MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało w Śląskiem jest piękne - zobaczcie niesamowite procesje i piękne ołtarze przygotowane na tą okazję. Tutaj dba się o tradycje

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Archiwum Dziennika Zachodniego
Boże Ciało w województwie śląskim to nie tylko dzień uroczystej liturgii, ale także niezwykła okazja do przeżycia głęboko zakorzenionych tradycji i obrzędów. W czasie tego święta ulice miast przemieniają się w malownicze aleje, a przyozdobione ołtarze i kolorowe procesje tworzą niepowtarzalny krajobraz. To czas, kiedy społeczności lokalne angażują się w przygotowania z pasją przykładając uwagę do nawet najmniejszych detali. Zobaczcie sami!

Boże Ciało w Śląskiem jest piękne! Zobaczcie niesamowite procesje i piękne ołtarze

W województwie śląskim od dziesiątek lat obchodzone jest jedno z najważniejszych świąt katolickich - Boże Ciało. To wyjątkowy czas, kiedy społeczności lokalne łączą się w modlitwie i wspólnocie. Przygotowania do Bożego Ciała rozpoczynają się tutaj już na wiele tygodni przed samym świętem. Parafie i wspólnoty katolickie angażują się w intensywną pracę, aby przygotować uroczyste procesje, które stanowią serce obchodów tego dnia.

Niezwykłym elementem obchodów Bożego Ciała na Górnym Śląsku są kolorowe procesje, które przemierzają ulice miast i wsi. Uczestnicy procesji, ubrani w tradycyjne stroje ludowe, kultywują lokalne zwyczaje i tradycje, dodając wyjątkowego klimatu temu świętu. Wiele uwagi poświęca się również ozdobieniu dróg i ulic, tworząc przepiękne ścieżki z kwiatów, gałązek i wstążek, które symbolizują szlaki, którymi podążała procesja. Zobaczcie sami!

Zobaczcie niesamowite procesje i piękne ołtarze

Boże Ciało

Boże Ciało, znane również jako uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jest jednym z najważniejszych świąt katolickich obchodzonych na całym świecie. Święto to upamiętnia tajemnicę Eucharystii - obecność ciała i krwi Jezusa Chrystusa w postaci chleba i wina.

Obchody Bożego Ciała mają swoje korzenie w XIII wieku i są związane z postacią św. Juliana z Lukki, który propagował liturgiczną celebrację tajemnicy Eucharystii. W 1264 roku papież Urban IV ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła katolickiego.

W dniu Bożego Ciała wierni gromadzą się w kościołach na mszach świętych, aby uczcić obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po mszy często odbywają się procesje ulicami miast i wsi, podczas których przenosi się konsekrowane hostie, a wierni publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni