GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 0:1 ZDJĘCIA, RELACJA Grecka tragedia GKS-u Jastrzębie. Bougaidis kończy serię jastrzębian

Piotr Chrobok
Chrobry Głogów znalazł sposób, by pokonać GKS Jastrzębie w domowym meczu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
Na trzech meczach zakończyła się seria kolejnych wygranych spotkań przy Harcerskiej piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Passę ekipy trenera Pawła Ściebury przerwał Chrobry Głogów, któremu jednobramkowe zwycięstwo dał Grek Mavroudis Bougaidis. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów.

Niepokonany u siebie od trzech spotkań GKS Jastrzębie w kolejnym domowym meczu podejmował drużynę, która w ostatnim czasie nie miała żadnej okazji do występu na własnym obiekcie, ekipę Chrobrego Głogów.

Glogowianie, którzy w przeciwieństwie do jastrzębian poza domem radzą sobie całkiem nieźle przegrali tylko jedną z pięciu ostatnich wyjazdowych potyczek.

Pojedynek domatorów z drużyną przyzwyczajoną do grania na wyjeździe przynajmniej w teorii mógł uchodzić za ciekawe starcie. Jak to jednak bywa w futbolu, praktyka pokazała, że teoria swoje, a boiskowe poczynania swoje.

Mecz w Jastrzębiu rozczarował na całej linii. Dość powiedzieć, że obroniony przez Grzegorza Drazika strzał zza szesnastki z pierwszych minut był przez długi czas najgroźniejszą sytuacją dla przyjezdnych. W 32. minucie zastępującego pauzującego za kartki Mariusza Pawełka bramkarza omal nie zaskoczył rozegrany na bliższy słupek rzut różny, po którym główkował obrońca głogowian, Oliver Praznovsky, ale na szczęście dla jastrzębian rezerwowy golkiper w porę zareagował.

Piłkarze gospodarzy obudzili się dopiero w samej końcówce. Zastanych na chłodzie zawodników z Jastrzębia rozruszali Marek Mróz i Dominik Kulawiak starający się zrobić nieco zamieszania na boisku, lecz strzał tego pierwszego zamiast celu trafił... Daniela Rumina, a wrzutki drugiego albo nie docierały do adresatów albo nie stwarzały realnym zagrożeniem.

Kończący pierwszą część gry z większym animuszem GKS przeważał również po zmianie stron, w pewnym momencie zamykając nawet Chrobrego na własnej połowie. Z przewagi jastrzębskiej jedenastki nic jednak nie wynikało. Próby Rumina i Kulawiaka nie zmusiły Rafała Leszczyńskiego do wysiłku.

W 70. minucie doskonałą interwencją popisał się Drazik, wybijając piłkę niemal z linii bramkowej, ale wobec dobitki był już bezradny. Z niewielkiej odległości mocny strzał po ziemi oddał grecki defensor Mavroudis Bougaidis i umieszczając piłkę w siatce zdobył gola na wagę trzech oczek dla swojej drużyny. Goście mogli wygrać wyżej, gdyby na minutę przed końcem sposób na Drazika znalazł najlepszy strzelec głogowian, Maksymilian Banaszewski.

Przegrywając spotkanie z Chrobrym GKS zakończył serię kolejnych domowych wygranych meczów. Jastrzębianie przy Harcerskiej byli niepokonani od 14 listopada ubiegłego roku.

GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
0:1 Mavroudis Bougaidis (70)
GKS: Drazik – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski, Bielak(79.Szczęch), Ali, Mróz, Feruga(71.Zejdler), Jadach(71.Apolinarski), Rumin(64.Szczepan). Trener: Paweł Ściebura
Chrobry: Leszczyński – Stolc, Bougaidis, Praznovsky, Ziemann, Kolenc, Mandrysz, Dziąbek(81.Piła), Machaj(71.Piotrowski(80.Bryła)), Banaszewski, Lebedyński. Trener: Ivan Djurdjević.
Żółte kartki: Witkowski, Kulawiak, Zejdler - Praznovsky, Mandrysz, Ziemann.
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)