Brązowy medal w Kata dla SKK! 13 czerwca 2020 odbył się 1st online European Kata Cup for clubs

OPRAC.: red.
Brązowy medal w Kata dla SKK! 13 czerwca 2020 odbył się 1st online European Kata Cup for clubs czyli Pierwszy internetowy Europejski Puchar Kata dla klubów w którym wzięło udział ponad 300 zawodników z 17 krajów i 60 klubów. Sosnowiecki Klub Karate reprezentowały Sylwia Anasz i Olena Taczała. Walka, mimo że online, była zacięta i na wysokim poziomie.

Na 21 zawodniczek w swojej kategorii, Sylwia przeszła do drugiej rundy, niestety kolejną walkę minimalnie przegrała, plasując się ostatecznie w pierwszej ósemce zawodniczek. Olena zajęła trzecie miejsce i zdobyła medal w swojej kategorii - w jej grupie startowało 17 zawodniczek. Mimo tego, że dla dziewcząt były to pierwsze zawody przeprowadzone w takiej formie, spisały się świetnie. Pomimom, że nie było publiczności, to stres był równie wielki, jak na turnieju w tradycyjnej formie. Shihan Eugeniusz Dadzibug 6 dan był sędzią na macie drugiej od eliminacji aż do finałów.

Turniej był otwarty dla wszystkich organizacji Karate Kyokushin. Zawody odbyły się zgodnie z zasadami kata EKO (Shinkyokushin), z wykorzystaniem systemu eliminacji, za pośrednictwem usługi ZOOM. Turniej można było oglądać na żywo w serwisie Youtube poprzez portal Kumite Technology.