MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jarosław Kaczyński w Bielsku-Białej. Prezes PiS spotkał się z wyborcami w Akademii Techniczno-Humanistycznej

Mateusz Zarembowicz
Mateusz Zarembowicz
Prezes PiS w Bielsku-Białej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Prezes PiS w Bielsku-Białej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KL
W ramach wizyty na Podbeskidziu, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pojawił się w Bielsku-Białej. W niedzielę 13 listopada w auli Akademii Techniczno-Humanistycznej spotkał w się z wyborcami. Ostatni raz prezes Jarosław Kaczyński odwiedził Bielsko-Białą w 2019 roku.

Spotkanie z wyborcami

Na spotkaniu w Bielsku-Białej prezes Kaczyński zwrócił uwagę, że w historii Rzeczypospolitej nie było jeszcze sytuacji, w której rządząca partia wygrywa wybory trzy razy z rzędu. Jednocześnie zaznaczył, że można rządzić długo, trzeba jednak spełnić jeden podstawowy warunek - należy rządzić dobrze. Odniósł się również do stawki minimalnej za pracę, która obowiązywała za rządów Donalda Tuska. Przypomnijmy, że szybkie ubożenie społeczeństwa za rządów PO miało związek z umowami śmieciowymi i stawkami godzinowymi, które powodowały, że praca nie była w cenie. To również rozwijało szarą strefę. Wszystko zmieniło się po wyborach w 2015 kiedy PiS wygrał wybory. Wtedy ruszyły pierwsze programy socjalne. Wzrosło również wynagrodzenie minimalne. Ta strategia w bardzo krótkim czasie doprowadziła do likwidacji z sklepach spożywczych zeszytów, w których zapisywało się zadłużenie klientów, spłacane najczęściej zaraz po wypłacie. Jerosław Kaczyński zwrócił uwagę na bardzo duży wzrost płac, który ma miejsce w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Kolejną kwestią poruszoną przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości był rozwój gospodarczy Polski. Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu wyraził przekonanie, że jeżeli tylko uda się utrzymać to tempo rozwoju, to już niedługo uda się dogonić Europę Zachodnią.

Polska szybko się rozwija i jeżeli podtrzymamy to, co realizujemy, to niedługo dogonimy Zachód. Idziemy do przodu. Widzimy wyraźne efekty zmian również w polityce społecznej i niskim bezrobociu - informował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Kolejnymi kwestiami poruszanymi przez Jarosława Kaczyńskiego podczas spotkania w Bielsku-Białej były fale bezrobocia wywołane przez decyzje Leszka Balcerowicza i Donalda Tuska, zwrócił jednocześnie uwagę na konieczność wyrównywania szans, temu służą potężne środki finansowe, którymi zostały wsparte samorządy.

Samorządowcy mówią mi, że po raz pierwszy realnie mogą działać na korzyść gminy, bo dostają środki z budżetu państwa. Rozwijamy także gospodarkę, podjęliśmy politykę inwestowania w duże przedsięwzięcia.

Kwestie gospodarcze

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na sztandarową inwestycję, która ma przynieść rozwój całemu krajowi, Miał na myśli Centralny Port Komunikacyjny. To właśnie ta inwestycja daje impuls do rozwoju, dzięki CPK rozwija się infrastrukturę kolejową i sieć dróg. W przyszłości istniejący już wielki port regionalny zmieni wizję transportu w naszej części Europy. Nie bez znaczenia jest również zakończony w tym roku przekop Mierzei Wiślanej, który dając uniezależnienie od przejścia w rosyjskim Bałtyjsku, umożliwi rozwój portowi w Elblągu. Ta inwestycja ma bardzo dużą szansę wzmocnić gospodarczo północną Polskę. Prezes zwrócił jednocześnie uwagę na zabiegi mające na celu wdrażanie nowoczesnych inwestycji w obszarze energii.

Polityka społeczna

Jarosław Kaczyński zwrócił również uwagę na kwestie związane z okradaniem państwa przez poprzedników, informując, że dzięki całkowitej zmianie polityki i zakończeniu grabieży kraju udało się zgromadzić w ostatnich latach ponad bilion złotych więcej niż w ostatnich latach. Dzięki tym działaniom rząd może w tym roku wydać ponad osiemdziesiąt miliardów złotych na politykę społeczną.

Dzięki nam państwo nie jest okradane, a środki są przekazywane na politykę społeczną, na służbę zdrowia, kulturę, sport i osoby niepełnosprawne. My pomagamy dużo mocniej niż poprzednie rządy.

Bezpieczeństwo militarne Rzeczypospolitej

Wśród tematów poruszanych na spotkaniu, mowa była również o konieczności wzmocnienia armii. W tym celu w przyszłym roku polski budżet obronny wyniesie sto czterdzieści miliardów zł. W kwestii obrony Rzeczypospolitej, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego musimy być zdani na siebie. Dowodzi tego przypadek Ukrainy, która sama musi walczyć z rosyjskim okupantem. Odniósł się również do sytuacji polskiego wojska i jego demontażu za rządów Platformy Obywatelskiej

Ukraińcy dzielnie się bronią, ale bez pomocy z Polski nie byłoby to takie łatwe. I w tym trudnym czasie trzeba sobie przypomnieć, jak nasi poprzednicy likwidowali polską armię - informował prezes Kaczyński

Jarosław Kaczyński poruszał również tematy związane z ewenementem opozycji totalnej, zwracając uwagę, że krajowy ruch polityczny występujący przeciwko swojemu rządowi na arenie międzynarodowej jest ewenementem w skali Europy. Nie ma ani jednego przypadku, który można by było zaprezentować jako inny przykład.To powoduje, że Polska jako silny kraj, który może konkurować z innymi jest skłaniana do podporządkowania. To prowadzi do wyboru pomiędzy niezależną ojczyzną a krajem drugiej kategorii, który jest podporządkowany innym. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, właśnie wchodzimy w kluczowy okres przed najważniejszymi wyborami od 1989 roku. Jeżeli uda się rządowi przeprowadzić kraj przez zimę nie narażając go na kryzysy energetyczne, wtedy przewaga PiS nad konkurencją polityczną umożliwi wygranie przyszłorocznych wyborów.

Pamiętajmy, że druga strona głosi o tym, że wygrali, ale to się nie stało. Jeżeli przejdźmy przez zimę łagodnie, to nawet nasi przeciwnicy z politologii, przyznają, że droga do zwycięstwa się otwiera - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Korpus Ochrony Wyborów

Na końcu swojego spotkania z wyborcami Jarosław Kaczyński poinformował o konieczności powołania Korpusu Ochrony Wyborów, który zagwarantuje, że przyszłoroczne wybory odbędą się w sposób bezpieczny. Jest to związane z planami opozycji, która już dziś ogłasza, że zamierza w dniu wyborów wywoływać awantury.

Stowarzyszenie Korpus Ochrony Wyborów jest trudnym zadaniem, ale musi się to nam udać. Potrzebny nam jest wielki wysiłek, bo stawka jest wielka - podobnie jak w roku 1989.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni