MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkanie za remont w Siemianowicach Śląskich. Od poniedziałku można oglądać lokale przeznaczone do kapitalnego remontu

OPRAC.:
Ignacy Krzemiński
Ignacy Krzemiński
Mieszkanie za remont w Siemianowicach Śląskich
Mieszkanie za remont w Siemianowicach Śląskich Karina Trojok / Polska Press
Od najbliższego poniedziałku będzie można oglądać mieszkania przeznaczone do remontu kapitalnego we własnym zakresie i na własny koszt. Dotyczy to głównie osób, które znajdujące się na listach osób oczekujących. Pozostali chętni mogą złożyć oświadczenie, w którym wykażą, że mogą podjąć się takiego remontu na własną rękę. Po 5 latach od zamieszkania można ubiegać się o wykup lokalu.

Od 13 do 23 maja 2024 roku będzie można obejrzeć mieszkania przeznaczone do remontu kapitalnego we własnym zakresie i na własny koszt. Dotyczy to głównie osób, które znajdują się na listach osób oczekujących. Osoby te będą miały możliwość zobaczenia lokali zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, który zawiera informacje o ich dostępności w danym dniu i godzinie oglądania.

Kto może wziąć udział w rozdziale mieszkań do remontu kapitalnego?

W rozdziale uczestniczą osoby (oprócz oczekujących na mieszkanie na podstawie wyroku eksmisyjnego), które zakwalifikowały się do przydziału mieszkania. Chętni, którzy znajdują się na innych listach niż lokali do remontu kapitalnego, będą musieli złożyć pisemne oświadczenie, w którym wykażą, że są w stanie podjąć się wymaganego remontu kapitalnego we własnym zakresie i na własny koszt.

Przydział lokali

Do 28 maja 2024 roku, czyli do trzech dni roboczych po zakończeniu rozdziału, wszyscy zainteresowani przyjęciem lokalu, powinni złożyć pisemny wniosek zawierający dokładne adresy 5 wytypowanych mieszkań. Ponadto należy złożyć dokumentację potwierdzającą:

  • Dochód z 3 ostatnich miesięcy,
  • Deklarację o wysokości dochodów,
  • Oświadczenie o stanie majątkowym,
  • Oświadczenie dotyczące posiadania tytuły prawnego do lokalu.

UWAGA - o kolejności przydziału lokali do remontu kapitalnego decyduje data złożonego wniosku o najem lokalu mieszkalnego, zgodnie z kolejnością na liście.

Urząd Miasta sporządzi listę przydzielonych lokali do remontu kapitalnego w ciągu 21 dni od daty zakończenia udostępnienia lokali.

Remont i umowa

Umowa najmu na czas nieokreślony może zostać zawarta po zakończeniu remontu. Po przydzieleniu lokalu do remontu należy złożyć pisemną deklarację wykonania remontu mieszkania we własnym zakresie i na własny koszt. Następnie zawierana jest umowa na 12 miesięcy pomiędzy gminą a przyszłym najemcą w celu przeprowadzenia remontu. W razie potrzeby termin ten może być jednorazowo przedłużony o 6 miesięcy pod warunkiem, że dotychczasowe prace zostały wykonane w 50%.

Program umożliwia wynajem mieszkania od miasta na bardzo dobrych warunkach finansowych, a po 5 latach od zamieszkania, można ubiegać się o wykup lokalu na preferencyjnych warunkach.

Informacje organizacyjne

Wnioski należy składać w kancelarii podawczej Urzędu Miasta.

Po więcej informacji należy kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Lokalowej w budynku przy ul. Michałkowickiej 105 w Siemianowicach Śląskich (pokój nr 006) pod numerem telefonu (32) 760 54 80.

zobacz także

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni