Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fundacja Podaruj Dobro świętuje rocznicę swojej działalności

Norbert Palusiński
Norbert Palusiński
Fundacja Podaruj Dobro, pod przewodnictwem prezesa Daniela Kocura, obchodzi rocznicę swojego działalności. Przez ten czas udało się dotrzeć do 167 pacjentów w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty", oferując wsparcie finansowe i informacyjne.

Dofinansowaliśmy samochód dla osoby niepełnosprawnej w kwocie 155 000 zł, uzyskaliśmy rentę w wysokości ponad 28 000 zł miesięcznie na rehabilitację, a nasi wolontariusze wypełnili ponad 67 wniosków. To nie tylko liczby, ale historie osób, którym udało się pomóc. Jesteśmy zmotywowani i cieszymy się, widząc, jak nasz projekt wpisuje się w system polskiej rehabilitacji - mówi Daniel Kocur, prezes Fundacji Podaruj Dobro.

Fundacja nie ogranicza się jedynie do finansowego wsparcia. Wspiera także pacjentów poprzez informowanie ich o dostępnych opcjach rehabilitacji domowej oraz innowacyjnych urządzeniach wspomagających. Projekt Reha HELP stał się kluczowym punktem informacyjnym w szpitalu GCR Repty, a jego wpływ jest odczuwalny nie tylko lokalnie.

Projekt zyskał na popularności i otwieramy go w kolejnych szpitalach, m.in. na Śląsku, w Warszawie i w Lublinie. To dla nas nie tylko zaszczyt, ale i motywacja do dalszego działania - dodaje prezes Fundacji Podaruj Dobro.

Wśród gości, którzy świętowali rocznicę działalności Fundacji znaleźli się m .in.: Norbert Komar, dyrektor GCR "Repty", który swoją odważną decyzją umożliwił realizację projektu, dr hab. n. med. Janusz Kapustecki - wicedyrektor, Pani Iwona - naczelna pielęgniarka, oraz inne oddziałowe pielęgniarki. Jednak najważniejszymi gośćmi byli pacjenci, którym Fundacja pomogła w trudnych chwilach.

Jednym z głównych beneficjentów wsparcia Fundacji jest Elżbieta Maliszewska - pacjentka rehabilitująca się obecnie w Ośrodku Origin w Krakowie. Jej brat Jerzy opowiada o tragicznym wypadku siostry, który miał miejsce w sierpniu 2022 roku podczas jazdy na rowerze. Elżbieta, po 8 miesiącach rehabilitacji, wykazuje pewne poprawy w ruchu, a Fundacja Podaruj Dobro odegrała kluczową rolę w zapewnieniu wsparcia.

Dzięki Fundacji otrzymaliśmy odszkodowanie powypadkowe i złożyliśmy pozew o większe odszkodowanie. Chociaż sprawa wciąż trwa, Fundacja zapewniła rentę rehabilitacyjną w wysokości 28 000 zł miesięcznie, co stanowi wsparcie finansowe na intensywną rehabilitację - opowiada Jerzy Maliszewski.

Fundacja nie tylko oferuje wsparcie finansowe, ale także wspiera pacjentów poprzez planowanie rehabilitacji, co pozwala na systematyczne postępy. Jerzy Maliszewski podkreśla także wysoką jakość warunków i profesjonalizm rehabilitantów w Ośrodku Origin, gdzie jego siostra obecnie przebywa.

Fundacja Podaruj Dobro planuje rozwijać swoją działalność, otwierając się na kolejne szpitale na Śląsku, w Warszawie, i w Lublinie. Działania tej fundacji rzucają światło na znaczącą rolę, jaką organizacje non-profit mogą odegrać w procesie rehabilitacji i życiu pacjentów oraz ich rodzin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera