Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Zawiercianie wygrali szósty mecz z rzędu!

26.11.2023. r. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin.
26.11.2023. r. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin. Lucyna Nenow
W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z Bogdanką LUK Lublin 3:0. To szósta z rzędu wygrana drużyny trenera Michał Winiarskiego. Zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania.

Drużyna trenera Michała Winiarskiego łączy grę w PlusLidze z występami w Pucharze CEV. W czwartek w Sosnowcu Aluron CMC Warta wygrała z bułgarskim Hebarem Pazardżik 3:0, a w niedzielę podejmowała w Zawierciu zespół z Lublina. Po siedmiu kolejkach obie ekipy zgromadziły po 15 punktów i były sąsiadami w tabeli. Zawiercianie przystępowali do tego meczu z serią pięciu zwycięstw.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi: Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin, 26.11.2023 r.

W pierwszym secie grano punkt za punkt do stanu 17:17. W polu zagrywki stanął Karol Butryn i gospodarze odskoczyli na 20:17. Pierwszy setbol mieliśmy przy wyniku 24:18 i Warta wygrała do 19.

Lublinianie prowadzili w drugim secie 7:5, ale na zagrywkę wszedł Bartosz Kwolek i zawiercianie wyszli na 8:7. Po ataku Karola Butryna po bloku było 16:12. Lekki niepokój u kibiców wywołało zejście z boiska Kwolka, któremu opatrywano staw skokowy. Na dodatek przewaga stopniała z sześciu do dwóch punktów - 22:20. Trener Michał Winiarski wziął czas, a jego podopieczni uciekli na 24:20 i wygrali do 21.

Na trzeciego seta wrócił Kwolek, co oznaczało, że z kostką jest już wszystko w porządku. Goście nie chcieli, aby mecz skończył się za szybko i jeszcze podjęli walkę - prowadzili 14:11, a później 16:12. Gospodarze wyrównali na 17:17, ale przegrywali 20:22. Potem było 22:22 po ataku Mateusza Bieńka. Partia kończyła się na przewagi, goście mieli setbole, ale ostatni punkt zdobył asem Miguel Tavares.