Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

10 mln złotych dla miasta Mysłowice. Środki zostaną przeznaczone na infrastrukturę drogową

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
od 16 lat
Miasto Mysłowice otrzymało 10 mln złotych dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Środki zostaną wykorzystane na modernizację ulicy Murckowskiej i Granicznej oraz remont parkingów przy „Hubertusie”, Parku Słupna i „Wesołej Fali”.

Nie tak dawno pisaliśmy o 30 mln złotych, które Mysłowice otrzymało w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (zobacz TUTAJ). Nie są to jednak jedyne środki, które Mysłowice otrzymały na rozwój miasta.

10 mln złotych dla Mysłowic

Mysłowice w ostatnim czasie otrzymały dwa duże dofinansowania, których łączna kwota wynosi 10 mln złotych. Środki pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 8 mln złotych przeznaczona zostanie na przebudowę dróg w mieście, a mianowicie ul. Murckowskiej i ul. Granicznej. Pozostałe 2 mln złotych przeznaczone będzie na przebudowę infrastruktury parkingowej przy ośrodkach rekreacyjnych w Mysłowicach.

Bardzo ważna jest poprawa bezpieczeństwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Przy ulicy Murckowskiej oraz Granicznej nie ma chodników, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, a punkty świetlne, które oświetlają te ulice, również są marnej jakości. To poprawi bezpieczeństwo w ruchu pieszym oraz kołowym. To też cywilizacyjnie pchnie miasto do przodu, ponieważ będzie tu przebudowana cała energetyka i kanalizacja, więc dużo łatwiej będzie korzystać mieszkańcom z mediów, z których korzystają na co dzień — mówił Dariusz Wójtowicz, prezydent miasta Mysłowice.

Przebudowa dróg w Mysłowicach: ul. Murckowska i ul. Graniczna

Inwestycja dotyczy: opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie kompleksowej przebudowy drogi powiatowej ul. Murckowskiej (etap I) oraz ulicy Granicznej (etap I) w Mysłowicach w zakresie wszystkich elementów pasa drogowego w liniach rozgraniczających, w tym m.in. przebudowy konstrukcji drogi, przebudowy jezdni o zmiennej szerokości na całej długości o konstrukcji nawierzchni jezdni dostosowanej do kategorii ruchu drogowego, budowy ciągów pieszych i ewentualnie ciągów rowerowych, budowy zjazdów indywidualnych i publicznych, budowy odwodnienia, wykonania robót sanitarnych wielobranżowych oraz robót branży elektrycznej w tym przebudowy oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem stałej (docelowej) organizacji ruchu i zabudowy urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przebudowa infrastruktury parkingowej przy ośrodkach rekreacyjnych w Mysłowicach

  • Parking przy kąpielisku „Hubertus” - wykonanie konstrukcji jezdni drogi dojazdowej do parkingu, montaż krawężników drogowych betonowych wystających wzdłuż drogi oraz krawężników betonowych najazdowych jako przygotowanie do dalszego etapu robót, tj. budowy nawierzchni parkingu, wymianę nawierzchni bitumicznej na połączeniu ul. Szabelnia z drogą dojazdową do parkingu.
  • Parking przy ośrodku Park Słupna — wymiana nawierzchni bitumicznej, wymiana krawężników drogowych betonowych i obrzeży betonowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego parkingów, poprawę funkcjonalności odwodnienia obszaru poprzez wymianę uszkodzonych wpustów ulicznych i ich dobudowę.
  • Parking przy ośrodku „Wesoła Fala” - wymiana nawierzchni bitumicznej, wymiana krawężników drogowych betonowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego parkingów.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera