MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: ogromne zmiany na osiedlach Mickiewicza i Krasińskiego. Więcej zieleni, nowe place zabaw, chodniki oraz kanalizacja

PAS, mat. UM
Tak dąbrowskie osiedle w rejonie ul. Mickiewicza i Krasińskiego ma wyglądać po wszystkich zaplanowanych pracach. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak dąbrowskie osiedle w rejonie ul. Mickiewicza i Krasińskiego ma wyglądać po wszystkich zaplanowanych pracach. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. UM DG
W rejonie ul. Mickiewicza i Krasińskiego w Dąbrowie Górniczej trwa duża, wspólna inwestycja miasta i Dąbrowskich Wodociągów. Przebudowywane są sieci wodociągowe, kanalizacyjne i deszczowe. Sporo zmieni się między blokami, gdzie m.in. odnowione zostaną skwery i chodniki, a także zmodernizowane będą place zabaw.

Finał prac zaplanowany został na koniec września tego roku. Oprócz biegnących pod ziemią instalacji, mieszkańcy będą korzystać z zagospodarowanych i estetycznych zielonych przestrzeni.

Opracowanie projektu modernizacji osiedla poprzedziły konsultacje społeczne, z udziałem m.in. mieszkańców, radnych miejskich, przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, urzędników i architektów. Spotkania w Szkole Podstawowej Nr 8 miały otwarty charakter, a informacje o nich zostały umieszczone m.in. na klatkach schodowych. W ich trakcie zbierano propozycje i uwagi dotyczące planowanej inwestycji. Ostateczna wersja zaplanowanych prac również została przedstawiona na spotkaniu z mieszkańcami.

W ramach inwestycji przebudowywane są przyłącza wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa. Po tym odtworzone zostaną trawniki na łącznej powierzchni prawie 8,8 tys. m kw. Aranżacja zieleni obejmie również posadzenie 244 krzewów liściastych i 116 iglastych. Za wycinkę pięciu drzew, która była konieczna do przeprowadzenia prac ziemnych, zostaną wykonane nasadzenia zastępcze.

Będzie to czternaście drzew – brzozy, jarzęby i klony. Modernizacja obejmie chodniki, uliczki i miejsca postojowe między blokami. Z myślą o dzieciach, w miejscach starych i sfatygowanych placów zabaw pojawią się nowe huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. Plac w rejonie bloku przy Mickiewicza 3 przeznaczony będzie dla starszych dzieci, a znajdujący się przy blokach 10 i 11 dla młodszych. Powstaną trzy nowe wiaty śmietnikowe, utwardzone zostaną również miejsca pod pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Na osiedlu ustawione będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Inwestycja przebiega zgodnie z planem, uzgodnieniami i pozwoleniami. Za część związaną z siecią wodociągową i kanalizacją sanitarną odpowiadają Dąbrowskie Wodociągi, a Urząd Miejski za przebudowę kanalizacji deszczowej, nawierzchnie i zagospodarowanie terenu. Każdego dnia roboczego wykonawca, wyłoniony w przetargu, prowadzi roboty na osiedlu w kilku miejscach, w które zaangażowane są trzy lub cztery brygady.

Prace na bieżąco są nadzorowane przez Inspektorów Nadzoru Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Dąbrowskich Wodociągów. Tego typu zadania wiążą się z przejściowymi utrudnieniami. Służby techniczne Urzędu Miejskiego oraz Dąbrowskich Wodociągów czuwają jednak nad tym, aby zadanie zostało wykonane solidnie i terminowo.

W przypadku pytań w zakresie przebudowy przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej, można kontaktować się telefonicznie z Dąbrowskimi Wodociągami pod numerami telefonów: 32 639 51 32, 32 639 51 93 lub 32 639 51 09.

Natomiast w przypadku przebudowy kanalizacji deszczowej, układu komunikacyjnego oraz renowacji zieleni, można kontaktować się telefonicznie z Wydziałem Inwestycji i Remontów UM pod numerem telefonu 32 295 67 23.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera