Zagłębie II Lubin - Ruch Chorzów 0:1 WYNIK Niebiescy z ósmym zwycięstwem z rzędu. Lider w końcówce miał dużo szczęścia

21.10.2020. Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin 4:0.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
21.10.2020. Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin 4:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W sobotę 17.04.2021 r. w meczu 26. kolejki grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów wygrał w Lubinie z rezerwami Zagłębia 1:0 (0:0). Mecz odbył się na ekstraklasowym stadionie Zagłębia, choć rezerwy grają zazwyczaj na bocznym boisku. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Zagłębie II Lubin - Ruch Chorzów.

Koniec! Ruch wygrał 8. mecz z rzędu!

90+4. Ogromne zamieszanie w polu karnym Ruchu. Nie ma gola dla Zagłębia.

Gra już w doliczonym czasie. Zagłębie dąży do gola. Ruch oddalił zagrożenie i miał rzut rożny.

87. minuta. Było blisko gola dla gospodarzy, Ruch może mówić o dużym szczęściu. Piłka po strzale z wolnego w mur trafiła do Milana Posmyka, który zmarnował świetną okazję.

85. minuta. Zagłębie stara się wyrównać.

82. minuta. Żółta kartka dla Tomasza Foszmańczyka.

79. minuta. Michał Biskup dostał żółtą kartkę.

75. minuta. Niebiescy nadal prowadzą w Lubinie.

70. minuta. Wynik nadal 0:1.

60. minuta. Ruch prowadzi 1:0. Bramkę zdobył Mariusz Idzik. Napastnik gości wykorzystał błąd obrońcy, dopadł do piłki i pokonał bramkarza strzałem z 25 metrów prosto w "okienko".

59. minuta. W Lubinie nadal 0:0.

51. minuta. Wojciech Galas z Zagłębia dostał żółtą kartkę.

49. minuta. Ruch powinien prowadzić, ale Michał Biskup fatalnie spudłował.

Rozpoczęła się II połowa.

Koniec I połowy. Mamy remis 0:0. Ruch przeważał, ale Zagłębie II miało konkretniejsze okazje na gole.

45. minuta. Żółta kartka dla Tomasza Neugebauera z Ruchu.

43. minuta. Marcin Kowalski główkował nad poprzeczką.

41. minuta. Niebiescy przeważają, mają rzuty rożne. Wynik 0:0.

32. minuta. Okazję miał Michał Biskup. Bramkarza Zagłębia wyręczył obrońca.

31. minuta. Bramkarza Ruchu Jakuba Bieleckiego zatrudnił strzałem z dystansu Kacper Laskowski.

30. minuta. W Lubinie bez goli. Niebiescy mieli rzutu rożne, po których było trochę zamieszania, ale bez efektu bramkowego.

20. minut za nami. Nadal 0:0.

10. minuta. Na razie bez okazji z obu stron. Wynik 0:0. W 9. minucie Mariusz Idzik upadł w polu karnym, ale o "jedenastce" nie było mowy.

Rozpoczął się mecz Lubinie.

Znamy skład Ruchu na mecz w Lubinie:

Bielecki - Kasolik, Kulejewski, Kwaśniewski - Będzieszak, Wyroba, Neugebauer, Foszmańczyk, Kowalski - Idzik, Biskup.

Niebiescy są liderem w grupie trzeciej i wielkimi rokami zmierzają do II ligi. Awans gwarantuje zajęcie pierwszego miejsca. Ruch ma 62 punkty, a zajmująca drugie miejsce Polonia Bytom - 52 (jeden mecz mniej). Trzecia w tabeli Ślęza ma 50 pkt.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów – Zagłębie II Lubin 21.10.2020 r.

ZAGŁĘBIE II - RUCH CHORZÓW LIVE

Ruch w poprzedniej kolejce pokonał u siebie Ślęzę 3:2, choć do 88. minuty przerywał 1:2. Drużyna Łukasza Berety pokazała, że zawsze gra do końca i zaliczyła 7. ligowe zwycięstwo z rzędu. Wiosną chorzowianie wygrali wszystkie mecze. W sobotę zagrają z Zagłębiem II na głównej płycie stadionu w Lubinie.

- Od razu inaczej się do takiego meczu podchodzi - przyznaje trener Ruchu Łukasz Bereta, cytowany przez stronę Niebiescy.pl. - Już samo miejsce, w którym się gra, budzi dodatkowe emocje. Liczymy, że boisko również będzie bardzo dobre. Nasi zawodnicy na to patrzą, bo czasami na wyjazdach jest trudniej, gdy murawa jest słaba lub bardzo słaba. W Lubinie boisko zapewne będzie bardzo dobre, a na takim fajnie się gra w piłkę.

ZAGŁĘBIE II - RUCH CHORZÓW NA ŻYWO

W poprzednim sezonie Ruch zagrał z rezerwami Zagłębia w Lubinie na bocznym boisku i zremisował 1:1. Mecz odbył się 8 marca 2020 r. Następnie sezon zawieszono, potem przerwano. Niebiescy byli na 3. miejscu, a awans uzyskał Śląsk II Wrocław. W tym sezonie, w meczu 7. kolejki Ruch wygrał u siebie z Zagłębiem II 4:0. Dwie bramki zdobył Mariusz Idzik (jedną z karnego), po jednej Mateusz Winciersz i Michał Mokrzycki.

- Zawodnicy z Lubina mają ogromny potencjał, to jedna z najlepszych szkółek w Polsce. Jeżeli nie podejdziemy dobrze mentalnie do tego spotkania, to będzie ciężko - przestrzega trener Bereta.

ZAGŁĘBIE II - RUCH CHORZÓW ONLINE

Zagłębie II Lubin zajmuje 7. miejsce i ma 35 punktów. W poprzedniej kolejce przegrało na wyjeździe z Polonią-Stalą Świdnica 0:2, ale wcześniej pokonało u siebie Górnika II Zabrze 4:1.

W Ruchu zbraknie w sobotę pauzującego za kartki Kacpra Kawuli. Po kartkowej pauzie wraca Marcin Kowalki. Kontuzję wyleczył nieobecny w meczu ze Ślęzą Mokrzycki.

ZAGŁĘBIE II - RUCH CHORZÓW TRANSMISJA

W meczu Lubinie Ruch przeprowadzi telewizyjną transmisję online w systemie PPV (koszt wykupu dostępu to 15 zł, dla posiadaczy karnetów - 12 zł). Mecz komentować będą Tomasz Ferens i były piłkarz Niebieskich Wojciech Grzyb.

Z kim w ten weekend zagrają główni rywale Ruchu w walce o awans? Ślęza podejmuje Wartę Gorzów Wlkp. (sobota, godz. 14), a Polonia Bytom zagra z Polonią-Stalą Świdnica (sobota, godz. 16).