Kibice Piasta rozgrzani emocjami. Gliwiczanie zremisowali z Wisłą w Krakowie 2:2

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Anna Kaczmarz / Polska Press
Po pierwszej połowie Wisła mogła prowadzić nawet kilkoma golami, za to po przerwie zaczął grać Piast. Skończyło się remisem, który stanowi większy problem dla walczących o utrzymanie gospodarzy. Kibice gości byli zadowoleni. Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice.

W pierwszej połowie Wisła zabrała Piasta na karuzelę. Gliwiczanie dali się zdominować, stracili jednego gola, a mogli nawet kilka. Ich szczęście było jednak ponadprzeciętne, bo piłka obijała poprzeczkę i słupki ich bramki, a Frantisek Plach mógł dostać hiperwentylacji od oddechów ulgi.

W przerwie Waldemar Fornalik opanował jednak sytuację i w starciu byłych selekcjonerów zaprezentował się zdecydowanie dojrzalej. Z szatni wyszedł zespół z innym nastawieniem i z zimną krwią, co zamieniło się w prowadzenie. Dwa gole dla Piasta strzelił KamilWilczek, a stadion Wisły ucichł. Napastnik Piasta powinien mieć zresztą na koncie trzy bramki, ale jeszcze przy stanie 1:1 nie trafił w piłkę mając przed sobą odsłoniętą siatkę.

Jerzy Brzęczek szalał przy linii bocznej, a goście znów pozwolili rywalom na nabranie rozpędu. Zostali za to ukarani wyrównującym trafieniem Białej Gwiazdy. Remis utrzymał się do końca, a krakowianie, którzy mieli zdecydowanie więcej do zyskania w ostatnich minutach prezentowali się bardzo zachowawczo. Jeden punkt niewiele zmienił w ich sytuacji, a Brzęczek wciąż nie ma na swoim koncie żadnego zwycięstwa.

Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:2 (1:0)
1:0
Stefan Savić (31), 1:1 Kamil Wilczek (51-karny), 1:2 Kamil Wilczek (61), 2:2 Dor Hugi (71).
WisłaBiegański - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Poletanović, Fazlagić (89 Skvarka) - Savić (61 Hugi), Fernandez, Manu - Ondrasek. Trener: Jerzy Brzęczek.
Piast Plach - Huk, Czerwiński, Mosór – Kaput (79. Reiner), Hateley - Kostadinov (46. Sappinen), Pyrka (82. Konczkowski), Holoubek (46. Katranis) Kądzior (87. Vida) - Wilczek. Trener: Waldemar Fornalik.