MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: Dyrektor pogotowia ratunkowego skazany za korupcję, stracił stanowisko

BR
Janusz A. nie jest już dyrektorem częstochowskiego pogotowia ratunkowego. Janusz A. w grudniu ubiegłego roku został skazany prawomocnym wyrokiem za korupcję. Urząd Miasta twierdził wówczas, że jest zadowolony z pracy dyrektora, ale wyrok sądu musza przeanalizować prawnicy, aby określić, czy zwolnienie go z pracy jest konieczne.

Analizy prawne były jednoznaczne. Dyrektor skazany prawomocnym wyrokiem nie mógł pełnić funkcji publicznej. Dlatego Janusz A. zgodnie z obowiązującymi procedurami został odwołany.

Janusz A. został oskarżony w wyniku śledztwa prowadzonego przez radomską prokuraturę. Badano w nim proceder przekazywania różnego rodzaju korzyści majątkowych lekarzom przez koncerny farmaceutyczne w zamian za korzystne rozstrzygnięcia przetargów.

Podczas śledztwa wyszło na jaw zdarzenie z 2002 roku, kiedy Janusz A. był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który stosował wówczas nowatorską metodę leczenia nietrzymania moczu przez kobiety. Używano do tego specjalnych taśm TVT firmy Jonhson & Johnson.

Producent, aby przedłużyć kontrakt ze szpitalem, wpłacił na konto Janusza A. 2016 zł za "prowadzenie wykładów", co miało zapewnić zwycięstwo w przetargu. Faktycznie firma wygrała przetarg. Dyrektor A. od początku mówił, że jest niewinny. Twierdził, że nie wie, skąd wzięły się na jego koncie pieniądze.

Zdaniem sądu zeznania Janusza A. były mało wiarygodne, bo stały w sprzeczności z zeznaniami innych osób przesłuchanych w tej sprawie. Sąd Okręgowy prawomocnym wyrokiem wymierzył karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę w wysokości 40 stawek dziennych po 100 zł, zwrot kosztów postępowania oraz przepadek korzyści majątkowych.

Nowy dyrektor częstochowskiego pogotowia ratunkowego zostanie prawdopodobnie wyłoniony w drodze konkursu. Do tego czasu obowiązki dyrektora pełni Beata Seweryn.

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!