowice Śląskie:
Siemianowiczanie wybrali prezydenta, którym został ponownie Rafał Piech (KWW Rafał Piech Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic ) i zdeklasował pozostałych rywali, osiągając historyczny wynik 83,64 proc, co przekłada się na 22 706 oddanych głosów. PKW ogłosiła też wyniki wyborów do rady miasta. Mandat otrzymali samorządowcy działający w radzie już w poprzedniej kadencji. Jest też kilka nowych twarzy. Z uwagi na wybór Rafała Piecha na prezydenta miasta skład osobowy rady miasta ulegnie zmianie.

Siewierz:
Będzie druga tura wyborów. Powalczą w niej Zdzisław Banaś i Tomasz Dzierżanowski.

Sławków:
W Sławkowie w pierwszej turze wygrywa Rafał Adamczyk z wynikiem 55,26 proc.

Skoczów:
Ponad 50 % poparcia uzyskał obecnie urzędujący burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. Pewnie pokonał swoich kontrkandydatów: Macieja Bieńka i Stefana Chrapka. Mirosław Sitko wygrał wybory w Skoczowie w pierwszej turze.

Sosnowiec:
Z danych uzyskanych z 10 obwodów głosowania w Sosnowcu wynika, ze 67 procent głosów uzyskał tam Arkadiusz Chęciński.

Starcza:
Wiesław Szymczyk urzędujący wójt gminy Starcza wygrał już w pierwszej turze. Zdobył 62,82 proc. głosów.

Strumień:
Anna Grygierek będzie burmistrzem Strumienia już czwartą kadencję.

Szczekociny
W II turze wyborów o stanowisko burmistrza powalczą Marcin Drej, na którego głosowało 1 502 osób (37,36 proc.) oraz Jacek Lipa, zdobył 1 413 głosów (35,15 głosów). Dotychczasowy burmistrz Krzysztof Dobrzyniewicz na trzecim miejscu: 1 105 głosów (27,49 proc.).

Szczyrk:
W Szczyrku wybory wygrywa dotychczasowy burmistrz Antoni Byrdy. Otrzymał aż 2 045 głosów, czyli 79,08 proc. poparcia. Jego kontrkandydat Ryszard Cembala uzyskał 541 głosów - 20,92 proc.

Świerklaniec:
Wójtem pozostaje Marek Cyl z poparciem 58%.

Świętochłowice:
Będzie II tura. W niej urzędujący prezydent Dawid Kostempski - 42 proc. i Daniel Beger - 31 proc.

Tarnowskie Góry:
Wszystko wskazuje na to, że wygrał Arkadiusz Czech i pozostaje na stanowisku na kolejną kadencję.

Tworóg:
Jedynym kandydatem na wójta Tworoga był Eugeniusz Gwóźdź. Poparło go ponad. 70 proc. mieszkańców.

Tychy:
Wyniki wyborów na prezydenta miasta: Andrzej Dziuba- 75, 72 proc. (38 063 głosy) , Anita Skapczyk - 24,28 proc. (12 206 głosów)
Rada miasta Tychy 8. kadencji: KWW Andrzej Dziuba - 9 mandatów, PIS - 8, PO - 5, Inicjatywa Tyska - 1, Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną - 2

Ustroń:
W wyborach na burmistrza Ustronia 46,75 % uzyskał Przemysław Korcz, 31,13 % Artur Kluz, a 22,13 % Adriana Kwapisz-Pietrzyk.

Węgierska Górka
W pierwszej turze wygrał dotychczasowy wójt Piotr Tyrlik.

Wilkowice:
W gminie Wilkowice będzie druga tura. Zmierzą się w niej Janusz Zemakenk, który uzyskał wczoraj 2 797 głosów (47,16 proc.) oraz Marek Rączka, na którego głosowało 2 263 mieszkańców (38,16 proc.)

Wisła:
Burmistrzem pozostaje Tomasz Bujok.

Wojkowice:
Tomasz Szczerba 90 proc. (1 kandydat).

Woźniki:
Będzie II tura wyborów: Michał Aloszko zebrał 2 123 głosów, co stanowił 47.72% wszystkich oddanych głosówe. Drugie miejsce zajął Krzysztof Nowacki: 870 głosów (19.55 %).

Wodzisław Śląski
W Wodzisławiu Śląskim, nieoficjalnie, wygrał Mieczysław Kieca. Wyprzedził Jarosława Mrozka oraz Kacpra Biernackiego. Wstępne wyniki wskazują na to, że Kieca wygrał w I turze.

Zabrze:
Ze szczątkowych danych wynika, że poparcie Małgorzaty Mańki-Szulik kształtuje się na poziomie 35 proc. Tuż za urzędującą prezydent plasuje się Agnieszka Rupniewska, która z wynikiem 24 proc. miałaby szansę na drugą turą.

Zawiercie
Wstępne wyniki wskazują na drugą turę: Witold Grim kontra Łukasz Konarski.

Żarki
Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki został Klemens Podlejski w I turze.

Żarnowiec
O fotel wójta gminy ubiegało się trzech kandydatów: Maciej Derela, Krystian Grela oraz Grzegorz Scelina. Wyniki pierwszej tury wyborów nie wyłoniły zwycięzcy. 4 listopada zostanie przeprowadzona druga tura wyborów.

Żory
W pierwszym głosowaniu najwięcej głosów zebrał Waldemar Socha (47,25%), na drugim miejscu znalazła się Anna Gaszka (25,88%).

Żywiec
Antoni Szlagor ma dużą przewagę nad swoimi konkurentami. Uzyskał ponad 57-procentowe poparcie i wygrał w I turze.

Jeśli chodzi o wybory do sejmiku województwa śląskiego, to bardzo orientacyjny podział mandatów na podstawie nieoficjalnych wyników wygląda następująco: PiS 19, PO 17, SLD 3, PSL 3, ŚPR 3.

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wybory samorządowe 2018: Jak wyglądała kampania wyborcza

Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia

ter>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo