Mandat lub wózek inwalidzki - akcja policji na wiślance w...

  Mandat lub wózek inwalidzki - akcja policji na wiślance w Żorach, która przemawiała do wyobraźni ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mandat lub wózek inwalidzki - akcja policji na wiślance w Żorach, która przemawiała do wyobraźni ZDJĘCIA
  1/17

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Szymon Kamczyk

  Policjanci z Żor przygotowali niecodzienną akcję dla kierowców z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Przy DK81, czyli popularnej „wiślance” w Żorach kierowcy zamiast mandatu musieli sprawdzić, jak to jest jeździć na wózku inwalidzkim. Kierowcy w ten sposób mogli inaczej spojrzeć na przekraczanie prędkości.
  Podczas akcji policjanci łapali kierowców, którzy przekroczyli dozwolone 70 km/h na DK81. Kierowcy zamiast mandatu musieli usiąść na wózku inwalidzkim i przejechać slalom między słupkami. - Zdecydowana większość kierowców była chętna do tego, aby poddać się próbie. Zamiast mandatu wsiadali na wózek inwalidzki i pokonywali slalom. Sędzią w tej konkurencji był mieszkaniec Żor, pan Kazimierz, który niegdyś uległ wypadkowi komunikacyjnemu, a teraz zgodził się, aby teraz zaapelować do kierowców o ostrożność. Szczególnie w wakacje, kiedy na drogach panuje duży ruch powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie – podkreśla asp.szt. Kamila Siedlarz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Żorach.
  Zobacz galerię
  Na początku nietypowej kontroli kierowcy byli zdziwieni, ale po przejażdżce na wózku pojawiała się poważna mina i chwila refleksji. - To, że człowiek się spieszy nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Już sama próba jazdy na wózku pokazuje, jak duże to utrudnienie, w porównaniu do swobodnego wykonywania czynności. Nic do pozazdroszczenia – mówi pan Wojciech z Czechowic, który przekroczył prędkość o ponad 20 km/h. - Dotknięcie czegoś osobiście to lepsza nauczka, bo przemawia do wyobraźni – dodaje pan Wojciech.

  W akcji pomogli również ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Oni zapraszali kierowców do karetki i prowadzili szkolenia z pierwszej pomocy. Przy okazji można było również przetestować alkogogle, czyli gogle imitujące stan po spożyciu alkoholu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY