Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Maskpol podsumował 2022 rok. Firma należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej miała wysokie obroty

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Maskpol podsumował 2022 rok. Firma należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej miała wysokie obroty
Maskpol podsumował 2022 rok. Firma należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej miała wysokie obroty arc Maskpol
Spółka Maskpol z siedzibą w Konieczkach (pow. kłobucki) wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej zamknęła ubiegły rok rekordowym poziomem obrotów. Produkty Maskpolu trafiły m.in. na Ukrainę.

Miniony rok spółka zakończyła rekordowym poziomem obrotów, przekraczającym 400 mln zł. - Można śmiało stwierdzić, że 2022 rok był, dla MASKPOL, kolejnym etapem na drodze do ugruntowania pozycji krajowego lidera branży producentów wyposażenia indywidualnego z zakresu ochrony przeciwchemicznej i balistycznej. Spółka realizowała, dotychczasowe oraz zawierała nowe, umowy w zakresie produkcji i dostaw sprzętu i umundurowania na potrzeby żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy pozostałych formacji mundurowych, m.in. Wojska, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej - informuje w komunikacie Maskpol.

Czynnikiem, który wywarł i wciąż wywiera ogromny wpływ na bieżącą działalność firmy, jak i całego sektora zbrojeniowego, jest napięta sytuacja spowodowana atakiem Rosji na Ukrainę.

- Pomimo, spowodowanej wojną, trudnej sytuacji na rynku paliw i surowców do produkcji, spółka na bieżąco i bez opóźnień realizowała swoje tegoroczne zobowiązania produkcyjne i dostawy dla Wojska Polskiego i Służb Mundurowych - przekonują przedstawiciele Maskpolu.

Najważniejszymi gałęziami działalności Maskpolu są:

  • produkcja i dostawy hełmów kuloodpornych HP-05,
  • produkcja i dostawy kuloodpornych kamizelek KWM-02,
  • produkcja i dostawy sprzętu ochrony przeciwchemicznej, tj. filtracyjnych masek przeciwgazowych MP-6, filtracyjnej odzieży ochronnej FOO-01 i narzutek ochronnych NO-01,
  • produkcja i dostawy umundurowania, tj. mundury polowe, mundury letnie i ubrania ochronne.

Sprzęt Maskpolu na Ukrainie

Maskpol to jedna z wielu firmy wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej których sprzęt wspiera żołnierzy ukraińskich w walce w obronie niepodległości Ukrainy. Sprzęt Maskpolu jest na Ukrainie już od roku 2014. To m.in. hełmy i kamizelki kuloodporne KWM-02. W 2022 roku Ukraińscy żołnierze zostali wyposażenie w kilkadziesiąt tysięcy jednostek sprzętu wyprodukowanych w Maskpolu. Szczególnie rozpowszechnione w ukraińskich formacjach frontowych są hełmy bojowe Maskpol różnych typów, które uratowały życie setkom ukraińskich żołnierzy i funkcjonariuszy.

Jak zapowiada Maskpol, w 2023 roku spółka będzie realizować kolejne inwestycje istotnie dla zwiększenia wydajności i mocy produkcyjnych obejmujące m.in. budowę nowego obiektu produkcyjnego w Konieczkach (zwielokrotnienie produkcji kamizelek kuloodpornych) oraz stworzenie infrastruktury do produkcji opancerzenia dla BWP BORSUK.

Firma poszukuje też nowych rozwiązań, również w zakresie nowoczesnych materiałów do produkcji. W tym celu spółka nawiązała współpracę i podpisała umowę partnerską z amerykańską firma Milliken – światowym liderem w produkcji wysokiej jakości tekstyliów. Porozumienie obejmuje obszar produktowy bielizny trudnozapalnej jako składnika odzieży wielowarstwowej dla Polskiej Armii - wylicza spółka.

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PSO Maskpol S.A. jest wiodącym polskim zakładem w swojej branży, dysponującym nowoczesnym zapleczem badawczym i najnowszymi technologiami produkcji. Zakład produkuje wyroby ochrony balistycznej: hełmy i kamizelki kuloodporne; produkty ochrony przeciwchemicznej: maski przeciwgazowe, odzież ochronną i sprzęt odkażający oraz wyroby ochrony prewencyjnej (tarcze, pałki ,ubiory przeciwuderzeniowe). Głównymi odbiorcami produktów Maskpolu jest wojsko, policja oraz straż graniczna.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo