MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Basen Ruda w Rybniku zostanie otwarty na Dzień Dziecka? Zależy od pogody. Pozostałe kąpieliska ruszą w kolejnych tygodniach czerwca

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Basen Ruda jest zdecydowanie najpopularniejszy spośród kąpielisk nie tylko w Rybniku, ale i w regionie.
Basen Ruda jest zdecydowanie najpopularniejszy spośród kąpielisk nie tylko w Rybniku, ale i w regionie. arc. DZ
Od 22 czerwca mieszkańcy Rybnika będą mogli korzystać ze wszystkich miejskich basenów i kąpielisk znajdujących się pod chmurką. Będą one jednak uruchamiane stopniowo. W pierwszej kolejności ruszy sezon na Rudzie, który może rozpocząć się już 1 czerwca. Decydujące będą jednak warunki pogodowe.

Kąpielisko Ruda w Rybniku ruszy już 1 czerwca? O wszystkim zadecyduje pogoda

Temperatury za oknem już od pewnego czasu sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Dotychczas mieszkańcy Rybnika jeśli chcieli w ten sposób spędzać wolny czas, musieli to robić na własną rękę i raczej poza miastem. Wszystko zmieni się jednak w czerwcu.

Dokładnie 1 dnia czerwca. Właśnie wtedy rozpocząć ma się sezon na największym rybnickim kąpielisku, Rudzie. Jak przekazują przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, który sprawuje pieczę nad rybnickimi basenami i kąpieliskami, Ruda jest już gotowa na przyjęcie wypoczywających.

- Zakończyły się już czynności techniczne związane z uruchomieniem największego rybnickiego kąpieliska - popularnej Rudy - informuje rybnicki MOSiR.

I choć na Rudzie wszystko jest już przygotowane, nie wiadomo, czy zostanie ona uruchomiona 1 czerwca, jak jest to planowane. Na przeszkodzie mogą bowiem stanąć warunki pogodowe, dlatego w MOSiR-ze do końca będą czekać z podjęciem decyzji.

- Decyzja kiedy zostanie uruchomiona Ruda zapadnie ostatecznie w piątek, 31 maja - przekazują przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, dodając, że zostanie ona ogłoszona za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sezon na kąpielisku w Kamieniu oraz na Pniowcu rozpocznie się w połowie czerwca. Pierwszego dnia wakacji otwarty zostanie basen w Chwałowicach

Jeśli Ruda zostałaby faktycznie otwarta 1 czerwca, przez dwa tygodnie byłaby jedynym funkcjonującym w Rybniku zewnętrznym kąpieliskiem. W połowie miesiąca - dokładnie 15 czerwca - oficjalnie ruszyć ma sezon na kąpieliskach w Kamieniu oraz na kąpielisku Pniowiec. W ciepłe dni można było już jednak spotkać tam wypoczywających nad wodą.

Sezon w Kamieniu i na Pniowcu potrwa przez ponad dwa miesiące, do końca sierpnia. To daty, które ustalili rybniccy radni. - Zgodnie z przyjętą uchwałą przez Radę Miasta - sezon kąpielowy rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W tym okresie będzie można korzystać z kąpieliska Pniowiec i w Kamieniu - mówią w MOSiR-ze w Rybniku.

Niepisane zasady wyznaczyły z kolei datę otwarcia ostatniego z czynnych latem rybnickich basenów, czyli basenu w Chwałowicach, który zawsze otwiera się z początkiem wakacji.

- Sezon na basenie w Chwałowicach, jak co roku, rozpocznie się w pierwszy dzień wakacji - w tym roku jest to 22 czerwca - wskazują w rybnickim MOSiR-ze.

Za darmo można wykąpać się na Pniowcu. Na pozostałe kąpieliska i baseny wejście jest odpłatne

Wejście na większość kąpielisk i basenów w Rybniku jest płatne. Za darmo korzystać można jedynie z kąpieliska Pniowiec. Pozostałe są biletowane. Ceny kształtują się różnie.

Najtaniej - nie licząc Pniowca - jest na kąpielisku w Kamieniu, gdzie bilet ulgowy kosztuje 6 złotych, a normalny 9 zł. W Chwałowicach wejściówka normalna to koszt 12 złotych, zaś ulgowa 9 zł.

Najwięcej kosztuje korzystanie z Rudy, na którą bilet normalny kosztuje 18 złotych, a ulgowy 11 zł. Chyba, że wchodzi się na basen po godzinie 16:00, wówczas koszt biletów to 13 zł - bilet normalny oraz 9 zł - bilet ulgowy. Na Rudzie obowiązują też "happy hours". Na ostatnią godzinę można wejść za złotówkę, pod warunkiem posiadania karty Rybka.

Dodatkowo, na Rudę sprzedawane są także karnety na pięć i dziesięć wejść. Cena tych pierwszych to: 80 zł karnet normalny i 50 zł karnet ulgowy. Koszt karnetu uprawniającego do dziesięciu wejść na Rudę, to: 144 złote - karnet normalny i 80 zł - karnet ulgowy.

Na rybnickich basenach i kąpieliskach obowiązują ściśle określone godziny otwarcia. Podobnie, jak w kwestii biletów, nie dotyczy to jedynie Pniowca. Z Rudy można korzystać od 10:00 do 19:00 w dni robocze i od 9:00 do 19:00 w weekendy. Basen w Chwałowicach czynny jest w tygodniu od 10:00 do 18:00, zaś w soboty i niedziele o godzinę dłużej - o 9:00 do 18:00. Kąpielisko w Kamieniu natomiast bez względu na dzień tygodnia otwarte jest od 9:00 do 18:00.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni