Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy Zielony Ład wzmacnia Europę? Poseł Izabela Kloc debatuje w Parlamencie Europejskim. Jakie jest jej zdanie?

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Zielony Ład to odpowiedź Unii Europejskiej na trwający kryzys klimatyczny. Parlament Europejski jest jednak bardzo podzielony w tej sprawie. We wczorajszej debacie: Osiągnięcie celów Zielonego Ładu – ryzyko odejścia od obranego przez UE kierunku transformacji ekologicznej oraz niewywiązania się z jej zobowiązań międzynarodowych wypowiedziała się również poseł Izabela Kloc.

W środę 12 lipca odbyła się debata "Osiągnięcie celów Zielonego Ładu – ryzyko odejścia od obranego przez UE kierunku transformacji ekologicznej oraz niewywiązania się z jej zobowiązań międzynarodowych" oraz głosowanie w sprawie jednego z filarów Zielonego Ładu - regulacji o odbudowie zasobów przyrodniczych. W debacie, swoje zdanie wyraziła również poseł Izabela Kloc.

Czy Zielony Ład wzmacnia Europę? Poseł Izabela Kloc debatuje w Parlamencie Europejskim

- Szanowni Państwo, najwyższy czas zadać sobie pytanie: czy Zielony Ład wzmacnia Europę? Spójrzmy prawdzie w oczy. Europejski Zielony Ład osłabia europejski przemysł i przyspiesza marginalizację europejskiej gospodarki. Pogłębia marginalizację Europy w globalnej geopolitycznej rywalizacji. Większość krajów, z którymi handlujemy ma o wiele niższe opłaty za emisje lub nie ma ich w ogóle. CBAM w tej formie tego nie zmieni - rozpoczęła przemowę Izabela Kloc.

Pochodząca z Mikołowa poseł mówiła również o tym, że unijne ambicje klimatyczne nie mają żadnego realnego wpływu na globalne ocieplenie, natomiast mają bardzo realny wpływ na obniżenie konkurencyjności europejskiej gospodarki, wzrost cen i ocieplenie atmosfery, ale tej politycznej, w naszych krajach.

- Pomimo trwającej instytucjonalnej kampanii klimatycznego alarmizmu nasze społeczeństwa nie rozumieją i nie podzielają fanatycznego podejścia do realizacji klimatycznych celów. Ludzie mają dość tego, że panowie wożeni do pracy Mercedesami klasy S przerzucają koszty swoich pomysłów na ludzi, którym nie starcza na comiesięczne rachunki. Ci ludzie już wkrótce zagłosują w europejskich wyborach, a ich głos protestu będzie jak najbardziej usprawiedliwiony i doprowadzi do koniecznej korekty unijnej polityki. Obniżenie konkurencyjności przedsiębiorstw, obniżenie poziomu życia społeczeństw, wzrost cen energii, żywności i generalnie kosztów życia europejskich rodzin. To jest niestety GREEN DEAL... Czas na zmiany - dodała.

Unijne prawo o odbudowie zasobów przyrody

Po wtorkowej debacie, Parlament przyjął w środę swoje stanowisko w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych UE, 336 głosami do 300 przy 13 wstrzymujących się od głosu. Głosowanie za odrzuceniem wniosku Komisji nie przeszło (312 głosów do 324 i 12 wstrzymujących się).

Posłowie podkreślają, że odbudowa ekosystemu jest kluczem do walki ze zmianami klimatu i utratą różnorodności biologicznej oraz zmniejsza ryzyko dla bezpieczeństwa żywnościowego. Podkreślają, że projekt przepisów nie narzuca tworzenia nowych obszarów chronionych w UE ani nie blokuje nowej infrastruktury energii odnawialnej, ponieważ dodali nowy artykuł podkreślający, że takie instalacje są w przeważającej mierze w interesie publicznym.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera