MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Górnik Zabrze: Odwołano dotychczasowy zarząd klubu. Są nowe władze

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Rada Nadzorcza Górnika zmieniła władze zabrzańskiego klubu
Rada Nadzorcza Górnika zmieniła władze zabrzańskiego klubu Fot Arkadiusz Gola
Rada Nadzorcza Górnika Zabrze w dniu 23 maja odwołała z zarządu klubu Małgorzatę Miller-Gogolińską i Tomasza Masonia, którzy zarządzali nim od grudnia 2023 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała do zarządu Górnika Bartłomieja Gabrysia i to on na razie będzie podejmował decyzje w zabrzańskim klubie.

Górnik Zabrze: Odwołano dotychczasowy zarząd klubu. Są nowe władze

23 maja doszło do zmian we władzach Górnika Zabrze. Rada Nadzorcza odwołała z zarządu klubu Małgorzatę Miller-Gogolińską i Tomasza Masonia, którzy władali Górnikiem od 7 grudnia 2023 roku po rezygnacji prezesa Adama Matyska. Odwołania dotychczasowych władz Górnika od dawna domagali się zabrzańscy kibice zarzucający im brak kompetencji do zarządzania klubem.

Jednocześnie Rada Nadzorcza zabrzańskiego klubu powołała 23 maja na nowego członka zarządu Bartłomieja Gabrysia, który na razie będzie nim zarządzał. Gabryś jest doktorem nauk ekonomicznych i wykładowcą Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W ubiegłorocznych wyborach do Sejmu kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 30 obejmującym południe naszego województwa, ale nie uzyskał mandatu posła.

To dopiero początek zmian w zabrzańskim klubie dokonywanym po wygranych wyborach samorządowych przez nową prezydent Zabrza Agnieszkę Rupniewską. Wkrótce w klubie ma się też pojawić osoba odpowiedzialna za sprawy sportowe. Jednocześnie Rada Nadzorcza Górnika Zabrze ogłosiła 23 maja wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu Górnika Zabrze S.A.

Pisemne zgłoszenia kandydatów powinny być dostarczone do siedziby spółki przy ul. Roosevelta 81, w Zabrzu. w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Górnik Zabrze S.A.” lub wysłane pocztą elektroniczną na adres: [email protected] w terminie do dnia 31 maja 2024 r. do godziny 15:00.

Kandydaci na stanowisko prezesa Górnika muszą spełniać łącznie następujące warunki:
a) posiadać wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznane w Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie właściwych przepisów prawa,
b) posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek,
c) posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek,
d) spełniać inne niż wymienione w pkt. a) – c) wymogi określone we właściwych przepisach prawa, a w szczególności nie narusza ograniczeń lub zakazów zajmowania stanowiska członka organu zarządzającego w spółkach handlowych.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni