DTŚ w Gliwicach: Otwarcie DTŚ dzisiaj o godz. 16. [TEST...

  DTŚ w Gliwicach: Otwarcie DTŚ dzisiaj o godz. 16. [TEST WIDEO DTŚ]

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Test DTŚ w Gliwicach
  1/9
  przejdź do galerii

  Test DTŚ w Gliwicach ©Paweł Pawlik

  DTŚ w Gliwicach: Dziś ok. 16 kierowcy przejadą pierwszym w Gliwicach odcinkiem DTŚ. Nasz reporter przetestował trasę z gigantycznym węzłem już wczoraj. ZOBACZCIE WIDEO
  Dwa pasy w jedną i drugą stronę. Szerokie fragmenty techniczne jezdni, bariery energochłonne i ekrany akustyczne. Czytelne tablice informacyjne nad i przy drodze. A przede wszystkim równa jak stół jezdnia. Już dziś po południu kierowcy w takich warunkach będą mogli podróżować pierwszym w Gliwicach fragmentem Drogowej Trasy Średnicowej.

  AKTUALIZACJA:
  DTŚ W GLIWICACH OTWARTA! JEST POŁĄCZENIE Z AUTOSTRADĄ A1 ZOBACZ


  My jechaliśmy nim już wczoraj.
  I choć to niespełna 3 kilometry, a przejechanie całego nowego odcinka zajmuje kilkadziesiąt sekund, to inwestycja jest kluczowa, bo to tutaj średnicówka krzyżuje się z autostradą A1. Cała trasa jest bezkolizyjna, zaprojektowano ją jako drogę dwujezdniową z trzecim pasem awaryjnym. Cztery łącznice i most biegnący ponad autostradą i rzeką Kłodnicą robią ogromne wrażenie.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  TAK POWSTAWAŁA DTŚ: DROGOWA TRASA ŚREDNICOWA TO KRĘGOSŁUP REGIONU


  - Po 28 miesiącach jesteśmy gotowi do oddania kolejnego fragmentu DTŚ - mówi Tomasz Przepiórka, kierownik budowy z firmy Skanska. - Droga będzie do dyspozycji ok. godziny 16, bo konieczne będzie ustawienie m.in. odpowiednich oznaczeń i posprzątanie jezdni - dodaje.  Takie opóźnienie nie powinno być jednak odczuwalne dla kierowców, których cierpliwość jest poddawana próbie już od kilku miesięcy.

  Przypomnijmy, że pierwotnie umowa z wykonawcą, firmą Skanska, zakładała, że fragment od granicy z Zabrzem do węzła z ul. Kujawską w Gliwicach będzie gotowy do końca sierpnia. Kolejny termin wyznaczano na październik, a nawet na grudzień.
  Odcinek G1 biegnie od granicy Gliwic i Zabrza, przez Sośnicę i Ligotę Zabrską, do węzła z ulicą Kujawską.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo