Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 2:3. Co się stało na Ludowym?! Zobaczcie film i zdjęcia

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w imponującym stylu rozpoczęli mecz z Arką Gdynia. Szybko objęli prowadzenie 2:0, a potem, przy 2:1, mieli jeszcze rzut karny. To nie do wiary, ale ostatecznie zeszli z boiska pokonani! Zobaczcie zdjęcia z meczu i film z koszmarnym wykonaniem jedenastki.

To był wymarzony początek w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec. Po nieco ponad kwadransie meczu z Arką Gdynia gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw Patrik Misak trafił strzałem z pola karnego, a potem Martim Maia podwyższył wynik i w wirtualnej tabeli sosnowiczanie odskoczyli od zajmującego spadkowe miejsce Bełchatowa na dziewięć punktów.

Goście, którym przyświecał inny cel, a mianowicie zmniejszenie dystansu do strefy bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy, wyglądali na rozbitych, ale szybko wzięli się w garść. W 30 minucie Adam Deja uderzeniem pod poprzeczkę zmniejszył straty, ale Zagłębie dwanaście minut później odpowiedziało akcją, w której Fabian Hiszpański sfaulował Joao Oliveirę i arbiter podyktował jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Misak. Daniel Kajzer odbił jego strzał, a ułamek sekundy później dokonał cudu broniąc także dobitkę!

Zobaczcie jak można zmarnować rzut karny i dobitkę:

To wydarzenie zmieniło wszystko. Arka poczuła wiarę w odwrócenie losów meczu, Zagłębie nie potrafiło jej się przeciwstawić o po godzinie gry Adam Deja dośrodkował z rzutu wolnego, a Michał Marcjanik głową doprowadził do remisu.

Rozpacz sosnowiczan miała się jednak jeszcze pogłębić. Gdynianie nie zamierzali zadowolić się uratowanym punktem i ruszyli po kolejne dwa. Zadanie ułatwił im Szymon Frankowski. Bramkarz Zagłębia wyszedł daleko od bramki, a Deja z rzutu wolnego z niemal połowy boiska potrafił to wykorzystać!

W ten sposób Zagłębie przegrało mecz, który miało już w garści, pozostając w dramatycznej walce o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze...

Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 2:3 (2:1)
1:0
Patrik Misak (12), 2:0 Martim Maia (17), 2:1 Adam Deja (30), 2:2 Michał Marcjanik (63), 2:3 Adam Deja (78)
Zagłębie Frankowski - Turzyniecki (87. Popczyk), Duriska, Polczak, Gojny - Seedorf (82. Pisarek), Ambrosiewicz, Korzeniecki (82. Karbowy), Oliveira (46. Masłowski), Misak - Maia (68. Ryndak).
Arka Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch - Hiszpański, Sasin, Deja (83. Ł. Wolsztyński), Letniowski (60. R. Wolsztyński), Valcarce (36. Vinicius) - Żebrowski (84. Siemaszko), Rosołek.
Żółte kartki Gojny, Oliveira, Ambrosiewicz, Seedorf, Turzyniecki - Letniowski, Hiszpański, Ł. Wolsztyński, Vinicius.