List do DZ: Kompania Węglowa zabiera deputat wdowom górniczym

Czytelniczka z Rudy Śl.
Kompania Węglowa zmieniał zasady oprzyznawana deputatów
Kompania Węglowa zmieniał zasady oprzyznawana deputatów ARC Dziennik Zachodni
Mój mąż zginął na kopalni, zostałam sama z dziećmi. Przez całe życie było mi bardzo ciężko, dzisiaj mam rentę po mężu. Teraz Kompania Węglowa odebrała mi kolejną tonę węgla - pisze w liście do redakcji Dziennika Zachodniego Czytelniczka z Rudy Śląskiej.

Mieszkam w starej kamienicy, ogrzewam mieszkanie węglem. W poprzednich latach dostawałam 2,5 tony węgla, ale to nie wystarczało, bo żeby mieszkać normalnie, w cieple trzeba było palić w kuchni i w pokojach. Musiałam dokupywać tonę węgla, oszczędzałam na to cały rok.

Teraz Kompania Węglowa odebrała mi kolejną tonę węgla. Nie wiem, jak sobie poradzę, bo mieszkam sama. Gdyby mąż żył mielibyśmy dwie emerytury, byłoby lżej. Warto zwrócić uwagę na los wdów po górnikach. Nie tylko emeryci górniczy, ale i one są mocno poszkodowane po ostatnich decyzjach Kompanii.

Oprac. MOKR

CZYTAJ WIĘCEJ LISTÓW DO REDAKCJI DZIENNIKA ZACHODNIEGO

Nasz adres: "Dziennik Zachodni" Media Centrum, ul. Baczyńskiego 25a, 41-203 Sosnowiec
Adres mejlowy: [email protected]

*PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
*PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
*TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
*GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie