Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice. Utrudnienia w ruchu drogowym na Ligocie. Rusza remont ul. Piotrowickiej

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
W poniedziałek 16 maja w Katowicach rozpoczęły się prace związane naprawą nawierzchni ul. PiotrowickiejZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W poniedziałek 16 maja w Katowicach rozpoczęły się prace związane naprawą nawierzchni ul. PiotrowickiejZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W poniedziałek 16 maja w Katowicach rozpoczęły się prace związane naprawą nawierzchni ul. Piotrowickiej na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej. Roboty odbywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego i można spodziewać się utrudnień w ruchu w kierunku centrum miasta i w stronę autostrady A4.

– Miejskie służby wkładają duży wysiłek w doprowadzenie dróg do jak najlepszego stanu po zimie, kiedy to z powodu dużych wahań temperatury najłatwiej o nowe ubytki w drogach. Dodatkowo działają też w miejscach wskazywanych przez mieszkańców oraz radnych - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zobacz zdjęcia:

Prace prowadzone przez firmę DROGOPOL z Katowic polegają na frezowaniu, wyrównaniu, ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i wykończeniu nawierzchni w warstwie ścieralnej. Remont odbywa się przy zawężeniu jezdni z dwóch pasów do jednego z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Według ustaleń kontraktowych, prace prowadzone w ramach wartej ponad 1,35 mln złotych inwestycji, mają potrwać 30 dni, jednak możliwe, że zakończą się wcześniej.

- W trosce o komfort okolicznych mieszkańców oraz kierowców harmonogram prac został przygotowany tak, by remont zakończyć w dwa tygodnie - informuje Urząd Miasta w Katowicach.

Nie przeocz

Ulica Piotrowicka to jedna z głównych ulic Ligoty, łącząca Panewniki z centrum Katowic, dlatego plan inwestycji został opracowany z myślą o priorytetowej funkcji tej trasy.

– Ważnym elementem przygotowania inwestycji jest zarówno zapewnienie przejezdności drogi, jak i ułożenie prac tak, by w jak najmniejszy sposób wpływały na komfort mieszkańców. Remont ulicy Piotrowickiej poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszy hałas odczuwany wcześniej przez ludzi mieszkających w okolicznych budynkach – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów – Inwestycja wymaga prowadzenia prac również nocami. Szczególnie uciążliwy może być hałas wynikający z frezowania prowadzonego nocami z 16. na 17. i z 17. na 18. maja, za które przepraszamy mieszkańców i prosimy ich o wyrozumiałość – dodaje dyrektor.

Zobacz także

Inne działania Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach:

  • 10.05.2022 rozpoczęła się przebudowa nawierzchni jezdni ul. Uniwersyteckiej w Katowicach. Prace będą wykonywane pod ruchem,. Planowany termin realizacji prac zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic to 30 dni, a wartość zadań to ok. 900 tys. zł.
  • 17.05.2022 rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni ul. Owsianej w Katowicach. Prace będą wykonywane pod ruchem,. Planowany termin realizacji prac zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic wynosi 30 dni, natomiast wartość umowna prawie 1,2 mln zł.
  • 22.05.2022 rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni chodnika w ciągu ulicy Słonecznej w Katowicach, na odcinku od ul. Józefowskiej do końca cmentarza. Prace będą wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą firmy DIORYT z Katowic wynosi 45 dni, a wartość to ponad 270 tys. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, jako projekt pod nazwą „Słoneczny Deptak”.
  • 25.05.2022 rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni ul. Markiefki w Katowicach na odcinku od ul. Katowickiej do ul. Normy. Prace będą wykonywane pod ruchem,. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic wynosi 25 dni. Wartość zadania to ponad 300 tys. zł.

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera