MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Druzgocąca klęska Justyny Kowalczyk w Rybińsku. Ale będzie lepiej WIDEO

Polska Królowa Zimy zajęła... 36 miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną w Rybińsku, chociaż na starcie zabrakło 15 z czołowych 20 zawodniczek PŚ.

Co prawda dystans 10 km stulem dowolnym w przypadku Justyny Kowalczyk nie pozwala na nadmierny optymizm, to jednak piątkowe wydarzenia z Rybińska wprawiły kibiców, nie tylko w Polsce, w osłupienie. Biegaczka AZS AWF Katowice w stawce, w której nie było wię-kszości największych faworytek, z Marit Bjoergen i Therese Johaug na czele, zajęła bliskie końca 36 miejsce! Przed mistrzostwami świata w Falun słychać już nie tyle dzwonek, co syrenę alarmową.

Świetnie spisała się za to Sylwia Jaśkowiec, która wykorzystała sprzyjające okoliczności (czytaj brak czołówki PŚ) i zajęła najlepsze w tym sezonie 11 miejsce.

Kowalczyk już od początku miała wyraźne problemy z utrzymaniem rytmu biegu, chociaż na pierwszym pomiarze czasu była jeszcze 10. Z każdym kolejnym kilometrem było już jednak gorzej.

Bieg wygrała Norweżka As-trid Jacobsen przed Amerykanką Elizabeth Stephen i Niemką Stefanie Boehler. Dla Jacobsen to kolejny ważny krok do powrotu na top: po złamanym kręgosłupie i samobójczej śmierci brata.