Czyste powietrze, czysta Polska - mapa drogowa polskiej energetyki - konferencja Regionalnej Izby Gospodarczej

RED
Konferencja w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie
Konferencja w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie UM Pszczyna
Czyste powietrze, czysta Polska -mapa drogowa polskiej energetyki - konferencja Regionalnej Izby Gospodarczej pod takim tytułem odbyła się 26 czerwca 2020 w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Degradacja środowiska naturalnego oraz zmiany klimatyczne to jedne z ważniejszych problemów współczesnego świata. Na te i inne problemy nałożyła się pandemia koronawirusa, która zmusza do zastanowienia się nad wspólnym programem odbudowy gospodarki.

"Program taki może bazować na tradycyjnych i wypróbowanych narzędziach, może także być okazją do znacznego wsparcia zielonych technologii, które pozwolą nie tylko odbudować gospodarkę, ale także będą bazą do wprowadzania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań na szeroką skalę, czytamy w notce prasowej Regionalnej Izby Regionalnej w Katowicach, która zorganizowała debatę poświęconą możliwości połączenia działań odbudowujących gospodarkę z upowszechnianiem „zielonych technologii”, zwłaszcza w energetyce.

Musisz to wiedzieć

"Uważamy, iż okres wychodzenia z pandemii jest doskonałą okazją do modernizacji procesów wytwórczych w kierunku wykorzystania bardziej wydajnych, innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Wypracowanie odpowiednich programów w tym zakresie wymaga ścisłego współdziałania środowisk rządowych, samorządowych, instytucji centralnych oraz samych przedsiębiorców", czytamy we wspomnianej notce.

Wymianie poglądów i wypracowaniu skutecznych programów miała służyć konferencja Think Eco! Forum -„Czyste powietrze, czysta Polska - mapa drogowa polskiej energetyki”, która odbyła się 26 czerwca 2020 w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Konferencja odbyła się bez zapowiadanego udziału premiera Mateusza Morawieckiego.

Byli natomiast m.in. marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski ( „Ekologiczny Śląsk –nowa wizja regionu”) oraz wojewoda śląski Jakub Wieczorek.

- Pandemia odsunęła problem smogu i ekologii na dalszy plan, ale nie możemy o nich zapominać - mówił prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tomasz Zjawiony. - Staramy się tu wypracować wnioski, które pozwolą nam na jak najmniej inwazyjne prowadzenie rozwiązań, które - mam nadzieję - będą pozytywnie wpływać na środowisko i to, czym oddychamy.

- Bez wątpienia należy szukać złotego środka między ochroną środowiska a interesami gospodarczymi. Rząd podejmuje kroki wspomagających przedsiębiorstwa w zmniejszaniu negatywnego oddziaływania na środowisko jak np. program "Energia Plus". Niestety, zdarza się, że w trosce o środowisko tworzy się przepisy w niewielkim stopniu wspierające ekologię, za to będące bardzo dużym obciążeniem biurokratycznym jak rejestr BDO. Dlatego niezmiennie ważny jest w tej sprawie dialog między rządem, samorządem a biznesem -powiedział Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Podsumowaniem debaty ma być raport i stworzenie rekomendacji dotyczących mapy polskiej energetyki na lata 2020-2023.

Zobacz koniecznie

To jest zabawne

Bądź na bieżąco i obserwuj

Minister Ziobro: nie chodzi o to, aby złodziej kury trafiał za kratki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Samanta

Dla wszystkich użytkowników kopciuchów, którzy muszą jak najszybciej wymienić piec polecam obejrzenie filmiku Dobre Kotły na YT, dużo przydatnych informacji o różnych alternatywach dla węgla i miału węglowego. Ja polecam głównie ten film o tanich ale dobrych kotłach : https://www.youtube.com/watch?v=oehI4vPvhsU

A
Artur

Powietrze to nasze wspólne dobro, cieszę się, że samorządowcy o tym myślą. Ostatnio czytałem, że od 1 lipca zakazany zostanie miał węglowy.. to bardzo dobra nowina tylko, że teraz pewnie wielu ludzi stanie przed wyborem co teraz? Czytałem fajny artykuł na co warto postawić po tych nowych regulacjach. Zosatwiam do poczytania dla chętnych : https://www.kostrzewa.com.pl/blog/pellet-alternatywa-dla-mialu-weglowego sam też używam pelletu i uważam, że to bardzo dobra zmiana była!

M
Maria mieszkanka

Nie ma co szukać ? Wszystko mamy podane praktycznie na tacy . Choć wiele osób nie wie ,że można skorzystać z różnych dotacji . Trzeba korzystać działać ! Na zastanawianie się co robić , gdybać to już nie ten czas ! Potrzebne są czyny . Dlatego zachęcam wszystkich do zmian , modernizacji swoich domów . Z programem czyste powietrze można wiele zmienić . Ja osobiście dzięki niemu mam kocioł eei pellets z firmy Kostrzewa . Wygoda oraz bezpieczeństwo .

https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnTpZOXlXoos1KZT0PFb-m0792YWh1RjevLBKWj-ffBMuO6NVQiEI9hoCtTkQAvD_BwE

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie