MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: ulica Łódzka już po przebudowie. Modernizacja kosztowała ponad 3,5 miliona złotych

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Ulica Łódzka jest już przejezdna. Inwestycja kosztowała ponad 3,5 miliona zł Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ulica Łódzka jest już przejezdna. Inwestycja kosztowała ponad 3,5 miliona zł Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE MZDiT w CZęstochowie
Zakończyła się przebudowa ul. Łódzkiej w Częstochowie. Droga jest już przejezdna, a dzięki wprowadzonym zmianom ruch samochodowy będzie tu spokojniejszy niż dotychczas.

Przebudowa ulicy Łódzkiej kosztowała nieco ponad 3,5 miliona złotych. W ramach inwestycji na odcinku od ul. Poleskiej do ronda 7 Dywizji Piechoty powstała m.in.: nowa infrastruktura podziemna (wraz z sieciami kanalizacyjnymi), konstrukcja i nawierzchnia drogi, chodniki, zjazdy, oświetlenie i oznakowanie; uporządkowano też zieleń. Dzięki wprowadzonym ograniczeniom, zmianom parametrów drogi i wybudowaniu wyniesionych skrzyżowań z ulicami: Wawrzynowicza, Elsnera i Małopolską, ruch samochodowy będzie odbywał się w spokojniejszy niż dotąd sposób.

Dla mieszkanek i mieszkańców, a zwłaszcza dla pieszych i rowerzystów ma też zapewne znaczenie, że w obrębie nowej ul. Łódzkiej utrzymano większość dotychczasowej zieleni, którą uzupełniły nowe nasadzenia.

Dość długi termin realizacji zadania wynikał m.in. z konieczności sformatowania wniosku o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Efektem jest dofinansowane przebudowy kwotą ponad 1,5 mln zł.

Musisz to wiedzieć

- Oddana ulica Łódzka podobnie jak trwająca przebudowa ulic: Artyleryjskiej i Kościelnej na Stradomiu uzyskały wsparcie zewnętrzne – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Zdobycie takich środków ma zawsze duże znaczenie dla miejskiej kasy, a w trudnych dla samorządu czasach, związanych z niższymi dochodami m.in. z powodu epidemii, warunkuje często możliwość przeprowadzenia inwestycji. To ważne, żebyśmy - mimo budżetowych kłopotów - zachowali możliwość realizacji zadań w ramach programu „Lepszej Komunikacji w Częstochowie”. Jednym z jego głównych celów jest przebudowa kolejnych kilometrów dróg gminnych i powiatowych w naszym mieście .

Budowa ulic: Artyleryjskiej i Kościelnej na Stradomiu powinna się zakończyć jesienią tego roku. Następną drogą powiatową, której przebudowa jest przygotowywana to ul. Korczaka.

Zobacz koniecznie

Władze samorządowe Częstochowy i jej mieszkańcy wystosowali też do Rządu apele o dofinansowanie przebudowy ul. Złotej. Kosztowna inwestycja, pomimo spełnienia wymogów formalnych i akceptacji wniosku na poziomie wojewódzkim, została przeniesiona na listę rezerwową zadań przewidzianych do dofinansowania w ramach kolejnych edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Przez to przebudowa stanęła pod znakiem zapytania.

W poniedziałek, 15 czerwca, w obecności przedstawicieli częstochowskiego MZDiT, pracowników firm wykonawczych i podwykonawczych oraz przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy Zbigniewa Niesmacznego dokonano odbioru technicznego przebudowanego odcinka ul. Łódzkiej.

To jest zabawne

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera