Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zagłębiowskie Centrum Onkologii ma kontrakt na świadczenia z zakresu radioterapii

AGA
Starania szpitala w Dąbrowie Górniczej o przyznanie kontraktu na radioterapię przez cały czas popierali pacjenci placówki
Starania szpitala w Dąbrowie Górniczej o przyznanie kontraktu na radioterapię przez cały czas popierali pacjenci placówki Polska Press
Zagłębiowskie Centrum Onkologii otrzymało kontrakt na świadczenia z zakresu radioterapii. O przyznaniu środków w drodze konkursu ofert zdecydował Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. To pierwszy kontrakt na radioterapię dla dąbrowskiego szpitala – wcześniej placówka przez dwa lata leczyła pacjentów onkologicznych na własny koszt.

824 408 zł - tyle wynosi wartość kontraktu, jaki otrzymał szpital w Dąbrowie Górniczej na leczenie pacjentów chorych na nowotwory do 31 grudnia 2016.

- Stworzyliśmy jedną z najnowocześniejszych placówek dla pacjentów onkologicznych w regionie, wyposażoną m.in. w zaawansowane technologicznie akceleratory liniowe do prowadzenia radioterapii. Wszystkie przedsięwzięcia, jakie podejmujemy, są realizowane z myślą o pacjentach. Chcemy stale podnosić jakość oferowanych świadczeń i poprawiać bezpieczeństwo chorych, ale też stwarzać przyjazne warunki pracy dla personelu szpitala. Przyznany kontrakt z pewnością przyczyni się do realizacji tych celów – mówi dyrektor szpitala Zbigniew Grzywnowicz i dodaje, że z usług ZCO korzystali do tej pory mieszkańcy nie tylko Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, ale także wielu chorych z innych miast województwa, jak choćby z Czeladzi, Jaworzna i Siemianowic Śląskich.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii zostało uruchomione we wrześniu 2014 r. Analizy prowadzone przed realizacją inwestycji jednoznacznie wskazywały, że w regionie bardzo potrzebny jest ośrodek kompleksowej opieki onkologicznej. Jego budowę poparły m.in. Ministerstwo Zdrowia, przyznając dotację na ten cel w wysokości 12 milionów zł, ale także Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa i centrala NFZ. Początkowo szpital nie otrzymał jednak obiecywanego kontraktu od Funduszu, dlatego dyrekcja placówki podjęła decyzję o rozpoczęciu leczenia pacjentów na własny koszt. Niekorzystnie wpływało to na sytuację finansową szpitala i było przyczyną problemów kadrowych związanych z żądaniami płacowymi pracowników. Co istotne, wstrzymanie udzielania świadczeń pacjentom spowodowałoby konieczność zwrotu wielomilionowej dotacji. Starania szpitala w Dąbrowie Górniczej o przyznanie kontraktu na radioterapię przez cały czas popierali pacjenci placówki. Pod listem otwartym w tej sprawie podpisało się ponad 6 tysięcy osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!