Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Rupiewska, kandydatka na prezydenta Zabrza z ramienia KO, z poparciem Trzeciej Drogi i Lewicy. W tle happening polityczny

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
W środę, 28 lutego odbył się briefing prasowy Agnieszki Rupiewskiej, kandydatki na prezydenta Zabrza.
W środę, 28 lutego odbył się briefing prasowy Agnieszki Rupiewskiej, kandydatki na prezydenta Zabrza. Aleksandra Wielgosz
Samorządowa kampania wyborcza w pełni. W środę, 28 lutego, kandydatka z ramienia Koalicji Obywatelskiej na zabrzański, prezydencki fotel, Agnieszka Rupiewska, zorganizowała briefing prasowy, podczas którego mówiła o sytuacji miasta. W jej ocenie zabrzanie "nie chcą osoby, która miastem administruje, tylko nim zarządza".

Briefing odbył się w nieprzypadkowym miejscu - przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Zabrzu, przy ul. Zbigniewa Religi 1, gdzie na co dzień urzęduje obecna prezydent - Małgorzata Mańka-Szulik. Agnieszka Rupiewska jako powód spotkania podawała problemy mieszkańców i niewłaściwe zarządzanie miastem.

- Mieszkańcy mierzą się z poważnymi problemami. To są realne sprawy, które wykazywaliśmy przez ostatnich pięć lat jako radni. Jako przewodnicząca klubu radnych Kolacji Obywatelskiej - Nowe Zabrze złożyłam w ciągu ostatniej kadencji kilkaset interpelacji. To jest kilkaset konkretnych problemów mieszkańców, które w znacznej mierze zostały niestety nierozwiązane. Jednak rozwiązanie tych problemów, tak naprawdę mogą wskazać sami mieszkańcy, biorąc udział w wyborach 7 kwietnia - mówiła Agnieszka Rupiewska.

W spotkaniu wzięły udział osoby, które mają stanowić wsparcie samorządowe kandydatki oraz przedstawiciele obozu rządzącego, wśród nich poseł Piotr Strach z ugrupowania Polska 2050, Wojciech Borówka, koordynator Polski 2050 w Zabrzu, Tomasz Olichwer, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Zabrzu oraz Marcin Grzybowski, sekretarz śląskiej RW Nowej Lewicy.

- To, co najważniejsze w Zabrzu i to, jakim charakteryzujemy się DNA, to zmiana. Zmiana na lepsze. Chcemy skutecznego zarządzania w mieście, co musi być poparte szeroką koalicją. Zarządzanie Zabrzem musi być na poziomie co najmniej europejskim. Niestety, na chwilę obecną nie mamy takiej alternatywy. Dlatego my, jako Polska 2050 oraz PSL, czyli Trzecia Droga popieramy panią Agnieszkę Rupniewską, jako kandydatkę na prezydenta Zabrza - mówił Wojciech Borówka.

W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Olichwer i Marcin Grzybowski.

- Jako Koalicja Obywatelska mamy nadzieję, że w Zabrzu, w najbliższym czasie nastąpi zmiana pokoleniowa na stanowisku prezydenta miasta. Zabrze jest źle zarządzane od wielu lat. Powinny zostać jak najszybciej rozwiązane sprawy dotyczące kwestii - finansowych, gospodarczych czy społecznych. Władza powinna być bardzo blisko ludzi, powinna być empatyczna i z pełną odpowiedzialnością odpowiadać za miasto. Jestem w pełni przekonaną, że osobą która to wszystko wypełni jest nasza kandydatka, Agnieszka Rupiewska - mówił poseł na Sejm IX kadencji, Tomasz Olichwer.

Na koniec spotkania odbył się happening polityczny. Zgromadzeni rozwinęli pod urzędem długie zwoje papieru, które okazały się interpelacjami złożonymi przez kandydatkę w czasie jej ostatniej kadencji na stanowisku radnej miasta.

- Mamy ponad 350 metrów interpelacji, czyli spraw, które nie zostały w tej kadencji załatwione. Wszystkie te interpelacje wpłynęły do pani prezydent. Za każdą z tych spraw stoi mieszkaniec Zabrza, rodzina, która potrzebuje pomocy, albo samotny, starszy mieszkaniec Zabrza, czy osoba, która chciała się spotkać z panią prezydent, a nie dostąpiła tego zaszczytu. A tak naprawdę najważniejszą rolą prezydenta jest to, aby te sprawy były załatwiane w pierwszej kolejności. Od tego jest prezydent - mówiła Agnieszka Rupiewska.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera