MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza. Nowe otwarcie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w odnowionym budynku dworca. Duże zainteresowanie ofertą

Ignacy Krzemiński
Ignacy Krzemiński
Nowe otwarcie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Nowe otwarcie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Karina Trojok / Polska Press
W Dąbrowie Górniczej w odnowionym budynku dworca kolejowego otwarto nową siedzibę Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Będzie pomagał początkującym przedsiębiorcom stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu. Profesjonalistom zapewnia możliwość wymiany doświadczeń.

Nowe otwarcie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

W czwartek 14 marca przed południem odbyło się spotkanie prasowe dotyczące oficjalnego otwarcia nowej siedziby Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Inkubator znajduje się w świeżo odremontowanym budynku dworca kolejowego w centrum Dąbrowy Górniczej przy ul Kolejowej 3. Inkubator został przeniesiony z dotychczasowej lokalizacji przy ul. 3 maja, gdzie istniał od 2018 roku.

Modernizacja dworca odbyła się dzięki współpracy gminy z PKP. Znaczenie miała deklaracja miasta odnośnie wynajmu większości pomieszczeń w odnowionym obiekcie. Stąd pomysł na nową lokalizację Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wcześniej planowano tam lokalizację Biura Paszportowego.

W otwarciu brali udział m.in. prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, główni sponsorzy, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości

Dedykowany wszystkim, nie tylko początkującym przedsiębiorcom. Aktywnie wspiera przedsiębiorców regionu Zagłębia Dąbrowskiego. DIP zapewnia kompleksowe wsparcie zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i właścicieli firm. W ramach działalności Inkubatora istnieje możliwość skorzystania z konsultacji biznesowych, prawnych, księgowych. Kładziony jest nacisk na wymianę doświadczeń, animowanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, organizowanie szkoleń, warsztatów, spotkań networkingowych, spotkań z ekspertami (jak na razie z DIP współpracuje 11 doradców).

Inkubator Przedsiębiorczości oferuje możliwość wynajmu przestrzeni biurowej udostępnianą do dyspozycji w trybie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

- Każda osoba, która podpisuje umowę o współpracę ma dostęp do salki na podstawie karty. W każdej chwili może pracować, przyjść z klientem, przeprowadzić szkolenie. Wcześniej wymagana jest rezerwacja. - Tłumaczy dyrektor Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Mateusz Maik.

W ofercie zarówno stanowiska tzw., „ciche” gwarantujące pracę niezakłócaną np. rozmowami telefonicznymi.

- Ta przestrzeń znajduje się na piętrze pierwszym, gdzie również można zarezerwować stanowisko do pracy. Przestrzeń mocno wyciszona zapewniająca intymność – dodaje Mateusz Maik.

W odpowiedzi na głosy dotyczące zapotrzebowania, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości rozwija się, poszerzając swoją działalność doradczą o kolejne piony np. dotyczącej marketingu w przestrzeni internetowej, social mediach itp. w planach jest m.in. podtcastowania, która gdzie będzie można nagrywać podcasty, materiały video.

Oferta cieszy się zainteresowaniem, szacuje się, że w najbliższych tygodniach zostanie zarezerwowana większość stanowisk pracy oferowanych przez DIP.

- Obecnie na piętrze pierwszym zajęte jest 75% miejsc, multi funkcyjna sala zarezerwowana jest w 35% - informuje Mateusz Maik.

Ile to kosztowało?

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości jest współfinansowany ze środków miasta Dąbrowa Górnicza.

- Koszt adaptacji nowej siedziby DIP w 100% sfinansowany został przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną w kwocie 200 tys. zł. Wyposażenie zostało sfinansowane przez sponsorów. – informuje Mateusz Maik.

- Modernizacja dworca wyniosła około 17mln złotych sfinansowane przez PKP – dodaje Marcin Bazylak.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera