Koronawirus w Centrum Onkologii w Gliwicach. Przyjęcia wstrzymane do kliniki chirurgii onkologicznej wstrzymane. Zarażonych jest 12 osób

red
Koronawirus w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Gliwicach
Koronawirus w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Gliwicach Waldemar Wylegalski
Koronawirus w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Gliwicach - W związku ze stwierdzeniem w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, dyrekcja Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach podjęła decyzję o wstrzymaniu w niej z dniem 18 czerwca aż do odwołania przyjęć pacjentów - poinformował Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach w środę 17 czerwca 2020 roku.

Koronawirus w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Gliwicach

Zakażenie zostało zdiagnozowane u 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego. Odcinek ten jest odseparowany od dwóch pozostałych i ma oddzielną obsadę lekarsko-pielęgniarską.

Aby sprostać wymaganiom zapewnienia bezpieczeństwa i wysokim standardom jakości leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć również do dwóch pozostałych odcinków kliniki. Pacjenci, u których badania molekularne potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2, są izolowani i zostaną przekazani do dalszego leczenia do szpitala jednoimiennego. Zakażeni pracownicy – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami sanitarno-epidemiologicznymi – objęci zostali izolacją pod nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach pracują normalnie z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Zobacz koniecznie

Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących w Instytucie w czasie pandemii, tj. o noszeniu maseczki ochronnej, zachowywaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczamy wstęp osobom towarzyszącym pacjentom zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki - informuje Narodowy Instytut Onkologii.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie