Koleje Śląskie przepraszają za fatalny dojazd pociągiem na defiladę w Katowicach. Podróżni nie dotarli na przemarsz wojsk

KLMZaktualizowano 
Defilada wojskowa w Katowicach: Pociągi były darmowe, stąd ich ogromna popularność, która zaskoczyła organizatorów podróznych. Wielu ludzi nie dotarło na defiladę na czas, lub w ogóle jej nie zobaczyło. Mateusz Smołka
Wszystkich, którzy podróżowali w niekomfortowych warunkach, a zwłaszcza tych którzy nie dotarli na defiladę przepraszamy - oznajmiają przedstawiciele Kolei Śląskich. - Wysłaliśmy na śląskie tory wszystkie dostępne pociągi wykorzystując przy tym całą dostępną nam rezerwę taborową - dodają.

Pociągi na defiladę z okazji święta Wojska Polskiego w Katowicach, a właściwie dojazd na to wydarzenie, wzbudza wciąż wiele emocji. Do redakcji DZ docierają kolejne głosy mieszkańców, którzy skarżą się na bark możliwości dotarcia pociągami Kolei Śląskich na defiladę.

CZYTAJ TAKŻE: POCIĄGI NA DEFILADĘ - ŚCISK, AWANTURA I OPÓŹNIENIA

Pani Katarzyna z mężem i dwójką dzieci chciała wybrać się na defiladę z Czechowic-Dziedzic, ale pociąg był przepełniony. – Już po otwarciu drzwi pasażerowie mówili, że nie ma miejsca i lepiej, żeby nie wsiadać. A na dworcu były też osoby z sąsiedniej miejscowości, którym nie udało się wsiąść do pociągu relacji Zebrzydowice - Katowice – relacjonuje. Ostatecznie zdecydowała się wsiąść w samochód i tak dotrzeć do Katowic.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Koleje Śląskie poinformowały w piątek 16 sierpnia, że w czwartek 15 sierpnia przewiozły ponad 100 tys. osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku dnia roboczego.

- Wysłaliśmy na śląskie tory wszystkie dostępne pociągi wykorzystując przy tym całą dostępną nam rezerwę taborową - informują przedstawiciele Kolei Śląskich w oświadczeniu.

- Mamy świadomość, że wczorajsza sytuacja wiązała się z ogromnym stresem i niedogodnościami dla pasażerów. Wszystkich, którzy podróżowali w niekomfortowych warunkach, a zwłaszcza tych którzy nie dotarli na defiladę przepraszamy - oznajmiają.

Nie przegapcie

Przedstawiciele spółki informują, że w ramach przygotowań został powołany Zespół Zarządzania Kryzysowego Kolei Śląskich, który współpracował ściśle m. in. z zarządcą infrastruktury kolejowej, Policją oraz Służbą Ochrony Kolei.

Bezpłatne pociągi Kolei Śląskich na defiladę w Katowicach ni...

- Razem z zarządcą infrastruktury kolejowej, w możliwie największym stopniu zagęściliśmy obowiązujący w całym kraju i wszystkich przewoźników weekendowy rozkład jazdy dodatkowymi kursami – ograniczając przy tym ruch pociągów towarowych - podkreślają.

Dodatkowym utrudnieniem była potrzeba wzmocnienia węzła częstochowskiego oraz kierunków turystycznych z racji rozpoczynającego się długiego weekendu. - Zoptymalizowaliśmy wykorzystanie posiadanego taboru tak, aby na najbardziej uczęszczanych liniach jeździły możliwie najbardziej pojemne jednostki. Dodatkowo w trybie wyjątkowym uruchomiliśmy także autobusy wykorzystywane w momentach dużych awarii jako komunikacja zastępcza - podkreślają przedstawiciele Kolei Śląskich.

Dodajmy, że marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski w Radiu Katowice przyznał, że z szacunków wynikało, że defiladę będzie oglądało 100 tys. osób, tymczasem było ich ok. 200 tys.

- Wiadomo, że nie wszyscy mogli przyjechać, bo brakowało miejsc w pociągach. Koleje Śląskie przewiozły ponad 100 tys. mieszkańców – powiedział.

I przeprosił podróżnych.

- Te osoby, które poczuły się pokrzywdzone należy przeprosić za to. Ale liczby są nieubłagane, codzienne Koleje Śląskie przewożą 35 tys. osób. Wczoraj przewiozły 100 tys. Wszystkie składy, które są dostępne w Kolejach Śląskich były na torach. To nie jest tak, że można coś jeszcze dołożyć, bo po prostu tego fizycznie nie ma. Wiem, że zdarzały się opóźnienia, nie wszyscy mogli wejść, ale takie było zainteresowanie. Jeśli wszystkie składy są na torach, co możemy zrobić więcej? – mówił.
Zaznaczył, że podróżnych udało się bezpiecznie dowieźć.

Koleje Śląskie przepraszają za fatalny dojazd pociągiem na d...

Przypomnijmy, że słów krytyki nie szczędził Borys Budka, wiceprzewodniczący Po, który w piątkowej rozmowie z redaktorem DZ Marcinem Zasadą w Radiu Piekary krytycznie ocenił logistyczną stronę defilady z okazji Święta Wojska Polskiego – zwłaszcza obietnice darmowego transportu, z którego – jak się okazało mieszkańcy nie mogli skorzystać - pociągi były przepełnione m.in. przez brak dodatkowych składów.

BORYS BUDKA KRYTYKUJE SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA: MARSZAŁEK POWINIEN WYCIĄGNĄĆ KONSEKWENCJĘ

- Widziałem, co działo się w na dworcu w Zabrzu, gdzie ludzie nie mogli wejść do pociągu z Gliwic, bo był pełny – mówił. - Samorząd województwa nie zdał egzaminu. Mam nadzieję na refleksję ze strony marszałka i wyciągnięcie konsekwencji wokół osób, które spowodowały, że bardzo wiele osób w naszym województwie zamiast oglądać defiladę stało na peronach albo musieli wrócić się do domu – powiedział Budka.

Zobaczcie koniecznie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gliwiczanka

To prawda w Gliwicach czekalismy 80 min na pociąg, na innych peronach ludzie nie mogli wejść. Nie mówiąc już o dworcu PKP w Katowicach. Na defiliade dotarliśmy o 15. 20 czyli po. Było tak dużo ludzi wracający do Domow i przyjeżdżających że nie dało się wyjść z budynku pkp. Były przepychanki wyzwiska. Naprawdę jak do tego można było doprowadzić!!!!! Przecież to było zagrożenie życia!!!

Na pkp powinien stać patrol i prowadzić ruch jeśli są organizowane takie imprezy. Wyznaczyć miejsca do wyjścia i wejścia, otworzyć drzwi ewakuacyjne. Również brak punktów informacyjnych!!! Stoisk z wodą!!

d
drajwer
2019-08-17T14:41:41 02:00, !!!!!:

auobusy kursowały jak w dni świąteczne!!! to skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! ZTM ie WSTYDŻ SIĘ!!!!!!!!!!!

chcieli wom krowioki podstawić

!!!!!

auobusy kursowały jak w dni świąteczne!!! to skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! ZTM ie WSTYDŻ SIĘ!!!!!!!!!!!

G
Gość

Witam i znowu przepraszają i co nam po tych przeprosinach. Nie wiem co zaludzie tam siedzą na tych krzesłach ale to przeciętny obywatel by wiedział że trzeba więcej wagonów albo pociągów na takie wydarzenie posłać do ludzi.

G
Gość
2019-08-16T19:56:27 02:00, ja:

Gdyby rzadzilo PO pociagi cudownie zwiekszyly by swoja pojemnosc i mogly przewiezc nieograniczona liczbe pasazerow. Skoro w ruchu byly wszystkie sklady jakie przewoznik posiada to co mogli zrobic wiecej? Czego mundry Budka tu nie rozumie

2019-08-17T07:27:10 02:00, PAWLO:

Gdyby rządziło PO, defilada była by w Warszawie. Nie robili by hepingu wyborczego.

Gdyby rządziło PO żadnej defilady by nie było.Stałbyś na zapchanym dworcu z kwiatami i witał każdą ilość nachodźców z Afryki i Kaukazu.Kłania się rzecznik rządu z PO Cezary Tomczyk.

p
patryota
2019-08-17T04:38:22 02:00, Gość:

Nasza narodowa specjalność-narzekanie.. wszyscy piszący komentarze wielce zawiedzeni... Jestem przekonany , że gdyby bilet na pociąg w tym dniu kosztował 10zł nie było by problemu.. a tak- za darmo to trzeba jechać.....

Wina rządzących że kupuje społeczeństwo za darmowe gesty. Obawiam się że 10 zł za przejazd znacząco zredukowałoby problem !

p
patryota

Każdy kto zagląda do pewnego profesjonalnego portalu wojskowego wie że wszelkie defilady WP to "potiomkinowskie wsie" w polskim wydaniu. Zamiast pielęgnować w społeczeństwie złudzenia co do stanu naszej armii warto zaoszczędzone na defiladach mln zł przeznaczyć na szczątkowe chociażby zmiany realnego stanu rzeczy !

G
Gość
2019-08-16T22:03:19 02:00, Śląsk:

Wybraliśmy się zobaczyć Nasz elitarny sprzęt ,na który idą takie duże miliony z Naszych podatków .

Usłyszeliśmy od ogłaszających się w tym dniu bezpłatnych ( oczywiście z Naszych podatków ,jak i cały pokaz ) liniach PKP .

Co postanowiliśmy skorzystać z tej opcji.

Na miejscu dojazdu do PKP okazało się że pociąg jest opóźniony ,przeładowany i wyjechał jakby ze złomowiska z kilkoma wagonami ,na czekający duży tłum ludzi :)

Z wiązku z tą sytuacją koleje ogłaszające się jako darmowe powinny stworzyć darmowe bilety .Kilka dni przed wyjazdem ,by obliczyć zainteresowanie przejazdem tymi (pseudo darmowymi) liniami PKP.

Ogólnie mówiąc dojechaliśmy w końcu samochodem na defiladę ,ale szału też nie było .

Jaki złom podjechał na peron ,taki złom też był prezentowany na defiladzie .Farba świeżo położona na tym prezentowanym sprzęcię ,odbijała się jak po deszczu :)

Smog powstały z nowoczesnych czołgów .Na ulicy była momentami śmirdząca mgła .Ciekawe czy będą mandaty za zanieczyszczenie środowiska .

Na paradzie równości jest zdecydowanie lepiej.Są podstawiane autokary,jest ochrona policji, podobno dostaje się niezłe kieszonkowe. Jedyny minus to brak grochówki ale to jest chyba zrozumiałe.

b
bach

Jak się nie ma umiejętności, to trzeba się wziąć za sprzątanie toalet

G
Gość
2019-08-16T22:03:19 02:00, Śląsk:

Wybraliśmy się zobaczyć Nasz elitarny sprzęt ,na który idą takie duże miliony z Naszych podatków .

Usłyszeliśmy od ogłaszających się w tym dniu bezpłatnych ( oczywiście z Naszych podatków ,jak i cały pokaz ) liniach PKP .

Co postanowiliśmy skorzystać z tej opcji.

Na miejscu dojazdu do PKP okazało się że pociąg jest opóźniony ,przeładowany i wyjechał jakby ze złomowiska z kilkoma wagonami ,na czekający duży tłum ludzi :)

Z wiązku z tą sytuacją koleje ogłaszające się jako darmowe powinny stworzyć darmowe bilety .Kilka dni przed wyjazdem ,by obliczyć zainteresowanie przejazdem tymi (pseudo darmowymi) liniami PKP.

Ogólnie mówiąc dojechaliśmy w końcu samochodem na defiladę ,ale szału też nie było .

Jaki złom podjechał na peron ,taki złom też był prezentowany na defiladzie .Farba świeżo położona na tym prezentowanym sprzęcię ,odbijała się jak po deszczu :)

Smog powstały z nowoczesnych czołgów .Na ulicy była momentami śmirdząca mgła .Ciekawe czy będą mandaty za zanieczyszczenie środowiska .

Masz rację te czołgi muszą być ekologiczne bo w razie wojny będą zanieczyszczać środowisko.

G
Gość
2019-08-16T22:03:19 02:00, Śląsk:

Wybraliśmy się zobaczyć Nasz elitarny sprzęt ,na który idą takie duże miliony z Naszych podatków .

Usłyszeliśmy od ogłaszających się w tym dniu bezpłatnych ( oczywiście z Naszych podatków ,jak i cały pokaz ) liniach PKP .

Co postanowiliśmy skorzystać z tej opcji.

Na miejscu dojazdu do PKP okazało się że pociąg jest opóźniony ,przeładowany i wyjechał jakby ze złomowiska z kilkoma wagonami ,na czekający duży tłum ludzi :)

Z wiązku z tą sytuacją koleje ogłaszające się jako darmowe powinny stworzyć darmowe bilety .Kilka dni przed wyjazdem ,by obliczyć zainteresowanie przejazdem tymi (pseudo darmowymi) liniami PKP.

Ogólnie mówiąc dojechaliśmy w końcu samochodem na defiladę ,ale szału też nie było .

Jaki złom podjechał na peron ,taki złom też był prezentowany na defiladzie .Farba świeżo położona na tym prezentowanym sprzęcię ,odbijała się jak po deszczu :)

Smog powstały z nowoczesnych czołgów .Na ulicy była momentami śmirdząca mgła .Ciekawe czy będą mandaty za zanieczyszczenie środowiska .

Po co taka defilada jak są parady równości. Tam trzeba chodzić z dziećmi.

No przyznacie rację?

G
Gość
2019-08-16T20:32:07 02:00, Jimi:

Jak czytam takie opowieści z mchu i paproci to mnie coś zalewa. To wszyscy się wczoraj obudzili i dzisiaj przepraszają? To ten co zarządził darmowe przejazdy w dniu defilady w Katowicach nie zlecił wcześniej wykonania żadnych analiz jak to może w praktyce wyglądać i czy na taką operację KŚ są przygotowane? Bo jak nie, to albo rezygnujemy z darmowych przejazdów albo prosimy o wsparcie inne spółki kolejowe.

Nie dało się przewidzieć spiętrzenia ruchu w Katowicach przy powrocie z defilady ludzi zwiożonych z całego województwa od rana??

Przepraszają, że coś wymyślili i im nie wyszło??? Niech Bogu dziękują, że nie wydarzyła się żadna tragedia.

Na paradzie równości było fajniej.Prawda?

G
Gość
2019-08-17T04:38:22 02:00, Gość:

Nasza narodowa specjalność-narzekanie.. wszyscy piszący komentarze wielce zawiedzeni... Jestem przekonany , że gdyby bilet na pociąg w tym dniu kosztował 10zł nie było by problemu.. a tak- za darmo to trzeba jechać.....

Ot, jacy oszczędni. Pewnie i chcieliby też za darmo piwko.

G
Gość
2019-08-16T22:03:19 02:00, Śląsk:

Wybraliśmy się zobaczyć Nasz elitarny sprzęt ,na który idą takie duże miliony z Naszych podatków .

Usłyszeliśmy od ogłaszających się w tym dniu bezpłatnych ( oczywiście z Naszych podatków ,jak i cały pokaz ) liniach PKP .

Co postanowiliśmy skorzystać z tej opcji.

Na miejscu dojazdu do PKP okazało się że pociąg jest opóźniony ,przeładowany i wyjechał jakby ze złomowiska z kilkoma wagonami ,na czekający duży tłum ludzi :)

Z wiązku z tą sytuacją koleje ogłaszające się jako darmowe powinny stworzyć darmowe bilety .Kilka dni przed wyjazdem ,by obliczyć zainteresowanie przejazdem tymi (pseudo darmowymi) liniami PKP.

Ogólnie mówiąc dojechaliśmy w końcu samochodem na defiladę ,ale szału też nie było .

Jaki złom podjechał na peron ,taki złom też był prezentowany na defiladzie .Farba świeżo położona na tym prezentowanym sprzęcię ,odbijała się jak po deszczu :)

Smog powstały z nowoczesnych czołgów .Na ulicy była momentami śmirdząca mgła .Ciekawe czy będą mandaty za zanieczyszczenie środowiska .

Chopie tyś przeżił w tym dniu Auschwitz.

Dobrze że jesce zyjesz.Tyś jest za delikatny.Na paradzie równości byś mioł lepi.

G
Gość
2019-08-16T22:03:19 02:00, Śląsk:

Wybraliśmy się zobaczyć Nasz elitarny sprzęt ,na który idą takie duże miliony z Naszych podatków .

Usłyszeliśmy od ogłaszających się w tym dniu bezpłatnych ( oczywiście z Naszych podatków ,jak i cały pokaz ) liniach PKP .

Co postanowiliśmy skorzystać z tej opcji.

Na miejscu dojazdu do PKP okazało się że pociąg jest opóźniony ,przeładowany i wyjechał jakby ze złomowiska z kilkoma wagonami ,na czekający duży tłum ludzi :)

Z wiązku z tą sytuacją koleje ogłaszające się jako darmowe powinny stworzyć darmowe bilety .Kilka dni przed wyjazdem ,by obliczyć zainteresowanie przejazdem tymi (pseudo darmowymi) liniami PKP.

Ogólnie mówiąc dojechaliśmy w końcu samochodem na defiladę ,ale szału też nie było .

Jaki złom podjechał na peron ,taki złom też był prezentowany na defiladzie .Farba świeżo położona na tym prezentowanym sprzęcię ,odbijała się jak po deszczu :)

Smog powstały z nowoczesnych czołgów .Na ulicy była momentami śmirdząca mgła .Ciekawe czy będą mandaty za zanieczyszczenie środowiska .

Hanysom sie podoboło a polokom ni.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3